Jump to content

Urzadzenia obslugiwane z kanalu odbiornika


dukeroger
 Share

Recommended Posts

Witam kolezanki i kolegow

Moj problem zwiazany jest z brakiem dostepnych kanalow w nadajniku. W efekcie nie mam jak zalaczyc obwodu sterowania oswietleniem ktory normalnie powinien byc podlaczony do wolnego kanalu. Dwa pytania:

1. Jak uruchomic takie urzadzenie recznie? Chcialbym miec w modelu reczny wlacznik ktory taki obwod uruchamial.

2. Jakies obejscie problemu z brakiem kanalu w nadajniku? Potrzebowal bym nadajnik oblsugujacy taki pojedynczy kanal najlepiej zeby dzialal z odbiornikiem w ktorym mam dodatkowy wolny kanal ( w moim wypadku to Hitec Optima 7). Zdajac sobie sprawe ze to chyba nierealne - jakas proteza zeby zalaczac jeden obwod zdalnie? Od razu mowie ze zakup nowej apki na dzien dzisiejszy raczej nie wchodzi w gre.

Link to comment
Share on other sites

Mając kiedyś podobny problem z czterokanałowa aparaturą posunąłem się do tego, że odłączyłem napęd (bowden) od steru kierunku i latałem tylko lotkami (no oczywiście gaz i wysokość). Wolne serwo włączało komórkę jako aparat foto- w ten sposób (uciążliwy- to fakt), udało mi się zrobić pierwsze zdjęcia z powietrza.

Link to comment
Share on other sites

nie bedzie extra serwa klap, podlaczenie tego pod serwo podwozia jest jakims pomyslem choc o efekt w locie juz mi tak bardzo nie chodzi jak o mozliwosc wlaczenia tego oswieltenie wogole. Co zrobic zeby wlaczyc obwod oswietlenia np taki: http://hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=23556 bez udzialu odbiornika RC?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Prawdopodobnie dać 5v na środkowy pin AUX, zmierz sobie na odbiorniku napięcie między środkowym pinem i GND dla drążka lub przełącznika w pozycjach 0% i 100%.

 

no to tak za pamieci; tak nie da sie wywolac zamierzonego efektu, najtansza opcja jest tester serw ktory zasymuluje stan kanalu

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.