Skocz do zawartości

FrSky ACCST D16 v2


mak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy ale o co ta zadyma, jeżeli ktoś chce używać odbiorniki niezależnych producentów to przecież nie musi robić tego upgrade softu do nowej wersji, 

nikt tu nikogo nie zmusza.

Druga możliwość jest taka że zawsze można dokupić sobie dodatkowy moduł XJT i pozostawić w nim sobie "stare" D16 a moduł wewnętrzny używać z nowym wariantem

i oryginalnymi odbiornikami FrSky do których przecież jak pisze MAK kompatybilny soft ma być, nawet do starszych.

Z tego co czytamy D8 temat nie dotyczy, no chyba że po upgrade  D8 przestanie być obsługiwane,  a to byłaby już skucha.

Z tego co czytałem na zagranicznych forach to na razie nie wiadomo co z R9 w tym temacie.

Tak apropo R9M to się nie popisali ze skąpstwem na stabilizator i ostrzeżeniami by nie używać zasilania LiPo 3S, aczkolwiek byli na świecie dilerzy którzy wymieniali klientom nieodpłatnie moduły na poprawioną wersję 2019 już bez tych ograniczeń do 12V - oczywiście nie u nas, u nas w sprzedaży są nadal stare, aczkolwiek przecenione.

Mnie też "nieco" zdrażnili bo w zeszłym roku kupiłem X10 za całkiem sporą kasę, a oni później wydali wersję z ACCESS do której w tym kraju nikt nawet ugrade nie oferuje

i co mam powiedzieć, na zachodzie dostępny ale owszem swoje kosztuje.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Michał,

 

o co chodzi w tym braku kompatybilności?

..."

Futaba:

FHSS/S-FHSS -> T-FHSS (brak kompatybilności)

FASST, FASSTest (nowe funkcjonalności)

"...

 

Nadajniki z protokołem obsługującym telemetrię -> T-FHSS obsługują protokoły FHSS/S-FHSS które telemetrii nigdy nie posiadały. Nadajniki T-FHSS powstały później.

Futaba wprowadziła T-FHSS po to aby podnieść cenę nadajników z FASSTest wprowadzając jednocześnie podział na nadajniki tańsze - obsługujące mniej skomplikowane i wolniejsze modele oraz droższe, w pojęciu Futaby bardziej profesjonalne do wszystkich zastosowań. Jednocześnie nowe nadajniki Futaby z serii FASSTest obsługują wszystkie protokoły tańszych nadajników umożliwiając przejście z tańszej grupy do droższej bez straty odbiorników.

 

Czy ma to sens? Nie wiem. Raczej nie, ale to nie moja firma, więc niech sami sobie z tym radzą.

 

 

 

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, samolocik napisał:

o co chodzi w tym braku kompatybilności?

 

Chodzi mi wyłącznie i stricte o kompatybilność protokołów Piotr. Nie o to, że dane nadajniki obsługują więcej niż jeden protokół.

 

Obsługa wielu protokołów jest zresztą wspólna w przypadku Futaby i FrSky. Tyle tylko, że FrSky nie wyposaża aparatur z różnych półek cenowych w różne protokoły. Nawet najtańsze radio FrSky otrzymało nowy protokół ACCESS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, mak napisał:

 

Chodzi mi wyłącznie i stricte o kompatybilność protokołów Piotr. Nie o to, że dane nadajniki obsługują więcej niż jeden protokół.

 

Obsługa wielu protokołów jest zresztą wspólna w przypadku Futaby i FrSky. Tyle tylko, że FrSky nie wyposaża aparatur z różnych półek cenowych w różne protokoły. Nawet najtańsze radio FrSky otrzymało nowy protokół ACCESS.

 

Poczytałem trochę i owszem nawet najtańsze radio Frsky otrzymało nowy protokół ACCESS (nie do końca prawda - najdroższy Horus X-12 nie, nie ma nawet opcji upgrade sprzętowego)

za to wszystkie utraciły zgodność z odbiornikami D8 nawet w FCC.

