Skocz do zawartości

Skalowanie wydruku.


idfx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

W wolnej chwili wycinam sobie wręgi i robię takie podobne prace. Brakuje mi modelu pod ręką i robię trochę "w ciemno". Naszła mnie jednak pewna złota myśl, ale nie wiem jak ją zrealizować. Mam zdjęcie przodu kadłuba i pełne wymiary - szerokość, wysokość i otwór wentylacyjny. W jaki sposó wyskalować zdjęcie do wydruku, by przód kadłuba na wydruku miał właściwe parametry ? dokładnie jest to 70 x 70 mm + otwór wentylacyjny. Jak osiągnę na wydruku 7 x 7 cm to już nie będę się tak przejmował otworem. Obecnie na wydruku przód ma 10 x 10 cm. Poproszę o podpowiedzi.

 

Dziękuję i pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeskaluj o dowolną wartość, wydrukuj zmierz, a następnie prosto wyliczysz właściwe skalowanie.

 

Przeskaluj o dowolną wartość, wydrukuj, zmierz, a następnie prosto wyliczysz właściwe skalowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Już ogarnąłem, wkleiłem do Painta i kombinowałem po trochu, aż wyszło 7 x 7. Na przyszłość poszukam programu, gdzie będzie podziałka i jak na ekranie zobaczę 1 cm to będę wiedział, że na wydruku będzie tyle samo, bo nie mam cierpliwości do takich zabaw ;)

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.