Skocz do zawartości

Wykończenie pokrycia z balsy


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

A jakie macie sposoby na wykończenie skrzydła styro krytego balsą 1.5mm? Zależy mi na masie, bo laminatowy kadłub lekko mi nie wyszedł a to w zamiarze ma być makieta a nie przecinak :). W moim zamyśle miała być to balsa kryta japonka i malowanie ale czy nitro nie wypali styropianu pod spodem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeszcze proste pytanie o łączenie brytów tkaniny.

Przypuszczam, że muszę mieć super ostre nożyczki i ciąć tkaninę bez nitek. Potem krawędzie dwóch brytów kleić na styk oczywiście.  Rozumiem, że miejsce styków stanie się niewidoczne pod warstwami późniejszych lakierów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

A jakie macie sposoby na wykończenie skrzydła styro krytego balsą 1.5mm? Zależy mi na masie, bo laminatowy kadłub lekko mi nie wyszedł a to w zamiarze ma być makieta a nie przecinak :). W moim zamyśle miała być to balsa kryta japonka i malowanie ale czy nitro nie wypali styropianu pod spodem?

Cześć młody Kolego !

Bezpiecznym  sposobem na przyklejanie japonki   jest użycie  wodnego lakieru  akrylowego do parkietu . Rozrzedzony cellon lub capon  nakładany cienkimi wastwami   nie " zeżre " styropianu.

                                    Powodzenia

Jeszcze proste pytanie o łączenie brytów tkaniny.

Przypuszczam, że muszę mieć super ostre nożyczki i ciąć tkaninę bez nitek. Potem krawędzie dwóch brytów kleić na styk oczywiście.  Rozumiem, że miejsce styków stanie się niewidoczne pod warstwami późniejszych lakierów.

Witam!

          Głównym  narzędziem  tnącym jest nóż krążkowy OLFA  ,+ dobre nożyczki  i podkładka do cięcia na stół z grubej tektury lub PCV.  Tkaninę łączymy na zakładkę  ok. 2 cm. Podczac szlifowania i szpachlowania połączenie  stanie się niewidoczne.

 

                                                                                                                                                         PowodZenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.