Skocz do zawartości

Modele24.pl - nowy sklep produktów marki FrSky


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na tych pierwszych 3 produktach widać już że ceny wyższe niż u Chińczyków, a to oni ostatnio byli drożsi nisz nasz stary importer.

Notabene też szału nie było, z importu z ościennych krajów potrafiło być taniej, że o dostępności to nawet nie wspomnę,

a podobno miał on status "Premier Dealer".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, robert.pilot napisał:

Witajcie.

Jeszcze ceny konkurencyjne proszę zrobić 😉.

 

10 godzin temu, ksdl napisał:

Na tych pierwszych 3 produktach widać już że ceny wyższe niż u Chińczyków, a to oni ostatnio byli drożsi nisz nasz stary importer.

Notabene też szału nie było, z importu z ościennych krajów potrafiło być taniej, że o dostępności to nawet nie wspomnę,

a podobno miał on status "Premier Dealer".

 

Koledzy o cenach wypowiem się raz. Ceny zależne są od podatków (cło i vat), KURSU DOLARA i marży. Za darmo pracować nie bedziemy. Nikogo nie zmuszamy do zakupu u nas. Było tanio ale niestety już tak nie będzie. Z cenami bedziemy celować tak aby było opłacalnie zakupić u nas, a nie za granicą, oczywiście po doliczeniu potencjalnych kosztów transportu i podatków, ale zawsze mając na uwadze to aby nie dokładać z własnej kieszeni do interesu.

 

Co do dostępności towaru, będzie lepiej, z możliwością zamawiania produktów dostępnych na stronie producenta z terminem dostawy w okolicach miesiąca, plan jest na realizację dostaw co miesiąc, ale jak zdajecie sobie sprawę życie to zweryfikuje, a my jesteśmy na samym początku...

 

Wesoły Świąt

P.s.

Dolar w momencie płacenia za nasze pierwsze zamowienie był po 4,50 także proszę o odrobinę wyrozumiałości 🙂

25 minut temu, Modele24.pl napisał:

 

 

Wesoły Świąt

P.s.

Dolar w momencie płacenia za nasze pierwsze zamowienie był po 4,50 także proszę o odrobinę wyrozumiałości 🙂

szybka kalkulacja bazowana na chińskiej konkurencji Archer R4 $27,99 + przesyłka $5 = $32,99*4,50zł=148,46zł no i szczęśliwcy bez vat, ale to chyba nieuniknione (z takimi nie możemy konkurować - nie da się) teraz więc jeszcze 23% VATu czyli 148,46*1,23=182,61zł

niestety matematyka jest nieubłagana... podatki też... a cena w sklepie 169zł jest w naszej ocenie fair.

 

Wesołych Świąt :) 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy również od aktualnych promocji u chińczyków. Podajesz w tej chwili przykład regularnej ceny.  Zobaczymy o ile Wy będzie w stanie konkurować z promocjami. Niestety obawiam się że nie będziecie mieli aż takich możliwości jak chociażby horusrc. Rynek zweryfikuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mar_io napisał:

Wszystko zależy również od aktualnych promocji u chińczyków. Podajesz w tej chwili przykład regularnej ceny.  Zobaczymy o ile Wy będzie w stanie konkurować z promocjami. Niestety obawiam się że nie będziecie mieli aż takich możliwości jak chociażby horusrc. Rynek zweryfikuje.

Myślę że spora część z klientów będzie wolała dostawę w 2-3 dni bez stresu o gwarancję i ewentualne dodatkowe opłaty, nie da się ze wszystkimi wygrać i my mamy tego świadomość.

btw. (nie) da się "na żywo" aktualizować cen produktów względem chińczyka, dziś mają promocję na 5%, a jutro nie wiadomo, życia by było za mało na ciągłe korekty cen... może to jest jeden z powodów zamknięcia 77hobby... jest taka maksyma "towar jest wart tyle, ile jest w stanie zapłacić za niego klient" czekamy na odzew rynku na spokojnie i chłodno bez gwałtownych ruchów, a odważnych i maruderów wysłuchamy, a decyzję im zostawimy gdzie kupią, wolny rynek jest. :)  A i jeszcze pewne możliwości są na upusty, ale za ZUS i księgową z czegoś trzeba zapłacić :( 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o dostawy i gwarancję to jest ważne. Podam przykład. 

18. 12. 2022 zamówiłem TANDEM X20 ze sklepu z Niemiec 21. 12. 2022 przesyłka była już u mnie, mają bardzo bogatą ofertę FrSky i cenowo wychodzi dobrze, dla porównania, dzisiejszy kurs EURO. 

