Jump to content

Uniwersalna akrobatka


Recommended Posts

Część!

Szukam modelu którym mógłbym pokręcić zarówno akrobacje 3D jak i tą klasyczną, słyszałem, że złotego środka nie ma, ale przecież nie latam wyczynowo tylko rekreacyjnie.

Napęd eklektyczny, rozpiętość 90 ~ 120 cm, model konstrukcyjny, więc

pianki odpadają. Trochę się rozglądałem i jak narazie w oczy rzuciły mi się :

#Extra 300 od p. Mirosława Galbarczyka

#Extream 3D by Artex

#Arrow 3D Black Horse

#Katana od PA

#Ew. Mógłbym zbudować MADAMANA, tą opcję biorę najmniej pod uwagę, bo to jeszcze chyba za wysoka jazda dla mnie.

 

Czekam na wasze propozycje.

Pozdrawiam.

Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Obawiałem się troszkę przed budową Madmana ale buduje się naprawdę przyjemnie. W tej konstrukcji nie ma żadnych trudnych elementów do wycięcia. Poradnik do budowy skrzydła znajduje się na stronie Dariusza Mulara gdzie jest wszystko opisane krok po kroku. Kadłub to nic innego jak dwie duże deski balsowe a między nimi trzy wręgi ze sklejki. Koszt samej balsy wraz z listwami sosnowy na Madmana to około 70 PLN (oczywiście z dużym zapasem jak by coś poszło nie tak, podaję cenę ile mnie to kosztowało). W wątku o Madmanie ktoś ładnie podsumował że konstrukcja jest prosta jak budowa cepa ;) ten fakt mogę już teraz potwierdzić a fakt o dobrych właściwościach lotnych mam nadzieję że uda mi się potwierdzić dosłownie na dniach i wstąpię do grona zadowolonych użytkowników Madmana ;)

 

Pierwsze dwa modele to kity do składania a dwa ostatnie są już gotowe oczywiście nie licząc Madmana, więc od Ciebie zależy czy chcesz budować czy kupić gotowy model ... więc może najpierw Ty się określ czy chce Ci się budować czy gotowy ? ;)

Link to comment
Share on other sites

Czy chce kupić czy budować, hmmm? Chce latać! Choć oczywiście budowanie sprawia mi mnóstwo frajdy.

Bardzo chętnie podjął bym się budowy madmana, ale narazie jestem na etapie budowy swojego pierwszego park jeta z depronu.

Wielkie dzięki za odpowiedź, na pewno przemyśle budowę :-)

 

Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Coś koło 400 zł na sam samolot plus wyposażenie. Coraz bardziej skłaniam się w kierunku madmana, bo za to co wydam na KIT'a lub ARF´a mam wyposażonego madmana. Tylko nie wiem czy podołam:D

Dzięki za odpowiedzi i czekam na wasze propozycje modeli;)

 

Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

witam!przede wszystkim zacznijmy od tego jak zaawansowane są twoje umiejętności w pilotażu modeli latających.napisz proszę kilka słów na ten temat.

jeśli czujesz się pewnie w pilotażu to model konstrukcyjny sprawi ci wiele radości.jeśli jednak nie czujesz się zbyt pewnie to odpuść sobie taki model i poszukaj czegoś z EPP,EPO.te modele również dobrze latają a ich największym atutem jest "kretoodporność" oraz łatwość i szybkość napraw.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi! Modelarstwem zajmuje się od sierpnia 2012, ale latam już dość dużo, bo praktycznie w każdy weekend, a nawet częściej.Jeśli chodzi o modele akrobacyjne, to miałem doczynienia z Yakiem 54 z epp i depronowym su~31 (plany z parkjets.com). Sądzę, że powinienem dać sobie radę z drewniakiem...Pozdrawiam!Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tak sobie trochę całą sprawę przemyślałem i doszedłem do wniosku, że na madmana nie jestem jeszcze gotowy....... dlatego na polu walki pozostają - extrim 3d v2 artex - katana od pa- extra 300 od p. Mirka z Galbarczyk- edge/katana od eflite- i oczywiscie wasze propozycje Który z tych modeli ma najlepsze właściwości lotne ?Edit: Znalazłem jeszcze Exosa 3D od KIWIMODEL, dosyć podobny do extrima... Na chwilę obecną to chyba właśnie te dwa są najważniejszymi kandydatami, bo są najlżejsze. Później Katana...pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

w porównaniu waga - rozmiar z tymi modelami które podałeś modele od PA wychodzą najkorzystniej.EXTRA 260 jest porównywalna z kataną (no chyba że tobie chodzi o KATANę MINI więc to porównanie nie ma racji bytu) i teraz jest w promocji i lata o niebo lepiej od katany.moja EXTRA 260 do lotu waży 1030g,

 

http://www.nastik.pl...arf-p-3170.html

 

poniżej masz jeszcze dwie ciekawe propozycje:

 

http://www.nastik.pl/phoenix-magic-p-1456.html

 

http://www.nastik.pl/phoenix-extra-330s-p-2915.html

Link to comment
Share on other sites

Wielkie dzięki za odpowiedź!

Trochę nie precyzyjne się wyraziłem, chodzi mi o mini katane...

 

Ciekawe propozycje. Ponawiam prośbę o porównanie właściwości lotnych.

Pozdrawiam

 

Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Ciekawe propozycje. Ponawiam prośbę o porównanie właściwości lotnych.

 

oczekujesz konkretnych odpowiedzi,zadawaj konkretne pytania.

 

modele o których mowa w tym temacie to rasowe akrobatki.w rękach doświadczonego pilota zrobią wszystko więc sprecyzuj dokładnie co chciałbyś wiedzieć.

podane masz naprawdę dobre modele więc kryteria wyboru musisz określić sam.poszperaj w necie,na temat tych modeli jest pełno informacji.chyba najwięcej na RC GROUPS.

 

Magica 3D miał mój kolega i był nim zachwycony.

Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.