Jump to content
Sign in to follow this  
Bravo Sierra 25

Przełączanie pomiędzy dwoma modelami

Recommended Posts

Witam,
Posiadam takie radio: https://www.radiocontrolledshop.ie/radio-transmitters-rc-model-receivers/12333-radio-controll-models-transmitter-receiver-radiolink-t8fb-24ghz-8-channel-transmitter-with-2x-r8ef-receivers-rlkt081000.html
Oraz dwie sztuki takiego samego odbiornika: https://www.robotshop.com/eu/en/radiolink-r8ef-8-ch-24ghz-fhss-receiver-t8fb.html?gclid=CjwKCAiA7t3yBRADEiwA4GFlI0teStFFjrIc5TQOOeDKHns7JlCxORcdSdEYzA7HG240pdiyOJ4P6BoCO_oQAvD_BwE
Mam też dwa modele, jeden to górnopłat, drugi dolnopłat. Pytanie - jak rozwiązać przełączanie się między tymi modelami? Raz chcę latać pierwszym modelem, innym razem drugim modelem. Każdy z tych modeli jest wytrymowany inaczej, ma inne wychylenia sterów ustawione itd. Okazało się, że jak przekładam ten sam odbiornik z jednego modelu do drugiego, to ten model do którego przełożyłem radio trzeba trymować od nowa itd. Jest to uciążliwe. Z kolei jak będę miał te dwa odbiorniki zainstalowane w dwóch różnych modelach, to przed lotem danym modelem, będę musiał parować (bindować, tak się mówi?) się z tym konkretnym odbiornikiem od nowa i od nowa ustawiać wychylenia sterów itd. Nie ma chyba dobrego rozwiązania w tej kwestii. Jak wy to rozwiązujecie? 

Pozdrawiam. 

Nic nie stworzysz. Takie rzeczy możliwe z nadajnikami komputerowym które mają pamięć kilku modeli. Wtedy wybierając inny model, automatycznie masz jego ustawienia

8 minut temu, Marcin K. napisał:

Nic nie stworzysz. Takie rzeczy możliwe z nadajnikami komputerowym które mają pamięć kilku modeli. Wtedy wybierając inny model, automatycznie masz jego ustawienia

Dzięki za odpowiedź, tak właśnie myślałem ale liczyłem że ktoś już tutaj miał taki problem i podpowie mi coś praktycznego. 
Właśnie przeczytałem też, że w pamięci odbiornika pozostaje sparowany nadajnik, więc chyba będzie okej. Muszę po koleji zbindować dwa odbiorniki z radiem, potem podłączyć oba nadajniki do zasilania po kolei i sprawdzić czy będą reagowały. Jeśli tak to spoko. Pozdro. 

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By RydzuM
      Witam,
      Mam do sprzedania aparaturę FrSky Taranis X-Lite Pro jak nowa kupiona w Polsce 21.07.2020 r. prawie dwa lata gwarancji.
      Sprzedaję bo córka straciła zainteresowanie naszym wspaniałym hobby
      Do zestawu dorzucam:
      1. Nowy odbiornik Frsky XM+ (zapakowany)
      2. FrSky XSR-SIM adapter USB do symulatorów (umożliwia podłączenie apki bezprzewodowo z kompem)
      3. Frsky T - antenna (zewnętrzna antena)
      4. Baterie 2 x 18500
      5. Dodatkowe końcówki umożliwiające włożenie do aparatury baterii 18650.
      6. Dodatkowe końcówki drążków dla kciukowców (założone, oryginalne w pudełku)

Aparatura ma wgrany najnowszy soft OpenTX 2.3.9

Istnieje możliwość wgrania najnowszych softów do odbiornika (będę musiał otworzyć opakowanie) i adaptera usb.
      Zachęcam do zakupu aparatura sprawuje się super jest lekka i idealnie leży w dłoniach.

Cena 700 zł

Odbiór osobisty lub wysyłka Paczkomat 13 zł

Marcin tel. 781572788

• By RydzuM
      Witam,

Mam do sprzedania praktycznie nową aparaturę FrSky X10S Express Carbon Fiber z wgranym OpenTX.
      Aparatura w stanie idealnym, na wyświetlaczu folia, używana sporadycznie.  Sprzedaję bo za dużo już tego sprzętu...
      Aparatura ma ogromne możliwości rozbudowy i nie tylko, odsyłam do opinii w internecie.
      Dodatkowo poza tym co było w zestawie dorzucam oryginalne końcówki drążków dla "kciukowców" oraz kartę pamięci SD na której jest OpenTX.
      aparatura ma wgrany soft OpenTX, istnieje możliwość aktualizacji do najnowszej wersji lub powrót do FrOS.
      W zestawie nie ma baterii (2x18650).

Cena: 1250 zł przesyłka gratis (Paczkomat) lub odbiór osobisty.

Zapraszam do kontaktu.
      Marcin 781-572-788

• By J-23
      stan fabryczny , 3 kanałowa 2.4 GHz
      do aparatury dokładam 2 odbiorniki 
      posiada :
      - reversy
      - precyzyjne trymy 
      - sygnalizację optyczną rozładowanej baterii
      - wbudowane fail-safe
      w zestawie jest też oryginalne pudełko, instrukcja eng i zworka do bindowania odbiorników
      cena 170zł + paczka rejestrowana z podglądem przez internet ~15 zł
      lub odbiór osobisty w Krakowie

• By mak
      W końcu się zmobilizowałem i dokończyłem artykuł o FrSky ACCESS:

https://77hobby.pl/frsky-access-kompendium-n-50.html

Miłej lektury! 🙂
    • By gignasiak
      Witam sprzedam aparature w pelni sprawną z odbiornikiem cena 250 zł   https://www.olx.pl/oferta/aparatura-rc-sanwa-sd5g-CID767-IDCFQOj.html

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.