Skocz do zawartości

Drukarka dla studenta! co kupić


qpa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przed chwilą padła moja zabytkowa drukarka hp710c i chyba będzie trzeba szukać czegoś nowego! lub starego ale dobrego

 

Moje wymagania:

tania w zakupie

tania w eksploatacji, atramentówka żebym sobie dalej sam napełniał :]

może być tylko czarna bo i tak koloru nie używam

 

Jakie macie typy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ile drukujesz, ale ciekawa alternatywa dla plujek:

http://www.samsung.com/pl/products/printers/printeroldmodels/ml_2010.asp

Cena poniżej 250 zł.

Toner za ok. 220 zł pozwala na wydrukowanie 3k standardowych stron, co przekłada się na 7-8 gr za stronę. Do tego szybkość i jakość druku zostawia w tyle atramentówki.

 

Ewentualnie to:

http://www.xerox.pl/?nodeid=43&_aph_tekst_glowny_stage=show_product&prod_id=189

Cena i koszt eksploatacji podobne jw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ja jako student mam urządzenie wielofunkcyjne HP f380 - poltora roku temu dałem za nie 400 PLN teraz widziałem niedawno f390 i lepsze (dodatkowy czytnik kart i inne) za 200 PLN, w exploatacji tania, bo tusz nie jest drogi, tylko papier coraz to droższy się robi :/

 

A polecam ją dlatego, jako że student po pierwsze, dużo drukuje, po drugie, dużo skanuje, a po trzecie, czasem trzeba coś xerować, a drukarka ma funckję xera mono i kolor nawet jesli komp jest wyłączony. Za naprawdę niewielke pieniądze możesz mieć fajne urządzenie, więc rozpatruj tego typu sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba! Ja dużo drukuję /co roku ok. 1600 faktur x 2 szt każda/ i korzystam ze starej atramentówki Canon 4400. Zbiornik bez żadnego problemu sam napełniam i tak mi służy już dobre ze 6 lat. Ostatnio, tzn. jakieś 2 lata temu, z tych samych względów zakupiłem staruszce też Canona chyba JP 15 czy jakoś tak. Też jej leję atrament do oporu, bo także kobieta dużo różnych testów dla swoich studentów drukuje. Podobno to właśnie Canony mają tę własność, że dają się napełniać i chyba to w pełni racja. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na zbyciu Samsunga ML-1440. Solidna drukarka, byłem z niej bardzo zadowolony. Zmieniłem na hp LJ1020 tylko ze względu na gabaryty. Stan idealny, kartridż ma około 20% tonera. Do wzięcia za 150 zeta + przesyłka.

 

EDIT:

chyba jednak z ceną trochę przegiąłem. Cena aktualna to 99,00 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz dużo drukować i tanio to bardzo dobrą alternatywą jest "HP LaserJet 4", jest to stara i "duża" drukarka przeznaczona do pracy ciągłej. Ja mając sklep komputerowy sprzedawałem takie i inne z demobilu. Na stoisku obsługi klienta taka drukarka bez napełniania tonera potrafiła zrobić 21tyś stron wydruku, była używana zamiast ksera.

Ceny używanych poleasingowych są od 50zł do 100zł.

Co jest ważne to nie były drukarki "domowe" tylko biurowe do ciągłej eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobisie polecam drukarke oki page 14ex. Drukuje szybko, ladnie, uzupelnienie tonera kosztuje 12zl, ma port USB i LPT. Mozna je kupic jako poleasingowe w granicach 100zł z pelnym tonerem. Raczej nie polecalbym drukarki hp 4l jest juz troche przestarzala, bardzo kiepsko drukuje grafike (ma tylko 300dpi), dwa razy wolniej w odniesieniu do oki 14ex, i nie ma usb :( Mam obydwie drukarki. HP uzywalem przez ok rok, potem wyladowala w domu i drukuje dalej, :) a do akademika wstawilem sobie oki :) mam ja juz od roku i jestem naprawde zadowolony.