 

Żeby było śmieszniej jak do mojego gwarancyjnego X-10 kupie sobie za 80USD plus przesyłka, a może jeszcze i cło i zamontuję upgrade sprzętowy to pewnie gwarancję stracę,

stracę tryb D8 i by go odzyskać będę musiał jeszcze dokupić zewnętrzny XJT a ze swojego iXJT mogę zrobić przycisk do papieru - jednak mało to wszystko śmieszne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ksdl napisał:

Poczytałem trochę i owszem nawet najtańsze radio Frsky otrzymało nowy protokół ACCESS (nie do końca prawda - najdroższy Horus X-12 nie, nie ma nawet opcji upgrade sprzętowego)

za to wszystkie utraciły zgodność z odbiornikami D8 nawet w FCC.

 

ACCESS jest ciągle nowością. Nowy Horus X12S po prostu jeszcze nie został wydany, ale jest w planach i wkrótce będzie. Wszystkie nowe radia FrSky będą miały ACCESS.

 

Od kilku już lat wiadomo, że odbiorniki D8 (serii D i V) nie są rozwijane. Z technicznego punktu widzenia powodem braku D8 i LR12 w nowych radiach jest niewystarczająca ilość pamięci układu obsługującego moduły nadawcze ACCESS (z trybem kompatybilności wstecznej ACCST D16). Jeśli ktoś ma dużo odbiorników D8, to nie ma przecież obowiązku upgrade do ACCESS. Tryb D16 też będzie działał. Pewnie, że to zawsze kogoś zaboli, ale kiedyś trzeba było odciąć pępowinę, żeby można było iść do przodu. Jakby FrSky nie wprowadził ACCESS, to pewnie byłyby narzekania, że nie nadążają za Crossfire. Tak źle i tak niedobrze.

 

Na marginesie: tryb D8 nie ma wersji regionalnych FCC / EU-LBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, mak napisał:

Od kilku już lat wiadomo, że odbiorniki D8 (serii D i V) nie są rozwijane. Z technicznego punktu widzenia powodem braku D8 i LR12 w nowych radiach jest niewystarczająca ilość pamięci układu obsługującego moduły nadawcze ACCESS (z trybem kompatybilności wstecznej ACCST D16). Jeśli ktoś ma dużo odbiorników D8, to nie ma przecież obowiązku upgrade do ACCESS. Tryb D16 też będzie działał. Pewnie, że to zawsze kogoś zaboli, ale kiedyś trzeba było odciąć pępowinę, żeby można było iść do przodu. Jakby FrSky nie wprowadził ACCESS, to pewnie byłyby narzekania, że nie nadążają za Crossfire. Tak źle i tak niedobrze.

 

Mak sam "wywołałeś wilka z lasu" - Crossfire -  i podwójna moralność FrSky zacytuję tu ciekawy ale pewnie ci znany tekst od TBS:

 

Napisał TBS:
    Przez ostatnie kilka miesięcy z niedowierzaniem obserwowaliśmy, jak FrSky naruszyło własność intelektualną i innowacje TBS i sprzedało je po kosztach, aby zaszkodzić naszej marce i reputacji. Jeden produkt po drugim został skopiowany lub naśladowany. Jako firma, która inwestuje znaczną ilość czasu i zasobów w rozwój tego hobby, byliśmy bardzo rozczarowani, gdy dowiedzieliśmy się o tym braku szacunku, ale odsunęliśmy to na bok i odsunęliśmy się, nie oglądając się za siebie.
    Jednak kilka minut temu ogłoszono najnowszą liczbę klonów, ale pewna linia została przekroczona i bardzo żałujemy, że jesteśmy zmuszeni podjąć następującą decyzję w celu ochrony przyszłości innowacji w tej branży:
    Ze skutkiem natychmiastowym produkty FrSky R9 zostały umieszczone na liście dealerskiej TBS ****. Krótko i prosto, oznacza to, że dalsze uzupełnianie zapasów produktów FrSky R9 i 900 / 868MHz spowoduje zamknięcie twojego konta dealerskiego TBS. Nie wpływa to na żadne inne produkty FrSky ani systemy dalekiego zasięgu innych marek. Jeśli masz zamówienia złożone, opłacone lub w drodze, zaakceptujemy okres karencji do 31 sierpnia 2018 r., Ale zalecamy anulowanie ich i zażądanie zwrotu pieniędzy.
    Czy nie ma lepszego sposobu na rozwiązanie tego? Cóż, szczerze mówiąc, chcielibyśmy usłyszeć wasze myśli. Wydaje się, że złapaliśmy klonera, który nie odpuszcza, i wydaje się, że jesteśmy w miejscu, w którym nie można oczekiwać rozsądnego profesjonalizmu. Chociaż system Crossfire wciąż wyprzedza konkurencję pod względem wydajności i funkcji, nie policzyliśmy się z faktem, że wszystkie nasze inwestycje w badania i rozwój mogłyby ostatecznie napędzać produkty naszych konkurentów. Ponadto FrSky nadużywa sieci dealerskiej absurdalnie niskimi marżami, które dodatkowo powodują, że nasze ceny wydają się zawyżone. Dokładamy wszelkich starań, aby powstrzymać tę sytuację, ale dzisiejsze ogłoszenie FrSky dosłownie kradnie pozostały asortyment sprzętu, który miał Crossfire, w celu naśladowania nawet projektu naszych produktów. W tych okolicznościach szacunkowa konkurencja nie jest już możliwa.
    Jeśli uważasz, że ten krok posuwa się za daleko, rozumiemy i szanujemy Twoją decyzję. W żaden sposób nie chcemy być na drodze do sukcesu Twojej firmy FPV, dlatego po prostu prosimy, abyś nas powiadomił, abyśmy mogli podjąć niezbędne kroki po naszej stronie. Zachęcamy do przekazania tej zmiany swoim klientom. Czas obowiązywania tego zakazu nie jest obecnie jasny, ponieważ nadal monitorujemy rozwój tej sytuacji.
    Dla kompletności możesz poprosić o zaktualizowaną umowę dealerską TBS w celach informacyjnych. Mamy nadzieję, że masz cudowny dzień. Jeśli masz jakieś uwagi lub uwagi, nie wahaj się skontaktować z nami przez e-mail lub odwiedzić nas w salonie TBS:

