Jump to content

Silnik od kosy do "Czerwonego Barona" ?


Leśnowóz

Recommended Posts

Jak wspominałem w powitalni, jestem w posiadaniu zestawu Deagostini Fokkera Dr1, nie mam jeszcze silnika i aparatury ( i czasu ale to inna bajka).

Kilka dni temu dostałem gratis w pełni sprawny silnik od chińskiej kosy prawdopodobnie 52cm3 o mocy nie znanej, bo w tą oficjalną 4,9KM jakoś nie wierzę :D

th_Zdj1190cie0109.jpg

Wiem że silniki od kos są czasem wykorzystywane w modelarstwie, jednak wydaje mi się, że ów prawie 2 kilogramowy silnik może być za ciężki do Barona.

 

Czy może jednak moje obawy są zbędne, może da radę go wkomponować w ten model, albo czy w ogóle da się go do czego kolwiek latającego wstawić?

Link to comment
Share on other sites

W 2m model będzie dobry.ale do tego modelu max 13ccm 2takt. Ak już chcesz benzyne to może evolution 10ccm? I nie szaleje. Waga silnika bo ten model jest błędem konstruktorskim zrobionym za ciężko.

Link to comment
Share on other sites

Tak. Budujesz ten model czy chcesz kupić? Popatrz na inne dr1 w ofertach sklepów. Porownaj wymiary,obciążenie powierzchni, wagę. Ponoć też ten model a kąty walniete ale aż tak daleko nie zabrnalem z budowa żeby to sprawdzic. Jeżeli budujesz to urywaj z wagi jak sie da. Najbardziej z ogona bo jest krótki i ciężko będzie wywzyc.

Link to comment
Share on other sites

Przyznaję że ten model popełniłem jako spełnienie marzeń z dzieciństwa.

Cierpliwie uzbierałem cały zestaw ale jeszcze go nie kleiłem z obawy, że kolekcja nie dotrwa do końca modelu. Teraz okazuje się, że montując go muszę go poprawiać, mam nadzieję, że mi pomożecie :)

W takim razie rozejrzę się może za jakimś używanym silniczkiem, czy też nie warto?

Link to comment
Share on other sites

Jak najbardziej warto rozejrzeć sieza używanym silnikiem jesli nowy jest dla ciebie za drogi. Okazje nie trafiają sie często ale ostanio kupiłem OS Max 4cm 140zł, a wcześniej ASP FS 61 za 300 coś tam - silnik nówka.

Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.