Skocz do zawartości

Makietowe śmigła i kołpaki do elektryków, czy ruszy produkcja ?


dlmtb

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś spotkałem się z Panem Grzegorzem Bielą właścicielem chyba najbardziej znanej na świecie firmy produkującej śmigła do makiet oraz innych modeli latających. Firma do tej pory zajmuje się wyłącznie produkcją śmigieł do silników spalinowych, i choć ma w swojej ofercie śmigła mniejszego rozmiaru jak np. 14x8 to są to śmigła przeznaczone do silników żarowych. Podczas naszej rozmowy pojawił się temat braku na rynku śmigieł makietowych do silników elektrycznych. Ja osobiście nigdzie nie spotkałem tego typu wyrobów. W zasadzie, jeżeli ktoś lata elektrykiem jest skazany na paskudnie wyglądające śmigła APC lub drewniane Xoary, Fiale itp. Co do śmigieł trzy i cztero łopatowych to oferta w zasadzie nie istnieje. Jak wygląda Mustang czy Corsair z dwułopatowym APC chyba nie trzeba opisywać.

W związku z tym zapytałem Pan Grzegorza czy nie rozważyłby uruchomienie produkcji śmigieł makietowych dedykowanych do silników elektrycznych przeznaczonych do modeli o rozpiętości od powiedzmy 1,5 - 2.0 m. Dodatkowo do śmigieł mogłyby być produkowane makietowe kołpaki. Taki zestaw śmigło kołpak stanowiłby komplet i byłby przepięknym dodatkiem do elektrycznej makiety.

Tyle pomysł, ale czy produkcja ruszy zależy od odzewu z rynku. I stąd moje pytanie czy waszym zdaniem są potrzebne takie śmigła i kołpaki? Jeżeli uważacie, że tak piszcie a wtedy być może już niedługo będzie można kupić makietowe śmigła i kołpaki do silników elektrycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że oprócz śmigieł bardzo istotne a nawet nie wiem czy nie tak samo ważne są kołpaki. Praktycznie oprócz kołpaków pod śmigła dwułopatowe nie można kupić niczego, co by nadawało się pod śmigło trójłopatowe, że nie wspomnę o czterołopatowych.

Ponadto kołpaki, które nadawałyby się do silników elektrycznych mogłyby również współpracować z silnikami spalinowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.