Skocz do zawartości

Zakłócenia podczas lotu - turnigy 9x


gaz145
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

podczas mojego dzisiejszego lotu model strasznie wariował. Sam kręcił beczki, sam skręcał, sam się wznosił i opadał...

Ledwo udało mi się bezpiecznie wylądować. Zdarzyło mi się to pierwszy raz. Podczas lotu miałem przy sobie dwa telefony. I tu moje pytanie: czy to one mogły zakłócić sygnał nadajnika?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model to extra 260 e-flite.

Oba modele latają na tym samym odbiorniku. Z tym, że jeden mam na mode1 , a drugi mam na mode 2 . Wcześniej kiedy oba modele były na jednym modzie nic się nie działo.

Przed chwilą byłem polatać mniejszą cessną i niestety efekt jest ten sam (na obu modach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Ekran nie jest anteną. Anteną jest tylko część przewodu wystająca ponad ekran Przewód ekranowany może być dosyć długi, a wewnętrzna żyła jest tylko doprowadzeniem sygnału do części odekranowanej.. Nie piszcie takich rzeczy (to do e-mira), bo później zła wiedza się utrwala. A takich złych teori , niestety, wilele już pokutuje wśród modelarzy (od czasu, gdy wiedza zaczęła się rozpowszechniać nie poprzez książki, lecz na forach internetowych).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bubu2, należy to potraktować jako antenę plus kabel antenowy. Ale jak zaczniemy bawić się w takie szczególiki to Ty też napisałeś nieprecyzyjnie, bo w odbiorniku wewnętrzna żyła jest doprowadzeniem sygnału OD części odekranowanej do wejścia. Mi chodzi o długość czyli dopasowanie falowe tej części bez ekranu. Jak potraktować taką antenę, której np. 10cm ekranu "wisi" w powietrzu? Dalej ma te ok. 30mm czy może już 130mm? I jak to ma się do czułości (zestrojenia) odbiornika? Jak to działa można sprawdzić przecinając oplot w antenie... przepraszam: w przewodzie antenowym telewizora. I to anteny bez wzmacniacza, żeby znowu nie było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka tam jest temperatura w Olsztynie? Bo chyba musi nieźle dawać w czachę? My tu mówimy o USZKODZONYM odbiorniku. Kolega "gaz145" napisał: "kabelek od odbiornika ma przerwaną izolacje". A jak razem z izolacją zewnętrzną jest też przerwany oplot? To co? O tym właśnie piszę. W moim odbiorniku tak było po kraksie więc widziałem. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.