    Z poważaniem,
    Raphael Pirker
    CEO TBS Avionics Co Ltd

Źródło: https://www.facebook.com/groups/BlackSheepLOUNGE/

 

A że R9 nie dorównuje Crossfire to fakt potwierdzony przez wielu wkurzonych użytkowników FPV potraktowanych jak betatesterzy, którzy już z niego zrezygnowali na korzyść Crossfire.

 

Kolejny kwiatek to moduły R9M i R9M 2019 sprzętowo  praktycznie poza zasilaczem i buforem zgodne a jakoby niemożliwe do zaktualizowania programowo do ACCESS.

 

Pomiędzy bajki włożyłbym też twierdzenie o braku pamięci dla obsługi D8 (to nie tylko moja opinia) to raczej tylko wersja oficjalna, coś napisać trzeba, a nie każdy jest elektronikiem.

D8 i owszem było stare i nie rozwijane tu zgoda (za to ogólnodostępne) - ale LR12 z odbiornikiem L9R to były raczej w mirę świeże rozwiązania a też je potraktowano "z buta",

nie są już zgodne z żadnym z produkowanych aktualnie przez FrSky nadajników

 

To co napisałem w poprzednim poście odnośnie mojego X10 i upgrade do X10 Express miało tylko pokazać abstrakcyjność działań FrSky  - ten nadajnik by działać z nowoczesnymi odbiornikami za chwilę będzie mnie kosztował ponad 500$ (kupiłem swój w promocji)

77hobby nie oferuje (oficjalnie dostępnego) zestawu aktualizacyjnego do mojego nadajnika i dla tego tak to opisałem,

dla D8 modułu XJT też dokupować nie muszę bo mam na stanie MPM.

40 minut temu, Tomek G. napisał:

Ale z tego materiału można wysnuć wniosek że błąd dotyka zarówno ACCST jak i nowego protokołu ACCESS i kolejnego wniosku by przejść na FCC bo tam jest praktycznie nieodczuwalny (aczkolwiek to nielegalne w EU).?️‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Tomek G. napisał:

 

Dzięki Tomek. W poniedziałek umieściłem streszczenie tych informacji i w/w link w moim "zbiorczym" artykule. Dawałem o tym znać w tym wątku, ale może zostało to przeoczone. Warto zapoznać się z oryginalnym artykułem na niemieckim forum, bo informacje tam są bardzo konkretne.

