Skocz do zawartości

jak zrobic latajacy model ;p?


HackZorD
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.. jestem nowy na tym forum ;D ale mam takie pytanie chce zrobic latajacy model... samodzielnie ;) oczywiscie.. nie dawno kupilem samochod rc spalinowy z 2 silnikami.. i rowniez zamowilem 7 silnikow do samolotu jak rowniez do samochodu ;D za grosze ;).. wiec moje pytanie jest takie co bym potrzebowal zeby zrobic dosc duzy samolot ;D.. co musze potrzebowac i ile mnie to wyniesie ;)??

 

Przepraszam ze nie wstawiam Polskich znakow ale mam Niemiecka klawiature jak i system sterujacy ;)

 

z gory dziekuje pozdrawiam milego dnia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dośc duży model to chyba tak coś koło 3000 mm rozpiętości. Koszt budowy takiego w Polsce to koło 15 -20 tys. zł. Zależy od wyposażenia i rodzaju modelu. Dobre zestawy tej wielkości to koszt około 10000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajj nie dobijajcie chłopa od początku. Można zrobić model i model, jak by się uwziął na konstrukcję depron+tkaniny+żywica to nie byłaby katastrofa ze strony budżetu. Wszystko zależy od:

klasa (szybowiec, akrobat, trenerek, heli O_o :P )

wielkość ( musisz sprecyzować te "dość duży", znam osoby co na metrowego szybowca mówią duży)

I chyba najważniejsze umiejętności i wiedza, bo bez nich budowa to porywanie się z motyką na słońce (kto wie czy nie gorzej).

 

Życzę powodzenia w czytaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.. jestem nowy na tym forum ;D ale mam takie pytanie chce zrobic latajacy model... samodzielnie ;) oczywiscie.. nie dawno kupilem samochod rc spalinowy z 2 silnikami.. i rowniez zamowilem 7 silnikow do samolotu jak rowniez do samochodu ;D za grosze ;)..

 

Może film instruktażowy coś tu pomoże:

http://www.youtube.com/watch?v=Jc-hqSA2QIw

 

Sorki... Nie mogłem się oprzeć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.