Skocz do zawartości

Płatność kartą kredytową w HobbyKing?


kuba r.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witam ! Ja tylko tak płacę, tyle że Visą. Nie mam paypalla, ale nie licz na odpowiedź bo od pewnego czasu zauważyłem, że panuje tu paniczny strach płacenia kartą w sklepach online ;) Nie pamietam, ale jak wybierzesz "card payment" to Ci domyślnie założy paypalla, ale nie musisz go używać. Płacisz kartą i po robocie.

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od pewnego czasu zauważyłem, że panuje tu paniczny strach płacenia kartą w sklepach online ;)

To nie strach. To rozsądek. Po co podawać na lewo i prawo numer swojej karty kredytowej, który zalicza się do danych wrażliwych? Skąd wiesz, jakie zabezpieczenia ma dany sklep, jak ten numer jest chroniony i przechowywany? Przecież to jedna z najcenniejszych danych, na jakie polują hakerzy, złodzieje i inni cyberprzestępcy...

W przypadku płatności za pośrednictwem PayPala numer karty zna TYLKO PayPal.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjmują również kart debetowe ;) A Hobbyking to zbyt bogata i duża firma, żeby okradać klientów z kart kredytowych.. Kupuj śmiało :) Poza tym, jak płacicie karta przez PP to przy ewentualnym problemie z transakcja kasę dostajecie znacznie łatwiej, niż gdyby płacić przelewem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam paypalla, ale nie licz na odpowiedź bo od pewnego czasu zauważyłem, że panuje tu paniczny strach płacenia kartą w sklepach online ;)

 

A to przypadkiem nie Ty pisałeś, że ktoś bezprawnie obciążył Twoją kartę i musiałeś to z bankiem prostować? Jeśli tak, to raczej Tobie dziwię się, że tak bezkrytycznie do tego podchodzisz.

 

Ja założyłem konto paypal w 10 minut. Przelałem środki w 10 minut z mBanku. Sprawdziłem ile wynosi kurs przewalutowania i wiedziałem na czym stoję. PayPal jest dla mnie buforem któremu raczej można zaufać. Żaden Chińczyk nie zna mojego numeru karty kredytowej i niech tak zostanie. Dla mnie to i prostsze i bezpieczniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja to pisałem, ale sprawa rozegrała się błyskawicznie, kasa wróciła w 24 godziny od zgłoszenia i po kłopocie. Problemem nie było pozyskanie danych karty a jej sklonowanie w bankomacie i użycie między innymi w USA. Z ciekawości zapytam, gdybyś musiał zakupić bilet lotniczy online to być pojechał autobusem, bo nie mają paypalla ?? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zapytam, gdybyś musiał zakupić bilet lotniczy online to być pojechał autobusem, bo nie mają paypalla ?? ;)

 

Nie porównuj linii lotniczych ze sklepem w Chinach, który może się mieścić w szopie. Nie mówię tu o HK, ale ogólnie. Dla mnie PayPal to bardzo dobre rozwiązanie i jeśli się da z niego skorzystać, to na pewno nie będę kombinował z inną metodą płatności. Tak, wiem, że za granicą płacenie kartą jest na porządku dziennym, ale ja mieszkam w zacofanej Polsce ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc ostatnio we Francji trochę się zdziwiłem, gdyż niemal wszędzie akceptowana była tylko karta kredytowa :huh: Gotówkę niechętnie brali.. Zwłaszcza na stacjach w miastach, przy zjazdach z autostrady. Ale w sumie nic dziwnego, po co opłacać pracownika jak stacja może zarabiać sama na siebie bez obsługi ;) Staje się to trochę uciążliwe, np bilet za parking też kartą.. Niemal wszystko :P I nigdy nie ma pewności, że jakiś parkometr na uboczu nie sczyta danych z karty, a po drugiej stronie ściany jakiś koleś już nie produkuje duplikatu :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuba r. taniej jest przez paypala. Co do cła to nas modelarzy ono nie obowiązuje, co innego Vat z którym jest różnie. Mi pani przy opłacie vatu w Zabrzu powiedziała ze wolne od opłata są przesyłki do "chyba" 45euro.

 

Nas modelarzy cło obowiązuje, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od Pani w Zabrzu usłyszałem, że do 50$ nie ma vatu i na razie to się sprawdziło. Przy pierwszym zamówieniu nie mogłem zaniżyć w HK wartości i było 53$ + Vat <_< Potem ta opcja sama się pojawiła i zaznaczyła na najniższą wartość moje zamówienie.. zamawiałem śmigła, goldy itp więc całość kosztowała +/- 17$.. No i takie coś przeszło bez żadnych pytań: :blink:

 

http://img16.imagesh...16/740/wtq2.jpg

 

Ale najbezpieczniej będzie chyba oscylować w granicy 40$ ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz - nie ma takiego czegoś jak paypall, tylko paypal.

Dwa - rozróżniajcie karty płatnicze od kretytowych i debetowych.

 

Co do celników - zamawiałem 4 razy z chin. 4 razy miałem otwartą paczkę i przybitą pieczęć z urzędu.

Wszystkie oscylował w granicach 40$ każda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz - nie ma takiego czegoś jak paypall, tylko paypal.

Dwa - rozróżniajcie karty płatnicze od kretytowych i debetowych.

 

Co do celników - zamawiałem 4 razy z chin. 4 razy miałem otwartą paczkę i przybitą pieczęć z urzędu.

Wszystkie oscylował w granicach 40$ każda.

 

a/ Z punktu widzenia PayPal'u i HobbyKinga - nie ma znaczenia czy kredytowa czy debetowa - środki są - towar jedzie ...

 

b/ otwarli, przypieczętowali i co? zapłaciłeś coś ??

( celnik też człowiek i chciałby wiedzieć co się obecnie IMPORTUJE do kraju ... )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.