 

7 godzin temu, ksdl napisał:

Mak sam "wywołałeś wilka z lasu" - Crossfire -  i podwójna moralność FrSky zacytuję tu ciekawy ale pewnie ci znany tekst od TBS:

 

Wywołałem, bo nie boje się dyskusji na ten temat i oczywiście znam ten mail od nich. Crossfire faktycznie był pierwszy (co już napisałem), ale po prostu w wykorzystaniu nowego chipsetu Semtech:

 

https://www.semtech.com/products/wireless-rf/lora-transceivers/SX1272

 

Ten chipset jest kapitalny, ale nikt nie ma monopolu na jego użycie i na to co on daje. Tutaj nie ma prawa kto pierwszy, ten lepszy (może tylko w sensie kto pierwszy wprowadzi produkt na rynek, zyskując w ten sposób przewagę). To ogólnie dostępny chipset, przeznaczony do budowania swoich aplikacji przez firmy trzecie, np. w przypadku naszego hobby odbiorników RC. Wszystko oparte na tych chipie, z podobnym przeznaczeniem, będzie podobne. Ten chipset to kombajn, wymaga bardzo niewielu elementów peryferyjnych, są one opisane w notach aplikacyjnych. Nie da się zrobić podobnej aplikacji, używającej tego samego chipsetu, wyglądającej i działającej znacząco inaczej. Można co najwyżej inaczej porozmieszczać elementy elektroniczne na płytce PCB.
 

FrSky sklonowałby Crossfire, gdyby ten opracował własny chipset i ten zostałby 1:1 skopiowany. Crossfire jest 1000 razy za mały, aby opracowywać własne chipsety. Niewiele firm jest w stanie to robić.

 

7 godzin temu, ksdl napisał:

A że R9 nie dorównuje Crossfire to fakt potwierdzony przez wielu wkurzonych użytkowników FPV potraktowanych jak betatesterzy, którzy już z niego zrezygnowali na korzyść Crossfire.

 

Czy Crossfire jest lepszy? Na początku wydania R9 być może był. Czy jest lepszy teraz? Zapewne można by długo dyskutować. Jest droższy. Ostateczny wybór należy do użytkowników.
 

Już pisałem o tym, że zarządzanie zmianą nie jest mocną stroną FrSky. Osobiście uważam, że seria R9 była źle wprowadzona na rynek. Można to było zrobić znacznie lepiej.

 

7 godzin temu, ksdl napisał:

Kolejny kwiatek to moduły R9M i R9M 2019 sprzętowo  praktycznie poza zasilaczem i buforem zgodne a jakoby niemożliwe do zaktualizowania programowo do ACCESS.

 

R9M 2019 ma szybsze łącze danych, które jest wymagane do obsługi ACCESS. Z tego samego powodu moduł R9M 2019 pracujący z firmware ACCESS działa tylko z radiami 2019, gdyż tylko one potrafią wystarczająco szybko obsłużyć dane ACCESS. Wiem to od osoby z FrSky którą znam od lat i której ufam. Zrobisz z tym co chcesz.

 

7 godzin temu, ksdl napisał:

Pomiędzy bajki włożyłbym też twierdzenie o braku pamięci dla obsługi D8 (to nie tylko moja opinia) to raczej tylko wersja oficjalna, coś napisać trzeba, a nie każdy jest elektronikiem.

D8 i owszem było stare i nie rozwijane tu zgoda (za to ogólnodostępne) - ale LR12 z odbiornikiem L9R to były raczej w mirę świeże rozwiązania a też je potraktowano "z buta",

nie są już zgodne z żadnym z produkowanych aktualnie przez FrSky nadajników

 

L9R (jedyny odbiornik LR12) i nawet seria X (i pochodne XM, S) to już nie takie świeże rozwiązania. Przyzwyczailiśmy się myśleć, że są to nowe odbiorniki, ale one są już na runku jakieś 6+ lat? (musiałbym dokładnie sprawdzić).

 

To, że LR12 nie został zaimplementowany w modułach nadawczych ACCESS jest pośrednim dowodem na to, że brak pamięci jest faktem. LR12 nie był klonowany. W interesie FrSky byłoby go utrzymać.

 

7 godzin temu, ksdl napisał:

77hobby nie oferuje (oficjalnie dostępnego) zestawu aktualizacyjnego do mojego nadajnika i dla tego tak to opisałem,

 

OK, teraz rozumiem. Zestawu aktualizacyjnego jeszcze u nas nie ma, bo ostatnie zamówienie w 2019 składaliśmy jak jeszcze nie można go było zamawiać. Oczywiście przyjedzie do nas w następnym zamówieniu.