Archer GR6 w Modele24 269zł, ze sklepu z Niemiec 45,38 EURO, oczywiście cena przesyłki różni się, z germani 20E ale jak kupuję kilka produktów, to już jest opłacalne.

20221221_223416.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, robert.pilot napisał:

Jeżeli chodzi o dostawy i gwarancję to jest ważne. Podam przykład. 

18. 12. 2022 zamówiłem TANDEM X20 ze sklepu z Niemiec 21. 12. 2022 przesyłka była już u mnie, mają bardzo bogatą ofertę FrSky i cenowo wychodzi dobrze, dla porównania, dzisiejszy kurs EURO. 

Archer GR6 w Modele24 269zł, ze sklepu z Niemiec 45,38 EURO, oczywiście cena przesyłki różni się, z germani 20E ale jak kupuję kilka produktów, to już jest opłacalne.

20221221_223416.jpg

 

Wolny rynek proszę bardzo :)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Modele24.pl napisał:

Wolny rynek proszę bardzo :)

 

Wiem, wiem, sam pracuję w handlu od ponad 23 lat.

W Polsce ciężko jest sklepom modelarskim, 77hobby po 8 latach musieli się poddać, modelarze mają do wyboru dużo sklepów zagranicznych, to są artykuły, które w większości zamawiamy i możemy czekać, i dodatkowo liczyć na to, że przyjdzie paczka bez dodatkowych opłat.

Życzę Wam powodzenia. Jesteśmy z tego samego miasta a zamawiam od zachodnich sąsiadów... ot taka polityka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że obecnie dostępne produkty pochodzą z własnych wcześniejszych zakupów od chińczyka więc i cena jest nie do końca "koncowa", sam zmuszony byłem do zakupów zagranicą ze względu na braki w 77hobby, chcemy aby to już nie miało miejsca w PL 😉 a i u nas przesyłka przy zakupach powyżej 800zł jest darmowa 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy nowy sklep modelarski w Polsce cieszy. Ja jestem zadowolony i będę wspierał w miarę możliwości Konrada. Nawet jeśli będzie kilka złotych drożej może warto wspierać Poskich przedsiębiorców? Oczywiście jest wolny rynek i wiadomo ,że każdy kupuje tam gdzie jest mu najtaniej i ma sprawdzony towar ale liczy się też wygoda: nie ma czekania 2 miesiące na paczkę z chin i odpada płacenie lub nie cła , ewentualne zwroty towaru , gwarancja itp. A poza tym Kondrad i ja jesteśmy z jednego klubu więc trzeba się wspierać😊

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to będzie rzeczywiście "kilka złotych" i przyzwoita dostępność towaru to ja sam jak najbardziej też poprę polski sklep  -  gwarancja, serwis (o ile powstanie) są dla mnie bardzo ważne (sam jestem elektronikiem i pomagam kolegom na ile potrafię w ich kłopotach ze sprzętem).

Koledzy nie piszcie też o cle na elektronikę bo z tego co wiemy to na elektronikę jest 0%, a Vat przecież Chińczycy też już od pewnego czasu naliczają detalistom bo muszą.

Sam prowadziłem działalność handlową 25 lat i znam też koszta jej prowadzenia, są niebagatelne, ale bądźmy uczciwi Chińczycy i inni dealerzy np. europejscy też je przecież mają.

Chciałbym by bardzo by w naszym kraju powstał sklep na miarę Horus.rc ale to chyba nierealne bo nawet 77hobby które miało status Premier Dealer czyli taki sam jak Horus.rc z reguły z nowymi produktami było gdzieś na szarym końcu w naszej okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ksdl napisał:

Jeżeli to będzie rzeczywiście "kilka złotych" i przyzwoita dostępność towaru to ja sam jak najbardziej też poprę polski sklep  -  gwarancja, serwis (o ile powstanie) są dla mnie bardzo ważne (sam jestem elektronikiem i pomagam kolegom na ile potrafię w ich kłopotach ze sprzętem).

Koledzy nie piszcie też o cle na elektronikę bo z tego co wiemy to na elektronikę jest 0%, a Vat przecież Chińczycy też już od pewnego czasu naliczają detalistom bo muszą.

Sam prowadziłem działalność handlową 25 lat i znam też koszta jej prowadzenia, są niebagatelne, ale bądźmy uczciwi Chińczycy i inni dealerzy np. europejscy też je przecież mają.

Chciałbym by bardzo by w naszym kraju powstał sklep na miarę Horus.rc ale to chyba nierealne bo nawet 77hobby które miało status Premier Dealer czyli taki sam jak Horus.rc z reguły z nowymi produktami było gdzieś na szarym końcu w naszej okolicy.

