Skocz do zawartości

czy z tego da cię cos zrobić, aparatura


Szczery
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

W necie znaleźć nie mogę wiec zapytam was.

Wygrzebałem taki pilot od helikoptera. Da się z niego cos zdobić? Czy takim mogę sterować np autem?

Czego bym potrzebował by samodzielnie poskładać podstawowe klocki które "ruszą" z tym.

Na początek niee chce nic skomplikowanego i drogiego.

Na początek minimalny budżet i co się da chce zrobić samemu.

 

Mam dostęp do lasera, gietarek, spawarek itd wiec podwózkę samemu wykombinuje tylko co z elektroniki potrzebuje

Proszę o link do tematów które powinienem ms początek przeczytać i ewentualnie jakiś "zestaw" który na początek powinien zagrać

post-21886-0-53788500-1554966038_thumb.jpg

post-21886-0-62301600-1554966070_thumb.jpg

post-21886-0-59105000-1554966475_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jak kolega się mocno upiera na tej apce to można poszukać sygnału ppm i zakupić moduł frsky i będzie w pełni działająca, pełno zasięgowa aparatura

 

https://www.gimmik.net/FrSky_DHT_modul_nadajnika_DIY,o,17630.html?gclid=CjwKCAjwy7vlBRACEiwAZvdx9gMfsY0_ZXbTMg2YhJbiIHS6AX49EPkgeMgvKa0DArVwcYZcXbfYdRoCSDcQAvD_BwE

 

chociaż i tak uważam, ze przy obecnych cenach aparatur gra nie warta swieczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz minimalny budżet... no to  będzie taki, że to co zainwestujesz w ten szrot aby go uruchomić

wyniesie Cię tyle samo co dedykowana aparatura nówka sklepowa nie śmigana.
Od 2,5 stówy można kupić jako taką aparaturę która będzie o niebo lepsza niż ten analog.
A i tak nie ma pewności że coś nie ,,usmażysz,, skoro sam piszesz że nie kumasz.
Koledzy dobrze Ci podpowiadają. 
Z doświadczenia wiem że na takiej aparaturze sterowanie jest najzwyczajniej nie komfortowe.
Podejrzewam że nawet gdybyś jakimś cudem uruchomił, to prędzej czy później walniesz tym w kąt.
Oczywiście życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz aparaturę do sterowania samochodu (własnej konstrukcji) to proponuję jednak pistoletową..

Za 99pln jest taka: https://modelemax.pl/en/rc-pistoletowe/19900-flysky-aparatura-pistoletowa-fs-gt2f----odbiornik-a3.html

Chyba najprostsze sensowne dwa kanały do sterowania samochodu..

Ta którą masz to raczej do niczego się nie nada(szczególnie jeśli brak Ci doświadczenia)

Niestety po taniości się nie za bardzo da. Serwo, silnik, kontroler silnika,przekazanie napędu, akumulator i ładowarkę raczej trzeba kupić..

Gdy całkiem brak doświadczenia może lepiej kupić zestaw RTR by poznać te podstawy...

np. coś takiego: https://www.nitrotek.pl/rc-samochody/samochody-elektryczne/skala-1-10.html

Niestety to ~500pln :( może da się znaleźć trochę taniej..

Niestety hobby RC jest dość kosztowne, nawet w najprostszym wydaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.