Skocz do zawartości

ASP 61 Dziwna przypadłość


eze

Rekomendowane odpowiedzi

Otoż silnik odpala ladnie za pomocą rozrusznika i panelu .Natomiast mam problem z regulacją.Silnik na małych obrotach chodzi ladnie plynnie.I teraz taki zonk.

 

Iglica odkrecona na ok 1,5 obrotu.Co sie dzieje gdy odpinam swiece silnik gasnie (tzn za duzo paliwa ) ok dokrecam iglice tak zeby dawal mniej paliwa, silnik pracuje po odjeciu swiecy.Super udało sie . A tu zonk daje przepustnice na 70 80 % a silnik przestaje pracowac prawdopodobnie ma za mało paliwa,i nie chce pracowac na tak ubogiej mieszance na wysokich obrotach.Nie wiem co mam zrobić .

 

Skoro daje mu mniej mieszanki aby niegasl po odjeciu zarki to brakuje mu paliwa zeby pracowal na wyzszych obrotach i gasnie juz po ok 60 70 % otwartej przepustnicy.Nie wiem co robić :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ale swieca jest nowa tzn ma przepalone moze pół zbiornika paliwa.Taką polecil mi pan z arthobby w warszawie .To chyba mnie załatwil :< i znowu 22 zl w plecy.

Wcześniej mialem os maxa typu f do 4 suwa niestety spaliłem.Natomiast pan ze sklepu polecił mi webre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bywa tak, że świeca się nie nadaje po paru lotach a czasmi lata i lata - reguł nie ma

zimno - miałem na myśli temp. otoczenia.

 

Są dwie drogi albo cieplejsza świeca albo układ podtrzymania żarzenia.

To drugie rozwiązanie moim zdaniem jest lepsze do latania w zimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, ze regulujesz wolne obroty główna iglicą, czy tak? Jesli tak, to dokrec iglice wolnych obr. Jesli nie, to wydaje mi sie, ze jestes daleko od optymalnego ustawienia obu iglic i cala procedurę regulacji trzeba byłoby przeprowadzić od początku, krok po kroku. Zakładam, ze instalacje paliwowa i gaźnik jest szczelny, a zbiornik na odpowiednim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... a zbiornik na odpowiednim poziomie.

 

Często podajecie przyczynę złej pracy silnika tym iż zbiornik może być na "rzekomo" na nieodpowiednim poziomie. W silnikach żarowych z obiegiem paliwa wymuszonym (a tak jest instalacja nadciśnieniowa czy też z pompką) położenie zbiornika nieco wyżej lub niżej nie ma znacznego wpływu na pracę silnika. Skutki są zupełnie inne i mają wpływ na silnik w spoczynku a nie na chodzie. Oczywiście mówię o nieznacznych różnicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

położenie zbiornika nieco wyżej lub niżej nie ma znacznego wpływu na pracę silnika
Oczywiście mówię o nieznacznych różnicach.

Dziękuje za tą jakże cenna uwagę. Zmienia ona zasadniczo moje podejście do zrozumienia wpływu usytuowania zbiornika w modelu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często podajecie przyczynę złej pracy silnika tym iż zbiornik może być na "rzekomo" na nieodpowiednim poziomie. W silnikach żarowych z obiegiem paliwa wymuszonym (a tak jest instalacja nadciśnieniowa czy też z pompką) położenie zbiornika nieco wyżej lub niżej nie ma znacznego wpływu na pracę silnika. Skutki są zupełnie inne i mają wpływ na silnik w spoczynku a nie na chodzie. Oczywiście mówię o nieznacznych różnicach.

 

 

Muszę sie nie zgodzić. na własnej skórze przerabiałem problem za wysoko położonego zbiornika w spitcie. Silnik gasł w każdym locie chyba, że nie zatankowałem do pełna, po znacznym obniżeniu zbiornika problem zniknął.

 

 

sory za OT;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eze, u mnie takiego czegoś nie ma takiej zółtej jest tylkomalutka śrubeczka na górze gaźnika ale to chyba do regulacji ustawienia zatyczki gaźnika ( to ruchome coś)

w twoim silniku ta śrubka nie jjest na wierzchu tylko wewnątrz bębenka przepustnicy patrząc od strony dźwigni przepustnicy zauważysz czarną śrubkę na płaski wkrętak fabrycznie ustawiona jest na 3 obroty tzn dokręcasz ją do lekkiego oporu a potem odkręcasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hallo EZE.Glowna iglice ustaw na maximum,przy calkowicie otwartej przepustnicy poczym odkrec ja o 1/10.Nastepnie przy prawie zamknietej przepustnicy ustaw maxymalne obr wolnego biegu - Igla wolnych obrotow (srubokret) . Model w pozycji pionowej .Silnik powinien gwaltownie reagowac na gas . Jesli nie to male korektury obu iglicami sa wskazane.Bespieczne obroty ok 2000 obr/min. MFG -HENRY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.