Skocz do zawartości

Tornado Power - ROZCZAROWANIE


M.Ch.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie,

 

w kwietniu zeszłego roku narobiłem trochę zadymy z pakietami Tornado Power i chciałbym przedstawić c.d. subiektyuwnych i niestety NEGATYWNYCH spostrzeżeń.

 

Nie miałem złych intencji - mimo, że wiele osób mi to zarzucało. Uwierzyłem, że sklep faktycznie znalazł dobre pakiety - ja takowych szukam od początku mojej modelarskiej przygody i dalej nie znalazłem.

 

Urywek z mojego postu:

Wszystkie te pakiety mają11,1 V.

Li-Po Tornado Power testuję od ponad roku (4 szt. 1800 mAh 30 C 150g), od pół roku (2 szt. 2250 mAh 35C 175g). Ponieważ jestem bardzo zadowolony ostatnio dokupiłem jeszcze (2 szt. 2250 40C 190g i 4 szt. 500 30C 42g). A co do moich wrażeń po ok 60 lotach na 1800 mAh i 30 na 2250 mAh.

 

Obecnie już po około 90 lotach 1800 mAh, 60 lotach 2250 mAh i 40 lotach 500 mAh.

 

Latam głównie raz w tygodniu na czymś większym (więc pakiety 1800 i 2250) i raz, 2 razy w tyg. na małym EPP. Pakiety po locie ładowałem od razu na full i tydzień sobie czekały (80% przypadków) lub przed lotem (20%) przypadków. Oczywiście zawsze z balanserem. Zazwyczaj 2 C, czasem 3-4 C.

 

Od końca września 2012 do końca kwietnia 2013 lezały sobie w chłodnej piwnicy naładowane funkcą "storage" do ok 3,8 V/cela.

 

W tym roku okazało się, że w 1800 wchodzi ok 400 mAh..... Wcześniej latałem na nich 9,5 min. teraz 3 min......z czego po minucie już wyraźnie słabną - do utylizacji.

W 2250 mAh wchodzi ok. 1200 mAh..... Zamiast 15 min latania mam 8 min....

W 500 mAh (nano tech) wchodzi ok. 350 mAh, ale niesamowite jest to, że dzień po naładowaniu napięcie spada do 3,8V/cela !!!!!!

 

Generalnie przy łądowaniu (sprawdzłem na 2 różnych ładowarkach) - proces się konczy przy 4,20V/cela, a gdy odłączę baterię i zmierzę napięcie jest już 4,12-4,15V/cela.... Można troszkędobić tej pojemności ładując po jakiś 10 min drugi i trzeci raz - dochodzi (w 2250) ok 120-170 mAh, ale chyba nie o to w tym chodzi. Oczywiście 1800 i 2250 - 6/8 szt spuchło.

 

Wnioski niech każdy sam wyciąga.

 

P.S. ja ich więcej nie kupię. Obecnie dalej szukam czegoś dobrego. Z ewentualną następną subiektywną oceną (żeby nie wyszło jak reklama) będę ostrożniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i chylę czoła

W dobie internetu i braku odpowiedzialności za słowo, rzadko kto ma odwagę by przyanać się że lansowany w przeszłości pogląd nie wytrzymał próby czasu.

Ale dość kadzenia.

Tak to już jest, że niestety wraz z przeniesieniem produkcji do Azji, a jednej strony tamtejsi producenci bardzo podnieśli jakość, a z drugiej strony jakość producentów spoza Azji (którzy de facto też produkują w Azji) spadła, albo też cena jest nieadekwatna do jakości.

A wracając do tematu pakietów, ja mam wciąż jeszcze stare flightpowery sprzed paru lat i wciaż nieźle działąją, ale od znajomych słyszałem że obecnie firma podupadła, a poza tym różne rhino i turnigy (też nie mam zastrzeżeń).

Wszystkie baterie, nawet lipole tracą wraz z czasem na pojemności (bez względu na firmę), lepiej więc kupować tanie i po prostu kupować nowe w miarę potrzeby niż inwestować w drogie.

Taka jest moja filozofia.

Pozdrawiam

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja zauważyłem w Turnigy, że pojemność tak bardzo nie spada z czasem, ale wydajność prądowa znacznie. Jest duża różnica między pakietem świeżym a 2 letnim o tych samych parametrach katalogowych.

Więc tak jak Viper pisze, po prostu kupować najtańsze i zmieniać co dwa lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.