 

7 godzin temu, ksdl napisał:

Ale z tego materiału można wysnuć wniosek że błąd dotyka zarówno ACCST jak i nowego protokołu ACCESS i kolejnego wniosku by przejść na FCC bo tam jest praktycznie nieodczuwalny (aczkolwiek to nielegalne w EU)

 

Nie wiem skąd wysnułeś taki wniosek. ACCESS jest zupełnie nowym protokołem i nie jest obarczony błędami D16. Mało tego, potwierdziłem też w FrSky, że R9M ACCST też nie jest obarczony błędem – wczoraj umieściłem tę informację w moim "zbiorczym" artykule. Faktem jest, że D16 FCC praktycznie nie ma objawów, nawet jeśli błąd korekcji wystąpi – to też zmieściłem w artykule (warto tam zaglądać ?). Nie wynika to z tego, że FCC jest w jakiś sposób lepszy, lepiej zabezpieczony – po prostu LBT ze względu na swoją specyfikę ma te objawy o wiele bardziej widoczne. Jak napisałeś, w UE, aby być 100% legalnym, należy używać EU-LBT.

 

 

FrSky mógł lepiej zarządzić komunikacją, ale warto zauważyć jak w parę dni przeszliśmy od "cała ta zmiana to blef, aby mieć pretekst do odcięcia klonów" do bardzo konkretnej informacji o rzeczywistym problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mak napisał:

OK, teraz rozumiem. Zestawu aktualizacyjnego jeszcze u nas nie ma, bo ostatnie zamówienie w 2019 składaliśmy jak jeszcze nie można go było zamawiać. Oczywiście przyjedzie do nas w następnym zamówieniu.

 

Mam nadzieję że nie będzie to takie tempo jak z wprowadzeniem do sprzedaży Horusa X10 i że cena będzie porównywalna ze światową tj. ca 80$ za kpl. lub 50$ i 30$ za oddzielne komponenty.

Swoją drogą 30$ za modulik Bluetooth warty 2-3$ to jawne zdzierstwo.

 

Skąd wysnułem wniosek - wprost z treści tego niemieckiego materiału, to oni tam przywołali obydwa protokoły.

 

Czyli wychodzi że R9M 2019 FrSky zrobiło tylko do swoich nadajników? - z biznesowego punktu widzenia słabe.

Faktem jest że Q7 i X10 a może i X12 (tego nie wiem na pewno) miały za wolną magistralę dla Crossfire to pewnie i dla R9M szału nie było.

Ciekawe że podobno "stary" Taranis dawał radę z Crossfire - piszę podobno bo to wyczytane a nie potwierdzone organoleptycznie.

To samo było ze "starym" Bluetoothem który był w praktyce za wolny do bezprzewodowego trenera.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ksdl napisał:

Skąd wysnułem wniosek - wprost z treści tego niemieckiego materiału, to oni tam przywołali obydwa protokoły.

 

OK, rozumiem. Problem nie dotyczy jednak protokołu ACCESS. Dotyczy natomiast nadajników ACCESS (radia w wersjach modelowych 2019), które przecież mają tryb kompatybilności ACCST D16 i tylko w tym sensie ACCESS był tam wymieniony. Nadajniki ACCESS otrzymają uaktualnienie, które wymieni tryb D16v1 na D16v2. Jeśli używasz trybu ACCESS natywnie, ten update nie ma znaczenia. To wszystko też napisałem w artykule ?.

 

11 godzin temu, ksdl napisał:

Mam nadzieję że nie będzie to takie tempo jak z wprowadzeniem do sprzedaży Horusa X10 i że cena będzie porównywalna ze światową tj. ca 80$ za kpl. lub 50$ i 30$ za oddzielne komponenty.

 

O cenach nie dyskutuję. Ustalimy je jak produkty będą na miejscu, a rynek zweryfikuje. Tym niemniej ceny staramy się mieć najlepsze możliwe i często udaje nam się zejść do poziomu chińskich sklepów (lub niewiele wyżej), nawet jeśli my musimy zapłacić cło (niewielkie, ale jednak), potem od ceny podstawowej i cła naliczony VAT, potem opłaty środowiskowe i dać 2 lata gwarancji. Dodatkowo przygotowujemy mnóstwo materiałów i w miarę możliwości dajemy wsparcie techniczne. Kto korzystał wie jak działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Maka.

Właśnie sobie nieco poczytałem na OpenRC i tam piszą że w Horusie X10 nawet po zainstalowaniu upgrade sprzętowego to ACCESS będzie działać ale tylko na module wewnętrznym

natomiast podobno na R9M 2019 nadal będzie kiszka z ACCESS bo jakoby łącze z modułem za wolne.

