Skocz do zawartości

Ktory nadajnik byscie wybrali?


krewetki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znam sie niestety na aparaturach wiec szukam. 

 

Ktory z ponizszych modeli oplaca sie kupic, biorac rowniez pod uwage ceny odbiornikow. 

Przy okazji spytam, ktory z nich posiada DSM2 ? :)

 

GRAUPNER MX-16s

GRAUPNER MX-12

GRAUPNER MX12-35MHZ

Hitec Eclipse 7 QPCM

FlySky FS-i6

 

Ktorys z DX'ow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

A do czego napisz bo tak ogólnie to nikt nie wróży z fusów. Jak masz dużo modeli z dsm2 to większość wymienionych odpada :).

 

W sumie to szalenstwa nie ma. 

Obecnie mam Champa z HobbyZone - i tym chce latac poki co. On dziala na DSM2.

 

Do tego mam drona Hubsan X4 - ale tego chyba juz nie sparuje z lepszym nadajnikiem. 

 

A kiedys chce zlozyc sobie drona wyscigowego. 

 

Mysle ze telemetria i 6 CH to podstawa jak dla mnie  :)

Najlepiej by bylo dla mnie jak by aparatura miala DSM2 i DSMx - chyba ze jeszcze cos jest wazne  :)

Podoba mi sie tez funkcja "trener - uczen".

 

Dopiero poznaje sprzet, wiec jestem jak ten ruski drwal co scinal drzewa pila lancuchowa a nie wiedzial ze pile mozna wlaczyc  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flysky to nie taki szajs. Kolega ma, dokładniej to mój wychowanek. Posiada wystarczająco możliwości by załapać bakcyla. Na latanie w granicach widoczności w zupełności wystarcza na początek. Prosty komputer daje jakieś tam możliwości. Jak dla mnie to jedyny minus tego nadajnika to brak możliwości ustawienia pstryczka do gaszenia silnika zarowego.

Graupnera Hott używam od blisko roku, systemu nie rozgryzlem choćby w 20% :D Jednak to co potrzebuje ustawić ze spokojem daje radę. Kupiłem dlatego że mega podoba mi się Mz24 a i dotychczasowe 8kanalow było chwilami słabo.. Szybko brakowało miejsca w odbiorniku;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Taranisa jest promocja 48-godzinna, i bez niej bym go brał a w tej cenie to już w ogóle!

 

https://hobbyking.com/en_us/frsky-2-4ghz-accst-taranis-x9d-plus-and-x8r-combo-digital-telemetry-radio-system-mode-2.html

 

Czy ten Taranis dogada sie z Champem z modulacja DSM2? i czy oprocz tego ma tez DSMx?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o DSM2/X to tylko w aparaturach spektrum (choć pojawiły się ostatnio moduły "multilink" czy jakoś tak i w nich można wybierać modulacje w jakiej pracuje nadajnik). Kiedyś parowałem aparature DX7 (dsm2) z odbiornikiem DSMX i działało bez problemu, w drugą stronę to zależy od nadajnika, co już koledzy powiedzieli.

Jeżeli chcesz używać linka Spektrum, to rozglądał bym się na twoim miejscu nad trochę starszą wersją dx7 lub dx8 które obsługują DSM2/X i wtedy łączysz nowszą technologię i tańsze odbiorniki na DSM2.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy ten Taranis dogada sie z Champem z modulacja DSM2? i czy oprocz tego ma tez DSMx?

 

Dogaduje się nie tyle Taranis co moduł nadajnika. Na pewno dogada się moduł wieloprotokołowy:

 

https://github.com/pascallanger/DIY-Multiprotocol-TX-Module

 

Ale nie wiem, czy warto się w to bawić. Odbiorniki FrSky zgodne z modułem dostarczonym wraz z aparaturą są tanie i dobre, jeden jest w cenie w tej ofercie którą pokazałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autorowi tematu chodzi o to, że kupił model z wbudowanym odbiornikiem, kupił już też aparaturę, a nie pocztał wcześniej o systemach Rc .

 

Można kupić moduł nadawczy dowolnego systemu np dsm2 orange jr (u mnie uzyskuje ok 1km zasięgu a dalej nie latam) za nieduże pieniądze i podpiąć go przez sumator ppm do dowolnego odbiornika systemu który już się posiada i mieć w ten sposób tłumacza z jednego systemu na drugi. Analogicznie z innymi systemami.

 

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, teraz juz chyba orientuje sie w czym rzecz. 

Kuleczki sie spotkaly ;)

 

Ten modul multi-kulti podlacza sie do aparatury i to ona nadaje dookola dowolnie wybrany sygnal :) Czyli taki FrSky X9D bedzie rozmawial z moim Champem za pomoca DSM2. Czy tak?

To mi sie podoba :)

 

Wybieram chyba 

 

https://hobbyking.com/en_us/frsky-2-4ghz-accst-taranis-x9d-plus-and-x8r-combo-digital-telemetry-radio-system-mode-2.html

 

Tylko prosze potwierdzcie mi czy dobrze to rozumiem.

 

I ile kosztuje taki modul?


#############

 

 

Chyba ze DX6e tez posiada taki modul multilink? Posiada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł multi-kulti :) można kupić tu:

 

https://www.banggood.com/2_4G-CC2500-A7105-Flysky-Frsky-Devo-DSM2-Multiprotocol-TX-Module-With-Antenna-p-1048377.html

 

można nim obsłużyć tyle sprzętów że ho ho, na przykład mój synek ma zdalnie sterowany samochodzik w którym zasięg linku RC wynosi ok. 2 metry, co jest jednak dość mało, i o ile wiem to ów moduł też da radę w tym przypadku.

 

Ale taka uwaga: nie dopasowuj zbytnio sprzętu do pokazanej elektroniki, bo i tak jest to jakiś prekambr i może w każdej chwili zdechnąć, i raczej wątpię byś mógł albo chciał kupić taką samą. Zakup Taranisa ma taką zaletę że jest to sprzęt uniwersalny, nowoczesny i starczy na długie lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Taranisa jest promocja 48-godzinna, i bez niej bym go brał a w tej cenie to już w ogóle!

 

https://hobbyking.com/en_us/frsky-2-4ghz-accst-taranis-x9d-plus-and-x8r-combo-digital-telemetry-radio-system-mode-2.html

 

Eh, peszek.

 
Dzieki OKO za tego linka z promocja. Chcialem z niego skozystac bardzo. Tak ze dzis rano (8.30)  zalozylem konto na stronie i kliknalem "Add to Cart" i wiesz ze w wozku zmienila sie cena z 159$ na 189$?!
30$ podniesli w 10 sek.
W kazdym razie napisalem do supportu, moze zrobia jeszcze jakas promocje, a poki co, znasz jeszcze jakies miejsca gdzie mozna zalapac sie na podobne promocje i to sa pewne zrodla, tak ze cegly nie wysla? 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.