Co do cła na część elektroniki jest 0% ale np. na silniki już 2,7% do określonej mocy chyba 2,5kW, co do statusu "premier dealer" jest tyle samo wart co "china export", przynajmniej taki mam wniosek po negocjacjach z 77hobby o ich "przejęciu". Na start od frsky dostaliśmy warunki niewiele gorsze. Tak jak już wczesniej wspominałem będzie możliwość zamawiania produktów dostępnych na stronie frsky-rc.com z tym, że czas realizacji będzie ustalany indywidualnie jak i cena 😉 konkurencyjna do horusrc po uwzglednieniu vatu także jak macie życzenia odnośnie jakiś konkretnych podzespołów to śmiało piszcie 🙂 co do szerokości asortymentu myślę, że wewnętrzna polityka 77hobby powodowała taką, a nie inną sytuację, nasza nastawiona jest na szerszy asortyment ale z mniejszymi stanami magazynowymi uzupełnianymi w cyklu miesięcznym  🙂

Edytowane przez Modele24.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię nie. Cieszę się, że w końcu w naszym mieście będzie działał taki sklep. Kupując nowy nadajnik chciałbym jeszcze dokupić parę akcesorii, odbiorniki itp...

W styczniu mam urodziny, więc żonka coś mi kupi od FrSky😉. Odezwę się po nowym roku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Modele24.pl napisał:

nasza nastawiona jest na szerszy asortyment ale z mniejszymi stanami magazynowymi uzupełnianymi w cyklu miesięcznym 

Popieram i wiem o co chodzi, nikt nie chce trzymać pieniędzy utopionych w magazynie ale z takim założeniem to nie ma sensu. To tak jak z kupnem czegoś w sklepie stacjonarnym. Idziesz, nie ma czegoś na stanie i Ci gość mówi że może zamówić na za 3 dni. Ja wtedy mówię, sam mogę zamówić i jeszcze mi kurier przyniesie pod drzwi. Niestety ten kraj do robienia interesów jest podły...

 

 

Tak czy inaczej trzymam kciuki 😅😅 

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gwaracja akurat nie ma tutuaj żadnego znaczenia. Tak samo ją rozpatrzą w sklepie w Polsce tak jak i w chińskim odpoowiedniku. Tak jak koledzy chętnie u Was kupię jeśli CENA będzie konkurencyjna. Polecam jednak oprócz reklamy pójść w jakiś indywidualny sponsoring marki bo nie objedziecie na samej marce frsky. Zreesztą w horus rc nie ma problemu ze zwrotami czy reklamacjami. Ciekawe jak to będzie w "polskim" sklepie. Kurs dolara to jedno, ale obsługa klienta to zupełnie inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mar_io napisał:

gwaracja akurat nie ma tutuaj żadnego znaczenia. Tak samo ją rozpatrzą w sklepie w Polsce tak jak i w chińskim odpoowiedniku. Tak jak koledzy chętnie u Was kupię jeśli CENA będzie konkurencyjna. Polecam jednak oprócz reklamy pójść w jakiś indywidualny sponsoring marki bo nie objedziecie na samej marce frsky. Zreesztą w horus rc nie ma problemu ze zwrotami czy reklamacjami. Ciekawe jak to będzie w "polskim" sklepie. Kurs dolara to jedno, ale obsługa klienta to zupełnie inna sprawa.

Z tą obsługą klienta mam nadzieję was najbardziej zaskoczyć na plus :) (aczkolwiek zastrzegam, że wysyłki będą w rozsądny sposób realizowany tj. wszystko zamówione do 18.00 wychodzi następnego dnia - wiem, że to trudne do zaakceptowania przy dzisiejszych wysyłkach w 15 minut, ale nasze będą realizowane w 24h i kropka, żyć też trzeba :))  sponsoring na pewno się pojawi, na początek do wygrania będą serwa serii 57xx na zawodach F3K w ZG już w marcu, u nas w Zielonej Górze mamy całkiem sporo przestrzeni do latania także testy aparatur/odbiorników będą czymś czego u 77hobby nie można było doświadczyć czyli tzw. showroom :) 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powstanie każdego lokalnego sklepu cieszy i ja życzę sukcesów każdemu przedsiębiorcy. Fajnie widzieć, że komuś się chce spróbować pomimo wielu regulacji starających się maksymalnie uprzykrzyć prowadzenie prywatnej firmy.

Komentarzy typu, że gdzie indziej jest taniej nie rozumiem, ponieważ jeszcze mamy szczątkowy wolny rynek i nikt nikomu nie broni kupić tam, gdzie jest taniej.

 

Resztę zweryfikuje czas i być może nowy sklep będzie musiał zmienić model biznesowy, choćby rozszerzając ofertę o usługi.

 

 

Powodzenia!

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.