Skocz do zawartości

Wyczerpany akumulator?


Kolikon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! Mam jedno pytanie dotyczące silnika, pakietu i regulatora. Gdy włączę silnik on nie kręci się jak by powinien, tylko tak "dygocze" jakby chciał się kręcić, ale nie mógł. Gdy kręcę go ręką chodzi płynnie a w środku nie ma żadnego paprocha ani nic. To znaczy, że akumulator się wyczerpał, regiel spalił, czy silnikowi odpadł czarny kabel? Strasznie szybko się grzeje. Jak potrzymałem na niecałej połowie mocy, to po sekundzie zaczął dymić (na szczęście tylko się przegrzał...)

 

I jak będę ładował, to na ładowarce są trzy lampki "cell 1","cell 2","cell 3". Wszystkie świecą na czerwono (czyli akumulator jest wyładowany), ale jakby się jedna przypadkiem zrobiła zielona a reszta była dalej czerwona, to nic się nie stanie Li-pol'owi (3s)? Pomysł z tąd, że ktoś mi powiedział, że wszystkie muszą się świecić, albo żadna.

 

[EDIT] Ok wiem już co z ładowaniem. Jak 2 będą czerwone, a 1 zielona, to znaczy, że 2 "cellki" są do niczego, czyli Li-pol jest do śmietnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

OK. Wiem jak ładować. Mam silnik z trzema kablmi: czarny, czerwony, niebieski. Moim zdaniem poszedł któryś ze zwojów... Silnik do śmieci*?

 

*Złomu

 

Sprawdzałem blinkierem. Wszystko dobrze! Tak jakby... Do obudowy również jest przewodniczenie, czy jak to się tam nazywa. W każdym razie dioda świeci... Wszystko sprawne, każdy kabel do każdego, tylko durna obudowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam innego regulatora. To jest mój pierwszy model... Tak to bym już dawno zrobił. A pewność z tąd, że każdy kabel podłączyłem z obudową, i diodką i baterią a dioda świeciła. Wziąłem inny działający silnik, i do obudowy nie przewodzi. A przecież tylko kable powinny przewodzić jak dam do ośki, albo do tego co się kręci. Stojan z osią się zwiera i tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z jakiej przyczyny on się spalił? Żeby potem nie było, że kupiłem nowy silnik, i po włączeniu też się spalił. Aku - 20C 1300mAh 3s; Regiel - 30A 2s-3s LiPo; silnik - 120W, ciąg 400g, obroty na volt 1400, zalecany akumulator 7,4 - 11,1 V LiPo, zalecany regiel 18A, pobór prądu bez obciążenia 15,5A. Proszę o odpowiedź. Nie chcę spalić kolejnego... Mi do szczęścia potrzebna jest przyczyna. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwa silnika i model. Silnik nowy czy używany? Weź miltimetr i sprawdź rezystancje pomiędzy przewodami silnika. Jeżeli pokazują identyczna wartość to problem w regulatorze. Jeżeli różna to silnik do wymiany. Regulatora nowy? Tak to nie powinien być uszkodzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie uszkodzony jest silnik, jeśli był przegrzany i puścił dymka to zapewne przepaliło się uzwojenie. Nie powinno być przebicia prądu pomiędzy uzwojeniem a stojanem (obudową);) wrzuć który konkretnie silnik redoxa posiadasz, na pewno znajdzie się schemat do jego przewinięcia;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze gwarancję. Sprawdzałem multimetrem i do każdego z każdym kabelkiem ma 2,7 Ω. Z obudową ma około 180Ω. Chyba że nie o to chodziło? Jak piszczy to każdy z każdym kablem ma 2. A do obudowy na tym piszczącym też ma strasznie wysokie liczby i nie piszczy. W każdym razie obuowa przewodzi z każdym kablem.

 

[EDIT]

OK. Złożę reklamację, dajmy na to, że dadzą mi ten nowy, dobry silnik, ale jak go nie spalić drugi raz? To nie przez regulator 30A a zalecany jest 18A? To jest przecież aż 12A różnicy, a jak patrzyłem na inne modele silników to dopiero silnik o ciągu 2kg potrzebował 30A...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis miałem taki silniczek w rece kreci w palcach bez problemu nic nie lapie na regulatorze startował i nagle stawal a pozniej już tylko były drgania zamiast obrotow inny silnik na tym regulatorze pracował normalnie - wniosek uszkodzony silnik .

Po dokladnym sprawdzeniu odpadła 1 faza z silnika (silnik do nawinięcia na nowo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.