Czterech moim znajomych rowniez ma ten model oki i wszyscy sa zadowoleni :) Zreszta wystarczy poczytac na innych forach typu elektroda, wiekszosc bedzie polecac oki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak, tylko że sprzedał w swoim sklepie ponad 100szt HP4 ,4 PLUS, 5L itp i bardzo rzadko miałem reklamacje natomiast z palety drukarek OKI około 5 sztuk poszło do kosza (głównie problem z zasilaczami). Poza tym proszę sprawdź dokładnie parametry

 

OKI Page

Szybkość druku czarno-białego A4: 8 stron na minutę

Czas pierwszego wydruku: 13 sekund

Rozdzielczość: 600dpi

Pamięć (standard): 2 MB

Fonty: Standardowe czcionki Windows TrueType

Obciążenie miesięczne: 2,500 stron

 

HP 4 PLUS

Rozdzielczość - 600 x 600 dpi,

Szybkość druku - 12 str/min,

Miesięczne obciążenie - 35.000 stron,

Pamięć - 2MB do 18MB (kość SDRAM)

Złącza: LPT,serial,

2 Podajniki - ręczny na 100 kartek i casette na 250 kartek,

Język - PCL 5

Opcjonalnie Serwer Drukarkowy WEB RJ45

Duplex - opcjonalnie

 

OKI PAGE to jest drukarka z dolnej półki, do niskiego obciążenia. Przy HP 4 ważne jest tylko aby nie kupić drukarki która jest po bardzo dużym przebiegu gdyż mogą mieć problemy z pobieraniem kartek. Poza tym deweloper i wałek w HP jest o wiele trwalszy. Są też dewelopery o podwójnej pojemności tonera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest moje moze obiektywne moze nie zdanie jak bym kupowal teraz drugi raz to bym wzial oki. W hp juz mi chyba beben wysiada bo mimo czyszczenia robi smugi :( Padlo pytanie jaka drukarka dla studenta :) jestem studentem i uzywam oki 14ex, moja dziewczyna studentka ma oki 14ex, i inni znajomi studenci maja oki 14ex :) Samo to ze hp 4 nie ma usb jest powaznym minusem. Poniewaz wiekszosc nowych laptopow sredniej klasy nie ma juz lpt.

 

Mirek wczesniej pisales ogolnie o hp serii 4, ja mialem 4l i ma 300dpi i jest naprawde wolna.

Hp 4 plus ma parametry lepsze od oki, ale wielkoscia nie wiele odbiega gabatywo od ksera :) i jak patrzylem na allegro jest tylko kilka aukcji gdzie mozna je kupic i sa to drukarki z bardzo duzym przebiegiem ok 100-250 tys kartek. Gdzie moja oki kupiona jako uzywana za 110zl rok temu ma obecnie cos ok 16tys kartek przebiegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko żę dla OKI 16tyś to tosamo co 200tyś dla HP. A sprawdź ile masz OKI PAGE na allegro. Poza tym znam rynek sprzętu używanego i wiem w jakich ilościach przychodziły różne urządzenia. Na kontener drukarek, 90% to były HP różnych typów.

Nie namawiam na siłe, bo nie oto chodzi, ale staram się doradzić bo trochę tego sprzetu miałem i używałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie.

Oki , to tylko "igła" do faktur -są bezkonkurencyjne , ale laserów to się jeszcze nie nauczyli robić. :(

Kłopotliwa drukarka i tyle.

Laser HP i po problemie.

Ewentualnie Minolta ,ale tylko wybrane egzemplarze - bo inaczej to samo co OKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drukarki oki wlasnie nie sa laserowe :) , wykorzystują matryce led, na ktora oki daje ponoć dożywotnią gwarancje. Moja opinia opiera sie na moich doświadczeniach, gdzie wieksze problemy mialem z drukarka laserowa hp.

 

jak juz kupowac to na pewno nie serie 4, tylko coś nowszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Moja dziewczyna potrzebowała drukarke:

 

poszliśmy do saturna, po ogladaliśmy, przeszliśmy się dalej i wyszliśmy z drukarką hp z drukiem 2 stronnym automatycznym, połowa mniej kartek zużyta :D, zdjęcia 1klasa, podgląd, czytnik za niecałe 500zł.

 

Nowe tusze w sklepie 120zł-140zł/25ml za orginał, ~60zł za active jeta

 

http://www.saturnpolska.com/tarasy/produkty/wyszukiwarka_produktow/?product_id=58457

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kupilem ze 2 miesiace temu Samsunga ML-2010PR. Cena 180zl, drukarka czarno-biala laserowa, ale czego chciec wiecej?? Na dolaczonym tonerze mozna zrobic 1200-1300 stron, a kazde napelnienie we wlasnym zakresie proszkiem z allegro to koszt okolo 3zl. No i przez to, ze laserowa to jest bardzo szybka. SZCZERZE POLECAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Mam ją i bardzo sobie chwalę.Wielka jak na dzisiejsze czasy ale niezawodna. Kupiłem na Alledrogo za 100zł z kablami i pełnym tonerem. Jak nie potrzebujesz szybkości 40 stron/min to będzie OK. Sterowniki są w necie a w razie problemów po zakupie (zabrudzone wydruki, za małe zaczernienie) na elektroda.pl jest temat o regulacji. Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.