Jump to content
krewetki

Autotest aparatury

Recommended Posts

Witajcie.

Czy aparatury mają w swoim oprogramowaniu autotest?

Kupuje właśnie używanego FrSky'a X9D Plus i chciałbym go przetestować przy sprzedawcy bez modelu.

Auto testu całego radia niema. W menu Ustawienia Radia są dwa ekrany do testowania drążków, trymerów i potencjometrów.

Tu fragment instrukcji:

Diagnostyka
Dwie następne strony służą do diagnostyki przełączników i wejść analogowych, pokazują one co
oprogramowanie radia odczytuje z klawiszy i potencjometrów. To jest pierwsze miejsce, do którego należy
się udać jeśli masz kłopot ze źle reagującymi drążkami / potencjometrami / przełącznikami. Jeśli coś tu jest
źle (niejednoznaczne centrowanie drążków lub odczytywanie punktów krańcowych, migotanie wartości,...) to
możesz być pewien, że problem jest związany ze sprzętem, a nie z błędną konfiguracją modelu.
Strona analogowa prezentuje także ustawienie kalibracji baterii. Powinno być ono prawidłowe od nowości,
ale jeśli nie, przesuń kursor do tego pola i skoryguj je tak aby wyświetlana wartość odpowiadała napięciu
mierzonemu woltomierzem na zaciskach baterii.

plOpenTXdlaFrSkyTaranis.pdf

• Upvote 1

Mam wielką prośbę do kogos z Krakowa o pomoc w przetestowaniu aparatury FrSky X9D Plus.

Mam ostatnie parenaście dni gwarancji i chciałbym wychaczyć ewentualne usterki :)

Tomku, to co opisałeś powyżej ja zrobie. Dzięki Ci za to i za instrukcje :)

Pomoże ktoś?

A nie płynie do Ciebie nowa aparatura?

Poczekasz aż dopłynie to będziesz mógł obie porównać w działaniu na miejscu ;-)

Możesz wziąć ze sobą jakieś zasilanie do odbiornika i 8 sprawdzonych serw ;-) (tak naprawdę jedno wystarczy). Kupiłem kiedyś x8r, w którym okazało się, że nie działa 7my kanał.

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Niestety z uzywanym Taranisem nie jest kolorowo. Musisz zrobic range test. Najlepiej uruchomic jakies jedno serwo i idziesz w dal, a druga osoba macha drazkami.

Mi niestety padl wewnetrzny modul XJT na plytce - po tym jak uszkodzila/naderwala sie antena od ciaglego skladania. Po uszkodzeniu zasieg byl na 30 m. Niestety to cichy zabojca - bo to sie dzieje bez zadnych wczesniejszych objawow. Tzn jednego dnia jest OK - a nastepnego bam i zasiegu nie ma. Radio normalnie dziala - ale po podlaczeniu miernika mocy do wlutowanego na nowo gniazda SMA mam 0.01mW... Teraz mam modul zewnetrzny.

Tzn ogolnie to trwaly sprzet i nic nie powinno sie z nim dziac. To tylko tak dla przestrogi.

W menu jest sprawdzenie drążków i przełączników a w templates powinieneś mieć testservo.

Ustawiacz je na kanale od 1 do 8 i tuptuptup z odbiornikiem w pole. Apararura na balkonie. Jak serwo przestanie zmieniać swoje położenie to znaczy koniec linku.

Dla taranisa przy widoczności anten powinno to być ok 1,5km do 2km.

A nie płynie do Ciebie nowa aparatura?

Poczekasz aż dopłynie to będziesz mógł obie porównać w działaniu na miejscu ;-)

Możesz wziąć ze sobą jakieś zasilanie do odbiornika i 8 sprawdzonych serw ;-) (tak naprawdę jedno wystarczy). Kupiłem kiedyś x8r, w którym okazało się, że nie działa 7my kanał.

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Niestety albo stety juz nie plynie. Aparature kupilem uzywana i wczoraj sam sobie ja zaokretowalem i przyplynalem z nia do domu - czyli bylem po nia w Katowicach. 

Mam aparature iodbiornik wlasnie X8R.  Potrzebuje kogos z serwem i zasilaniem i dobra znajomoscia  FrSky X9D Plus.

Pomoze mi to ktos sprawdzic?

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By gignasiak
      Witam sprzedam aparature w pelni sprawną z odbiornikiem cena 250 zł   https://www.olx.pl/oferta/aparatura-rc-sanwa-sd5g-CID767-IDCFQOj.html

• By Bravo Sierra 25
      Witam,
      Posiadam takie radio: https://www.radiocontrolledshop.ie/radio-transmitters-rc-model-receivers/12333-radio-controll-models-transmitter-receiver-radiolink-t8fb-24ghz-8-channel-transmitter-with-2x-r8ef-receivers-rlkt081000.html
      Oraz dwie sztuki takiego samego odbiornika: https://www.robotshop.com/eu/en/radiolink-r8ef-8-ch-24ghz-fhss-receiver-t8fb.html?gclid=CjwKCAiA7t3yBRADEiwA4GFlI0teStFFjrIc5TQOOeDKHns7JlCxORcdSdEYzA7HG240pdiyOJ4P6BoCO_oQAvD_BwE
      Mam też dwa modele, jeden to górnopłat, drugi dolnopłat. Pytanie - jak rozwiązać przełączanie się między tymi modelami? Raz chcę latać pierwszym modelem, innym razem drugim modelem. Każdy z tych modeli jest wytrymowany inaczej, ma inne wychylenia sterów ustawione itd. Okazało się, że jak przekładam ten sam odbiornik z jednego modelu do drugiego, to ten model do którego przełożyłem radio trzeba trymować od nowa itd. Jest to uciążliwe. Z kolei jak będę miał te dwa odbiorniki zainstalowane w dwóch różnych modelach, to przed lotem danym modelem, będę musiał parować (bindować, tak się mówi?) się z tym konkretnym odbiornikiem od nowa i od nowa ustawiać wychylenia sterów itd. Nie ma chyba dobrego rozwiązania w tej kwestii. Jak wy to rozwiązujecie? 

Pozdrawiam. 
    • By Szczepen02
      Zapraszam na wczesnowiosenną wyprzedaż!  https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/21mTP/
      oraz silniki https://www.olx.pl/oferta/silniki-emax-mt3506-regulatory-little-bee-20a-dron-kopter-CID99-IDDInEG.html

• By J-23
      SPRZEDANA

Zawartość
      1 X nowa aparatura Taranis Q X7S  [ wersja  FCC = większy zasięg ]
      1 X Bateria FrSky 2000 mAh
      1 X Ładowarka FrSky lipo/nimh
      1 x Zasilacz  230V
      1 x zestaw naklejek FrSky
      1x skrócona instrukcja obsługi Eng
      1x smycz czarna FrSky
      1 x pudełko

• By Robert
      Sprzedam aparatur Graupner MZ 18 z odbiornikiem GR 12L, stan idealny, mało używana, akumulator li po 3200 mAh 3,7v
      Wgrana  wersja oprogramowania 1,053
      https://allegro.pl/oferta/mz-18-graupner-z-odbiornikiem-8560786163
      cena dla forumowiczów 50 zł taniej niż na allegro i przesyłka tylko 20 zł
      Zapraszam

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.