Jump to content

Optic 6 2.4 ghz --Trener ..Flash 5 35 mhz --- Uczen jak polaczyc


kamilos1600
 Share

Recommended Posts

Gdy już połączysz tym kablem oba nadajniki to pamiętaj, że włączasz tylko nadajnik główny czyli trener. Nadajnik ucznia musi być wyłączony ze schowaną anteną. Sygnał idzie z nadajnika tak długo jak długo trzymasz przycis dwupołożeniowy w nadajniku głównym. Oczywiście w obu musisz ustawić te same wartości wychyleń, mixery itp.

Link to comment
Share on other sites

Ucznia w ogóle nie włączasz czyli wszystko jedno czy kwarc wyjmiesz czy nie. "Polecenia" z nadajnika ucznia idą po przewodzie do nadajnika trenera . Ja wykorzystywałem dwa Optic6 więc modułu nie wyciągałem w mysl zasady im mniej wyciągasz tym mniejsza szansa na samoistne jego wypadnięcie.

Link to comment
Share on other sites

Z kolegą Tadeuszem latamy w systemie instruktor-uczeń, Aurora-Optic6 oraz Optic6-Optic6. W radiu "uczeń" wykręcamy antenę i wyjmujemy moduł ale radio ucznia włączamy, inaczej system nie działa.

Link to comment
Share on other sites

Adam - instrukcja Optic6 mówi by wykręcić antenę i wyjąć moduł tak jak piszesz. Jest też napisane i to dużymi literami by wyłączyć nadajnik ucznia. I tego się trzymałem i taki sposób mam przećwiczony. Włączenie nadajnika ucznia raczej w tym przypadku niczemu nie służy ale skoro tak latacie...

Możesz mi powiedzieć jakiego kabla używaćie, a może jest jakas przejściówka ze zwykłego wtyku Optic6 na Aurorę? Brat ma Aurorę ale przez te rózne gniazda nie podpinaliśmy się.

Link to comment
Share on other sites

Używamy oryginalnego kabla Aurory + końcówki "master" i "student" umożliwiające połączenie aparatur w w/w konfiguracji. Końcówki można dostać do niemalże wszystkich popularnych aparatur.

 

0c875391dd28042b.jpg

 

Jest tutaj http://www.modelemax.pl/product_info.php?cPath=65_105_667&products_id=12867

 

 

Zdanie "NIE WŁĄCZAJ zasilania nadajnika ucznia" (pkt 4) dotyczy czynności opisanej w następnym zdaniu. Ale już kolejne zdanie wyklucza zastosowanie "NIE WŁĄCZAJ... " dlatego że nie będziemy mogli tego sprawdzić tym bardziej że w nadajniku ucznia musimy wprowadzić te same nastawy jakie ma nadajnik instruktora. Mamy to sprawdzone i przy wyłączonym nadajniku ucznia system nie działa.

 

1f83e0559978aeee.jpg

 

Ja również przy uruchamianiu systemu zasugerowałem się tą uwagą. Nie działało, dopiero włączenie nadajnika ucznia spowodowało działanie. Jest naprawdę pożyteczna funkcja i polecam ją każdemu.

Teraz "pogdybam" . Jak zaczynałem nie miałem takiej możliwości, ileż czasu i pieniędzy zaoszczędziłbym :huh:

Link to comment
Share on other sites

Adam - generalnie dalej twierdzę, iż nie masz racji twierdząc, że nadajnik ucznia musimy też włączyć. Gdy włączymy nadajnik trener, a uczeń jest już podłaczony - to automatycznie włączy się również i uczeń mimo pozycji suwaka na wyłączony. Myślę, że to już całkowicie zamyka dyskusję czy trzeba właczać ucznia czy nie. Czynność tę obrazuje film:

Link to comment
Share on other sites

Tak Irek masz rację, ale również ja mam rację. Różnica zdań wynika z racji zastosowanego kabla. Ja używam jako podstawowego kabla, kabla od Aurory którego końcówki są zakończone "jackami", które mają trzy styki i na te końcówki zakładam złączki wyposażone we wtyczki Optica. Natomiast gniazdo trenera w Opticu ma sześć styków plus masa. Jeżeli na filmie łącząc dwa Optici został użyty ten kabel http://www.nastik.pl/kabel-trenera-hitechitec-p-1582.html to tak działa. W przypadku połączenia wykonanego moim kablem muszę załączać nadajnik ucznia osobno. Jeżeli wróci kolega Tadeusz zrobimy filmik na potwierdzenie moich słów.

W ten sposób zostało wszystko wyjaśnione :)

Link to comment
Share on other sites

Adam - ponieważ mówimy tu o łączeniu dwóch różnych modeli Hiteca dlatego pisząc, że mam rację odnosiłem się tylko do Optic6. O ten model pytał też autor więc udzieliłem prawidłowej odpowiedzi ;). Starszego modelu Hiteca - zapomniałem nazwy - też nie musiałem właczać przełącznikiem dlatego tak odpowiedziałem. Gdyby pytanie dotyczyło Aurory lub innym typów i firm to bym się nie odzywał by nie namieszać :)

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.