Jeżeli jest tak jak piszą to FrSky  znów się nie popisał z tym modułem sprzętowym - jaka jest twoja wiedza w tej kwestii.

Trochę szkoda wydawać 200zł na nowy moduł tylko po to żeby dowiedzieć się że nie będzie niestety działał w pełnym zakresie, bo taki bez ACCESS to już mam.

Dociekam bo jestem potencjalnie zainteresowany ale wolałbym wiedzieć wcześniej co zyskam a czego nie za wydaną kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ksdl napisał:

Właśnie sobie nieco poczytałem na OpenRC i tam piszą że w Horusie X10 nawet po zainstalowaniu upgrade sprzętowego to ACCESS będzie działać ale tylko na module wewnętrznym

natomiast podobno na R9M 2019 nadal będzie kiszka z ACCESS bo jakoby łącze z modułem za wolne.

 

Nie trzeba było szukać po forach, kompatybilność modułów mamy w opisie produktu :)

 

https://77hobby.pl/frsky-r9m-2019-modul-nadajnika-dalekiego-zasiegu-typu-jr-z-antena-super-8-p-292.html

 

Jest tak jak piszesz. Upgrade sprzętowy ACCESS wymienia wyłącznie moduł nadawczy i moduł bluetooth. Płytka, z której wychodzą piny do gniazda modułów zewnętrznych zostaje ta sama, a to właśnie tam są układy odpowiedzialne za komunikację z zewnętrznym modułem. Zatem wymiana samego modułu nadawczego nic nie zmienia w zakresie komunikacji między radiem a zewnętrznym modułem nadawczym, ergo w tym sensie to nie jest radio ACCESS.

 

Potencjalnie trochę inaczej byłoby w X9D+, gdzie moduł nadawczy jest dostarczany jako cała T-płytka, włącznie z pinami gniazda modułów zewnętrznych:

 

https://77hobby.pl/frsky-wewnetrzny-modul-nadawczy-xjt-do-aparatury-taranis-x9d-plus-p-94.html

 

Zatem teoretycznie istnieje taka możliwość, że jeśli FrSky wypuści ACCESS upgrade kit dla X9D+, moduły mogłyby działać w trybie ACCESS. Nie wiem jednak, czy FrSky planuje wypuszczenie upgrade kit dla X9D+, i nie wiem także, czy na T-płytce przypadkiem nie ma samych pinów, a obsługujące je układy (przynajmniej częściowo) są na płycie głównej. Z tego co pamiętam T-płytka jest raczej "samodzielna", więc jest duża szansa, że taki upgrade kit pozwoliłby na używanie modułu zewnętrznego ACCESS. Tym niemniej tutaj nieco gdybam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, mak napisał:

Zatem teoretycznie istnieje taka możliwość, że jeśli FrSky wypuści ACCESS upgrade kit dla X9D+, moduły mogłyby działać w trybie ACCESS. Nie wiem jednak, czy FrSky planuje wypuszczenie upgrade kit dla X9D+, i nie wiem także, czy na T-płytce przypadkiem nie ma samych pinów, a obsługujące je układy (przynajmniej częściowo) są na płycie głównej. Z tego co pamiętam T-płytka jest raczej "samodzielna", więc jest duża szansa, że taki upgrade kit pozwoliłby na używanie modułu zewnętrznego ACCESS. Tym niemniej tutaj nieco gdybam.

 

Nasunęła mi się taka myśl: X9D współpracuje bezproblemowo z Crossfire w odróżnieniu od X7 czy X10 i X12 które mają wolne łącze 115200,

czyżby "stary" Taranis X9D nie miał ograniczenia sprzętowego i obsługiwał komunikację z modułem z prędkością 400000+ bo na to właśnie wygląda.

Jeżeli jest rzeczywiście tak jak myślę to X9D teoretycznie mógłby nawet bez żadnego upgrade kitu (przy odpowiednim oprogramowaniu oczywiście)

na module zewnętrznym R9M 2019 obsłużyć też ACCESS, to by było ciekawe.

Nie wierzę jednak by FrSky to zrobił nawet gdyby było to możliwe, oni wolą sprzedawać nowe nadajniki a nie same moduły R9M.

Ale to tylko takie przemyślenia elektronika starej daty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.