Skocz do zawartości

Jakim prądem ładować Lipo


Mychu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Zakupiłem Li-po 3s 11.1v 2200mAh 35-45c. Ich max charge wynosi 5C. Jak to przeliczyć na A w ładowarce ? Jakim optymalnym prądem mogę je ładować żeby za szybko nie spuchły a szybko się naładowały.

 

Z góry dzięki ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie przy pierwszych trzech do pięciu ładowań. Swoją drogą i tak wolałbym poczekać niż je piłować na 11 amperach w przyszłości. Jakie pakiety nie mam, to i tak nie ładuje większym prądem niż 1A, taka moja praktyka.

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ładuję zwykłe lipolki turnigy prądem 3C (zalecany jest 1C).

Zrobiły może z 50 cykli i działają.

 

Do esy używam Turnigy 1000mAh po 5$ za sztukę.

Nie chce mi się czekać dlatego daje im prąd ładowania 3A :)

 

Dzisiaj ide polatać to rozładuje je do 9V i zobaczę ile mAh wejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie wierzę w te opisy i dlatego nie przekraczam 1C. W zeszłym tygodniu zakupiłem 2 pakiety Dualskiego, na nalepce na pakiecie jest napisane - "Nie przekraczać prądu ładowania 2C jeżeli ładowany wewnątrz pomieszczeń". W opisie pakietu na stronie - "Max. prąd ładowania - 1C" I bądz tu mądry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam, również nie długo będę zaczynał z ladowaniem pakietów lipo chcialem zapytać czy jest potrzeba rozładowania ich ładowarka do max 3v czy wystarczy samo ładowanie z balancerem?

Moj pakiet to Gens 2S 5800mah 65C i takie pytanie ładowarka do tego redox alpha v2 i ona ma chyba tylko max 5A ładowanie w niczym to nie przeszkadza? Pakiet nie zostanie w pelni naladowany? Jeśli dobrze rozumiem to dla przykladu pakiety np. 4200mah ładujemy 4.2A itd?

Z góry dzięki za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witam, również nie długo będę zaczynał z ladowaniem pakietów lipo chcialem zapytać czy jest potrzeba rozładowania ich ładowarka do max 3v czy wystarczy samo ładowanie z balancerem?

Moj pakiet to Gens 2S 5800mah 65C i takie pytanie ładowarka do tego redox alpha v2 i ona ma chyba tylko max 5A ładowanie w niczym to nie przeszkadza? Pakiet nie zostanie w pelni naladowany? Jeśli dobrze rozumiem to dla przykladu pakiety np. 4200mah ładujemy 4.2A itd?

Z góry dzięki za podpowiedzi

Nie ma potrzeby rozładowywania. Brak tutaj efektu pamięci itp. Raczej skup się na napięciu przechowywania w granicy 3,80 - 3,85 V/celę.

Pakiety ładuje się z reguły prądem 1C, czyli tak jak napisałeś pakiety 4200mah, prądem 4,2A. Jeżeli Ci się nie śpieszy to ładuj nawet 0,5C lub mniej. Jeżeli czas goni i producent pozwala, ładować możesz 2C lub nawet do 5C (ta opcję każdy Ci jednak zdecydowanie odradzi).

 

Wydajnością ładowarki się nie spinaj. W pracy ładuję 6S 5000mah prądem 1,2A. Na więcej nie pozwala IMAX B6 z zasilaczem 3A W 8h spokojnie ładuję 2 szt do rowerka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku pakietów li-po dobrze jest przestrzegać kilku zasad, dzięki którym pakiety żyją naprawdę długo.

1. Nowy pakiet naładować i rozladowac prądem 1C dwukrotnie do napiecia koncowego ok 3.7 V/cele

2. NIGDY nie rozladowywać więcej niż 80% pojemności ( czyli z pakietu np 2000 wyciągamy max 1600 mAh)

3. Napięcie bezposrednio mierzone po locie nie mniej niz 3.75/cele.(warunek powyższy w innym wydaniu).

4. Nigdy nie przechowuj naladowanych pakietów. Jeśli nie latasz przez tydzień, rozładuj pakiet do 3.80-3.85/cele.

5. Pod żadnym pozorem nie rozladowuj pakietu ponizej 3.0V/cele.

 

 

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie, czy pakiety nowe ze sklepu trzeba ładować czy są naładowane i jak postępować w przypadku gdy będą dłuższy czas nie używane ?

 

Patrz post #16. Ad. pkt. 1. , to zalecałbym nawet mniej, 0,2 ... 0,5 C, wtedy anody będą odrobinę aktywniejsze w przyszłości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.