Skocz do zawartości

Cessna 745 / 747 rozpoczęcie sezonu.


idfx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wiem o tym i też mnie to wkurza, model był ledwo zbudowany, nawet nie wyregulowany i nie chciałem dodawać kolejnych zmiennych wpływających na jego zachowanie. Niby mogłem kamerkę dać na jeden z płatów + równoważnik na drugi płat, ale taka regulacja nic by nie dała, bo może to zakłócać opływ strumienia powietrza podobnie jak lotka i jak bym tak wyregulował to po zdjęciu kamerki katastrofa. Jak będzie wszystko tak jak się należy to pomyślę o przesunięciu kamery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam problem ,sam miałem dylemat chcąc umieścić kamerkę na motoszybowcu .

Umieściłem ją na połowie płata a na drugim końcu skrzydła dokleiłem 25 g ołowiu i model uzyskał bez problemu stateczność poprzeczną i tak można latać i kręcić :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę nad tym pracował, w poprzednim modelu zrobiłem mały "domek" dla kamery.

 

kamerkak.th.jpg

 

Na to na małe paski rzepowe i przylepiałem płytkę z pleksy na te rzepy, ale oczywiście po każdym lądowaniu musiałem wycinać nową pleksę bo była porysowana, ale nagranie było idealne bez śmigła i pod takim kątem jak ustawiałem. Tutaj pomyślę o przeniesieniu kamerki na środek płata jak będę miał 100% pewności, że model dobrze wyregulowany, bo to zajmuje jednak parę lotów, chyba że ja jestem jakiś graślawy i nie potrafię wyregulować po pierwszym ;) Staram się regulować na popychaczach dotąd, aż lata jak należy gdy wszystkie trymery ustawione są na zero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj już Cessna wyregulowana. Nie jest to jeszcze to co oczekiwałem, ale da się latać ;)

 

http://www.youtube.com/watch?v=j3vzd2eGZe8

 

No i przestroga dla tych co powątpiewają w ubezpieczenie OC ... sąsiedzi mnie skusili, żeby im dom pofilmować, pech sprawił że baterii zabrakło i gdyby nie jabłonka to przez okna w salonie wleciał bym im do domu ... Zero ciągu, ratowałem model na chwilę zapominając o budynku ;) To był ostatni lot blisko zabudowań ...

 

Przy okazji zapytam ... może wiecie, co trzeba wstawić w tagach na youtubie, żeby od razu startował w HD a nie 360 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze ustawiam timer, ale .... przypominam sobie o jego aktywacji przełącznikiem już w trakcie lotu ;) Jak jest wiaterek i latam wysoko to na 9 minut, jak bezwietrznie i chcę bardziej poszaleć to na 5 minut, jak zacznie pikać to zaczynam latać spokojniej i blisko siebie i wiem, że powylądowaniu zostanie jeszcze sporo pakietu. Tutaj myślę, że zawiódł pakiet, bo to było lekko ponad 5 mninut. Już któryś raz zauważyłem, że jak włożę nowy pakiet to pierwsze 5 ładowań muszę być ostrożniejszy bo pakiet raz starczy na 4 minuty następny raz na 10 minut. Dopiero po kilku ładowaniach od nowości tak jakby zyskał odpowiednią sprawność. Kiedyś był już o tym wątek na forum, więc na razie nie uważam, że pakiet wadliwy tylko musi się przyzwyczaić, że nie będzie zasilał latarki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.