Skocz do zawartości

Wyczerpany akumulator?


Kolikon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Silnik będę włączał, ale nie będzie ciągle na chodzie. I tak silnika nie można mieć włączonego dłużej niż minutę, minutę i pół, chyba, że nie rozumiem co to prąd chwilowy ( a tak na serio nie do końca nie wiem...). Regulator 20A a na akumulatorze pisze, że stały prąd rozładowywania to 26A - to dobrze czy bardzo źle? Przepraszam, że się tyle pytam, ale chcę wszystko zrozumieć, bo w tematach co prawda jest to opisane, ale ja mam inny tok myślenia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gdybym chciał wzory, to bym sobie poszperał i poszukał na forum, a ja chcę wiedzieć z doświadczenia innych modelarzy ile wytrzyma 1300mAh 20C 3s przy silniku o ciągu 400g i 1400kv...

to jeszcze podaj romiar śmigła w tym wypadku rozmiar ma znaczenie od tego zależy jaki prad pobiera silnik.

 

Możesz mieć prad rozładowania 30 A regulator 20 A a silnik bedzie pobierał 10 A to wtedy tylko dłuzej polatasz gdy 20 A krócej i może lecz nie musi uszkodzić regulator Gdyby silnik pobieral te 30 A to musisz kupic nowy regulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmigło 8x4 (wiem, że śmigło ma znaczenie, tylko zapomniałem dopisać.). A, że silnik jak ma zalecany mocniejszy regulator a regulator i tak ma mniejszą moc, to się spali to wiem, bo to na samym początku chyba było napisane. Albo w innym temacie...? Nie wiem, w każdym razie jest dobrze :). Moc maksymalną? W instrukcji pisze, po prostu moc - 120W. A pobór mocy bez obciązenia 0,5A , max - 15,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli silnik ciągnie maksymalnie 15.5A

Pakiet ma 1300mAh

 

11,4V (uśredniono) * 1,3 Ah = 14,82Wh

14,82Wh / 120W = 0,12h

 

 

 

 

Wynik. Zakładając że obciążysz silnik tak aby pobierał te 120W

to bateria wytrzyma 0,12h czyli ok 7 min.

 

Tylko:

 

1. Napięcie się zmienia w pakiecie...

2. Silnik zazwyczaj nie jest obciążony maksymalnie

3. Kilka innych czynników....

 

Ogólnie powinieneś polatać ze 20 min :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik ma ciąg 400g a samolot ma też około 400 może 410. Plus siła nośna i śmigło, plus jakaś minuta szybowania Funbat'em i to wszystko. Jak 20 minut wytrzyma na 2 h ładowania (tak, mam ładowarkę Imax B3) to chyba nie tak źle... Nie znam się, ale mam samolot-zabawkę 2-kanałową i jak ładuje się 20 minut 300mAh (też li-poly) to wytrzyma jakieś 5-8 minut przy 4 silnikach. Tylko nie ma serw a silniki to są takie jak do mini helikopterków na podczerwień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale znalazłem, że jak ma się całkiem wyładowany akumulator 1300mAh to trzeba go ładować około 2 godzin, a za dopiero 2 godziny się diody na zielono zaświecą. Od tego pytania się temat zaczął (chyba).

 

Tak mnie korci, dlaczego można zaprogramować regulator tak, żeby silnik kręcił się w drugą stronę, jak można przecież zmienić polaryzację silnika... Chodzi mi o to, że można przecież zmienić czerwony z niebieskim kabelkiem i będzie się kręcił w drugą stronę. Pytałem się jak powpinać kabelki, żeby nic z regutalorem się nie stało, i ktoś mi odpowiedział, że to nie ma znaczenia, bo się nie spali i tylko jak będzie czarny pomylony to silnik nie ruszy, a jak niebieski albo czerwony będzie pomylony, to silnik będzie kręcił się w drugą stronę. To znaczy to jak się połączy kabelki ma znaczenie, ale nic nie spali się nieważne jak się to wszystko połączy. Mam nadzieję, ze wiecie o co mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zaślepkę do dziury od samolotu (jak pisałem robię FunBat'a) dałem kawałek depronu i zrobiłem w nim małe dziurki, i poprzyklejałem kawałeczki papieru, żeby zrobić "lufciki", żeby regulator był chociaż troszeczkę chłodzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.