Skocz do zawartości

Jaki motoszybowiec na poczatek?


castroneves
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym poznać Waszą opinię nt. dwóch modeli motoszybowców Radian firmy Parkzone (http://www.nastik.pl/radian-dx5e-electric-p-2260.html) oraz motoszybowca Gama 2100 (http://hobby-model.pl/gama-2100-rtf-24ghz-elektroszybowiec-zestaw-rc.html). Jestem początkującym modelarzem i chciałbym wybrać model do nauki, równocześnie żeby model nie był zbyt prosty i mógł posłużyć mi przez dłuższy czas. Prosiłbym o dokonanie porównania pod względem łatwośći pilotażu i aparatury zastosowanej w obu motoszybowcach.Jeśli polecacie inne motoszybowce, bardzo chciałbym poznać Waszą opinię.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli radian to IMO bardziej opłaca się kupić wersję plug&play (czyli bez aparatury, akumulatora i ładowarki) a zaoszczędzone 500 zł wydać na aparaturę np turnigy 9x, aku i ładowarkę.. Kwota wyjdzie mniej więcej taka sama a zamiast prostej DX5e będziesz miał aparaturę o znacznie większych możliwościach, której nie będziesz musiał za chwilę wymieniać.

 

Co do samych modeli to radiana mam i muszę powiedzieć że tak spokojnego i jednocześnie łatwego w pilotażu modelu nie miałem / nie widziałem. Jeśli nie rozbijesz przy pierwszym wyrzucie (co jest możliwe bo model na "fabrycznych ustawieniach" ostro zadziera do góry przy pełnych obrotach silnika) - to nie rozbijesz go w ogóle ;). Model jest na prawdę super-łagodny w powietrzu, o ile nie latasz przy dużym wietrze... i jak najbardziej nadaje się na model do nauki.. nawet zastanawiam się czy nie jest zbyt łagodny, tzn czy nie znudzi Cię za szybko. Drugiego z modeli nie widziałem i się nie wypowiem :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jeśli polecacie inne motoszybowce, bardzo chciałbym poznać Waszą opinię.

 

Owszem, polecam: http://pfmrc.eu/inde...__fromsearch__1

Ze szczególnym uwzględnieniem "żeby mógł posłużyć przez dłuższy czas". Wpisz "phoenix" w wyszukiwarkę, jest kilka tematów do przeglądnięcia, dowiesz się wszystkiego o wyposażeniu, własnościach itp. Na początek polecam wersję 2m, w perspektywie rozbudowa do 2,6m jak nauczysz się latać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

 

podepnę się pod temat, aby nie zakładać nowego.

Kiedyś kupiłem Alphę 1500 - z głupoty przykretowałem nią dosyć szybko i ze złości rozstałem się z modelem.

 

Chcę powrócić do latania. Przeczytałem to oraz inne fora, przejrzałem różne oferty w internecie - nie wiem co wybrać.

Przyjmijcie, że jestem zielony w lataniu, latałem wyłącznie na symulatorze.

 

Chcę wybrać zestaw RTF, żeby jednorazowo złożyć model i udać się na lotnisko.

 

Moje typy to modele Pelikana, czyli:

 

- ASW-17 (podoba mi się najbardziej, ma wygląd prawdziwego szybowca. Ale czy 2100mm to nie za dużo ?)

- Alpha 1500

- Omega 2100

- Fox 1800

 

Czy to nie za duże latadła na początek ?

 

Myślałem o Beta 1400, ale zwyczajnie mi się nie podoba.

 

Proszę o poradę.

 

 

 

MIchał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest fajna zasada zaczynasz od brzydkiego kończysz na pięknym i to w tym przypadku modelarstwa się sprawdza beta wcale nie jest taka brzydka, ale jeżeli chcesz wybierać model pod wygląd to niem a o czym gadać. Najlepsze wyjście to beta, pionner, sky surfer lub jak masz wiecej $$ to easy star.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk dobrze rzecze, ja też miałem zagwozdkę co wybrać na początek i stanęło na Bixlerze 2. Choć początkowo mocno umierałem się ze sam coś zrobię. Czytając to i inne fora głos rozsądku wygrał :-)

 

~wysłane z LG p760 przy użyciu Tapatalk~

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu się nie podoba. Jak osiągniesz poziom, na którym będziesz w stanie rozróżnić górę od dołu modelu, oraz przód o tyłu to zmienisz na inny. A nie jest to takie proste na początku :D I oczywiście, jak brak woreczka i zmiotki nie będzie powodował konieczności powrotu do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No to pochwalę się: zakupiony został przeze mnie ASW 17 Pelikana w wersji RTF.

Po trzech pierwszych lekcjach konieczne było sklejanie kadłuba, a także dorobienie elementu skrzydła. Praca miła i przyjemna, a przede wszystkim nie zajmowała mi więcej jak 20 minut.

 

Dziś jestem po szóstym oblocie i szybowiec mam w miarę opanowany. Prędkość przy lądowaniu jest dosyć wysoka, więc jako początkujący miałem obawy czy podołam. Ale nie ma z tym problemu.

Jeśli chodzi o sam lot - ciężko mi to ocenić jako całkowicie zielonemu w temacie. Jednak jak to oceniali bardziej doświadczeni ode mnie - szybowiec fruwa "majestatycznie". Zdecydowanie preferowana pogoda bezwietrzna. W samym locie nie jest za szybki, spokojnie do opanowania. Dosyć szybko reaguje na "polecenia".

 

No i nie obejdzie się bez fotki ;)1509910_708623952494985_1011217697_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na początek kupiłem Pionera1400. Myślę, że model idealnie nadaje się do nauki latania. Miałem nim jednego kreta ( wypięły sie skrzydła na dużej wysokości zamontowane tylko na 2 magnesy neodymowe ). Kadłub pionowo uderzył w ziemie. 5 min i troche kleju i wzbił się w powietrze. Model świetnie szybuje i można nim nawet jako początkujący modelarz być w powietrzu na jednym aku nawet 30-40 min. Nawet teraz jak latam innymi modelami to czasami robie jakiś lot na Pionerze. Naprawdę polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał - dobrze wybrałeś. To bardzo przyjemnie latający model.

Niech Ci tylko do głowy nie przyjdzie zakladać większej baterii, + 70g w tym modelu całkowicie psuje zabawę.

 

Ten model sporo Cię nauczy, spokojnie możesz zabierać go wyżej i kręcić akrobację.

Lataj jak najwięcej bez silnika wtedy najlepiej poczujesz co się dzieje w powietrzu i jak kontrolować model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech Ci tylko do głowy nie przyjdzie zakladać większej baterii, + 70g w tym modelu całkowicie psuje zabawę.

 

Kurczę, tym mnie wystraszyłeś... Oryginalnie mam 800mAh.

Chciałem zakupić pakiet 1300mAh Pelikana (od Bety 1400). Zalecany do ASW-17 w wersji ARF to między 1100 a 1800mAh, więc myślałem, że z 1300 spokojnie dam radę.

 

Może kupię 2x 900mAh firmy Redox i będę po prostu wymieniał ? Czy to dobre pakiety ?

http://www.modele.sklep.pl/pl/Katalog/AKUMULATORY-I-PAKIETY/Ogniwa-i-pakiety-Li-Pol/Pakiety-Redox/REDOX-LIPO-900mAh-111v-20c.html

 

Prędkość lądowania wcale nie jest taka szybka, ale jakbyś mu dorobił klapy to byłoby wolniej. Miejsce jest.

 

Na klapy przyjdzie czas ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.