Skocz do zawartości

STAROGRÓD - Klif Wiślany


Gość horn3t
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kamil lądujesz perfekcyjnie a  nie umiesz odpowiedzieć dwa proste pytania, które zadałem :) - poradnik lądowania  rozpisałeś ładnie teraz nic tylko ćwiczyć ;)

Amatorskie latanie nie jest wymówką tylko sposobem podejścia do modelarstwa bez ciśnienia na GWIAZDORZENIE :D

 

Jak znajdę czas wieczorem wstawię kilka filmów z 'perfekcyjnych lądowań" zawodników jest tego pełno w sieci, będzie o czym prawić na kilka następnych stron ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pokaż mi jak lądujesz, a powiem Ci jakim jesteś pilotem" :D

 

Każdy z nas inaczej do tego podchodzi i nie widzę sensu przekonywania siebie nawzajem do swoich filozofii i bicia piany, zwłaszcza że każdy tłucze swoim modelem  ;)

Ale fakt faktem, że mi też się rzuciły w oczy te lądowania i osobiście poniekąd podzielam pogląd Kamyczka.

Nie sztuką jest wzlecieć, sztuką jest cało wylądować - ot moja filozofia  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to że latacie bardziej amatorsko nie zwalnia was z porządnego lądowania , w F3F  nagrodą za dobre lądowanie jest cały model i następny lot w kolejnej kolejce . Dla mnie pilot który nie potrafi lądować jest jak baba za kierownicą która nie potrafi zrobić poprawnie zatoczki autem . Latacie sobie przy wybranych warunkach często szkolnych tak ciężko postawić model pod wiatr na krawędzi wysoko włączyć hamulec i zobaczyć co robi ma wisieć noskiem w dół pod kątem 5-10 stopni i opadać i przy okazji ma być sterowny na stery koniec pieśni . Lecisz za siebie ustawiasz model idealnie na siebie otwierasz hamulec i patrzysz brakuje odległości przymykasz hamulec podlatujesz bliżej i otwierasz kontrolujesz wysokość i odległość i koniec pieśni . Nie róbcie więc sobie wymówek że latacie jako amatorzy i nie zawodniczo amatorsko nie powinno oznaczać dla nikogo partactwa i niechlujstwa lądowanie to wizytówka pilota więc nie płakać że wy to amatorzy tylko ćwiczyć...

Kamil już nie pamiętam kiedy rozwaliłem model przy lądowaniu. Biorę model w łapki i dalej rzucam :D. Może moje modele więcej wytrzymują niż laminaty. Mam starego Sworda i też jeszcze jest cały. Płakać nie mamy po co, my po prostu bawimy się, relaksujemy i spotykamy aby porozmawiać i pochwalić się :rolleyes: . Dziś dzięki Waszym podpowiedziom ładniej lądowały modele. Jeszcze Kamil dzięki że tak mnie potraktowałeś "łagodnie", bo czytając Twoje wypowiedzi nie mogę spać :D Może na górkach Ciebie przewiało ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek - lataj ale ustaw modele ;) One sa wytrzymałe do czasu. Przy takich walnięciach strukturę na pewno masz juz osłabioną. Przy takiej delikatności lądowania, trafisz kiedyś w jakiś kamyk (bez podtekstów) i rozwali Ci skrzydło co najmniej do dźwigara - a szkoda. Widziałem już osoby rwące sobie włosy z głowy po lądowaniu co wyglądało na poprawne - a model nadawał sie do lepszej naprawy. Lądowanie powinno być spokojne i łagodne - a Twoje jest tak nerwowe że zapewne każdy kto to ogląda to spada z krzesła.

 

A to najfajniejsze zdjęcie jakie widziałem z nie do końca udanego lądowania. Z daleka wyglądało prawie ok ;)

 

dirtlanding.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba nie zupełnie ;) Ale lata dopiero kilkadziesiąt lat ;) I możliwe, że od wielu lat jest czołowym polskim 'nieamatorem'. Ale tam akurat nie było łatwo. I nie tylko jemu się trafiło kuku.

Jednakowoż nieszczęśliwiec modele ma ustawione bardzo dobrze - tylko wiatr, oczy i palce czasami płątają figle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Świetny pomysł z tą imprezą troszkę rywalizacji nikomu jeszcze nie zaszkodziło chętnie zobaczę filmy z waszych lotów i tabelę wyników . Poza tym miło będzie usłyszeć to co mają koledzy do napisania po pierwszych zawodach , i jak ocenicie tą konkurencję . Czekam na relację !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, z tym, że ja się piszę w konkurencji na precyzję lądowania  ;)

 

Dysponuje czasem z "młodszym" w niedziele od świtu do 14.00 - także chętnie odwiedzę Starogród w tym czasie jak będą warunki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.