Jump to content

RCGF 26 - zerwany gwint świecy


Pit
 Share

Recommended Posts

Koledzy

Czy ktoś może podać link do polskiego lub zagranicznego sklepu z częściami do RCGF. Potrzebny jest mi cylinder po tym jak zerwałem gwint przy dokręcaniu świecy. Prawdopodobnie gwint miał fabryczną wadę bo siła przy dokręcaniu była bardzo mała. Silnik jest nowy, nawet nie zdołałem go odpalić.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki ale Modelmotor nie aktualny. Zamówiłem to nawet u nich parę dni temu ale dostałem odpowiedź, że mają ale tylko na stronie. Mogą sprowadzić jednak nie potrafią powiedzieć na kiedy.

Link to comment
Share on other sites

Robi się coś takiego, oczywiście takie M wewnętrzne tulejki jak w oryginale

http://www.pannonia....aty/Glowica.htm

http://www.yamahaxjr...opic.php?t=3209

 

tak wstawiona tulejkę od strony komory spalania należy na granicy tulejki i materiału głowicy na obwodzie popunktować, by tulejka nie wykręcała się ze świecą, lub tulejkę wkleić na odporny na temperaturę klej.

Link to comment
Share on other sites

Tuleje najlepiej dorobić z materiału podobnego do materiału głowicy, z podobna rozszerzalnością cieplną. Elektronu czy np. AK 9 lub AK 52 pewno nie dostaniesz, trzeba by przetopić ze starych tłoków, ale i aluminium będzie dobre.

Link to comment
Share on other sites

Proponuję Piotrek rozważyć jeszcze jedną możliwość. Ja do swojego RCGF 26cc rok temu potrzebowałem nowy wał. Szukałem po modelmotorach, hobbykingach i innych niemieckich i amerykańskich modelarniach. Owszem w paru miejscach był, ale drogo, a poza tym ten nawyk wysyłania wszystkiego jako wartościowy priorytet DHL'em... Postanowiłem zaryzykować zamówienie tej części w... fabryce. O tutaj. Korespondencja z niejaką Dżanet była nawet śmieszna. Ostatecznie po wynegocjowaniu kosztu wysyłki na 9usd - zamówiłem. Przyszło w normalnym terminie czyli ok. 10 dni. Oczekując na przesyłkę nieco się obawiałem bo rozmowa z Dżanet była mniej więcej taka: "Droga Dżanet - kiedy przyjdzie moja paczka?" "Drogi Zenku, Tak mój pies pali fajkę" :). Ale wszystko skończyło się dobrze. Potem nawet jeszcze domawiałem membranki i do dziś mam je jako część zamienną... Pozdrawiam. Brtz

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.