Skocz do zawartości

Zlin 50 "Żelazny", relacja z budowy


Rzepka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 118
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Po oblocie napisz koniecznie coś odnośnie właściwości lotnych i zachowania się w powietrzu,od wakacji ruszam z budową swojej 50-ątki w dokładnie tej samej skali ,w malowaniu oczywiście Żelaznych.Powodzenia w docieraniu motorka.Obraziłbyś się gdybym odezwał się na gadu odnośnie Zlina :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

qurde nie moge sie doczekac

sledze temat od poczatku nawet mam podobna makiete zlina wings 160 cm z czeskiego zestawu.

Co prawda nie robilem tego tylko kupilem gotowy ale nie zaluje pieniedzy wydanych na ten modelik. Moze na jesien go oblatam :)) tez teraz na silnik odkladam. Planuje kupic SAITO FA-115 AAC model ma obecnie wage 2,4 kg bez osprzetu

Gratuluje modelu i pieknego malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje :oops: Też się nie mogę doczekać ale żeby pierwszy lot nie był ostatnim to muszę troche się wlatać w akrobaty, Extrą idzie całkiem dobrze także myśle że oblot zbliża się wielkimi krokami :D Napewno dam znać jak lata :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie mogę doczekać się oblotu :mrgreen: co tydzien ten temat sprawdzam cz coś sie ruszyło a jak dzisiaj w nieczytanych zobaczyłem temat i autora ostatniego postu to aż mi się ciepło zrobiło :lol: liczyłem już na jakieś zdjęcia i filmy z oblotu,no ale poczekam jeszcze troche,wyjścia ni ma :P .Powodzenia w oblocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Na początku odrazu pisze że oblotu jeszcze nie było... Ponieważ zalało nam niedano modelarnie i trochę mnie to opóźniło :evil:. Zlin praktycznie jest gotowy ale pojawił się problem z wyważeniem to znaczy: ostatnio "przytył" trochę i może ważyć nawet koło 4,5kg :( i mam obawy co do silnika...ale tak czy owak powinien polecieć w przeciągu tygodnia jeśli nic nie pokrzyżuje planów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

:jupi: :jupi: Z przyjemnością powiadamiam że oblot Zlina wkońcu (!) nastąpił, niestety brak zdjęć i filmów ponieważ sam byłem zaskoczony że dziś udą się modelem polecieć. Oblotu dokonywał pan Jan Miarka myśle że znana postać :). A teraz kilka słów o locie a więc tuż przed oblotem pojawił się problem w postaci wagi modelu prawie 5,5kg :!: (wiem że bardzo dużo nie musicie pisać ;)) no ale niebyło tak źle model bmiał bardzo dłuuugi rozbieg i to nie tylko wina wagi ale też dość długiej trawy która przytrzymywała model. Zlin zrobił dwa kółka i silnik zgasł co można by uznać za tragedię przy tej masie ale wcale nie było źle. Ogólnie model lata poprawnie trochę brakuje mocy ale tak jak mówie nie jest wcale źle będzie coś na miarę prawdziwego :) Wkrótce 2-gi oblot powinna być kamera i zdjęcia. :jupi: :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem, widziałem, potwierdzam :D

Rozbieg pewnie ponad 50m po "wyboistej trawie" - taki makietowy start.

Lądowanie ze względu na to, że silnik zgasł zakończyło się w miejscu przyziemienia cessny wykonującej szkolny lot, dobrze że pilot pociągnął za stery i cesna siadła 5metrów dalej :wink:

 

22222l.jpg

 

111111y.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Odkurzam wątek. Tak się składa, że posiadam Zlina-50L z zestawu Top Model. Model ten ma bardzo kiepską folię, która po jednym sezonie nadaje się praktycznie do zdarcia (to tak na marginesie). Jestem zmuszony pokryć ten model od nowa a przy okazji wykonam go w barwach Żelaźniaków i mam pytanie do kolegów, którzy mierzyli się z podobnym tematem. Kto może wykonać komplet naklejek na model? Poszukuję też zdjęć zlina z grupy żelazny o numerze 4 SP-AUB. Mam kilka fotografi z pokazów ale nie nadają się do kompletnego odwzorowania pokrycia modelu. Od razu zaznaczam, że model nie będzie makietą i nie chodzi mi o drobne detale a o to by był to ładny, cieszący oko model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ale mnie dawno nie bylo na forum

 

Foty Zlina

 

http://www.skrzydla.org/photodb.php?stp=true&t_reg=SP-AUB&sort=new&mode=0&begin=0&limits=15

 

http://www.airplane-pictures.net/type.php?p=1633

 

Co do folii to kiedyś chciałem robić model su-31 180cm w malowaniu nr rej LY-LJK proszę sobie w google znaleźc ten samolot, pamiętam że z kimś kto naklejki na oracalu robi negocjowalem ich wykonanie ale finanse spowodowaly że laminatowy su31 1,8m leży nadal w pudłach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.