Skocz do zawartości

Drukarka dla studenta! co kupić


qpa

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli Ci kolor niepotrzebny to kupuj laserówkę przy założeniach:

-Jeśli ma być tania w zakupie to na pewno bez dupleksu automatycznego

-Ma być tania w eksploatacji....

-Jeśli twoja żona będzie drukowała dokumenty jednostronnie

to ja polecam Lexmarka E120

W zakupie to ok 300zł

Eksploatacja:

Kartridż uzupełniasz proszkiem salsys. Proszek za 32 zł starczy Ci na kilka uzupełnień i wydrukowanie do 20 000 stron w zależności od nasycenia i pokrycia strony. Jest tam narnormalniej w świecie korek/zatyczka i nie ma żadnej filozofii.

Bęben OPC jest oddzielnie i wystarcza na ok 25 000 stron. Koszt bębna to 50zł

Drukarka drukuje z prędkością HP za cenę 400-500zł

Minusy:

Przy druku dwustronnym mechanizm pobierania papieru czasem brudzi gumą papier.

Plusy:

Taniocha w drukowaniu, dobra prędkość chyba że ktoś klepie po ryzie dziennie to może być za wolna. Nie zacina papieru jak niektóre Samsungi. Sterownik z płytki ma odblokowane różne funkcję, np broszura, its. Jest wszytko znakomicie przemyślane pod tym kontem. Podajnik jest na 150 kartek, ale dla mniejszego zużycia podajnika lepiej ładować ok 100 (nie po samo gardło i nie do ostatniej kartki, bo tak to nam inaczej dłużej posłuży bezawaryjną pracą -taka ogólna zasada do wszystkich drukarek).

Pamiętaj jednak że samodzielnie uzupełnianie tonera robisz na swoje ryzyko. Proszek jest mikropyłem szkodliwym dla zdrowia. Jednak w przypadku kartridża do tej drukarki jest to mniej brudna czynność i przede wszystkim nieskomplikowana w przeciwieństwie do popularnych HP, choć najnowsze hapeki mają najmniejszą emisję gazów i pyłów przy drukowaniu ze wszystkich drukarek dostępnych na rynku.

 

P.s.

Tak naprawdę wszytko zależy od ilości wydruków dziennych i ich natężenia (czyli ile stron za jednym razem). Jeśli drukujesz po kilka kartek jednorazowo a np 100 dziennie, to nie potrzebujesz prędkości, bo do rozruchu każda drukarka chwilę czeka, więc gdybyś sprecyzował swoje wymagania mógłbym jeszcze dokładniej doradzić w miarę swojej wiedzy i możliwości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegoś maksymalnie taniego, może drukować nawet 5 str/min. Robię ostatnimi czasy trochę układów elektronicznych i muszę drukować płytki na drukarce laserowej. Znalazłem jeszcze HP 2100. Bęben w razie co tani, toner też tani. Chociaż na razie jestem skłoniony ku HP 6P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz kupić maksymalnie tanio to poszukaj na allegro w używkach. Ten Lexmark który podałem jest najtańszą drukarką tego producenta. Starego HP w miarę dobrym stanie można kupić nawet za 40-60zł,

ale jak to mówią: :ass: szkłem nie utrzesz 8)

Samsungi czasem mną papier przy wydruku. Jak już coś poszukaj HP z serii 1000 używanej. Kartridż i tak będziesz musiał kupić nowy więc oszczędność/nieoszczędność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z laserowych monochromatycznych polecam Samsungi. Był kiedyś model ML-1610, od 6 lat używam go w domu. Nigdy żadnych problemów. Na studia 3 lata temu kupiłem ulepszoną i szybszą wersję ML-2010 w Saturnie za niecałe 200zł. Drukuje 16-20 kartek na minutę, 1200dpi. Opinia jak w przypadku 1610.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.