Skocz do zawartości

Czasopisma modelarskie w polsce


Arek Pniewski

Rekomendowane odpowiedzi

A mnie /zgodnie z upodobaniami/ szkoda jest tego, że przestał być sprowadzany do MPiKU angielski miesięcznik FSM /Flying Scale Models/. który z wielką przyjemnością onegdaj kupowałem, chociaż za każdym razem bardzo mocno musiałem walczyć z takim cholernym wężem siedzącym mi w kieszeni. :wink: . Ale tam też i funt brytyjski był przeliczany zawsze powyżej 7 zł/szt tej waluty. Ach, żeby tak znalazł się jakiś nasz, "swojski Angol", z którym mógłbym wejść we współpracę w zakresie pozyskania tej gazetki...

 

Sklep PELTA w Warszawie na Świętokrzyskiej sprowadza to czasopismo (http://www.pelta.com.pl/) . Mógłbyś kupować u nich wysyłkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewertowałem prawie całą ofertę tej PELTY i tego tytułu nie znalazłem, co świadczy jedynie o tym, że źle szukałem. :wink: A szukałem z ciekawości, aby zobaczyć cenę, po jakiej tę gazetkę oferują.

Temat natomiast został już wczoraj, dzięki pomocy Kol.Jurka /jeszcze raz dziękuję!/ definitywnie załatwiony i teraz czekam na pierwszą dostawę. Przy okazji znalazłem też sklepik internetowy, gdzie roczną prenumeratę tej gazety oferują ze 100% przebiciem! Ciekawe , czy mają chętnych? Orientacyjna cena tej gazetki teraz, w zamówionej prenumeracie to ok. 23,30 zł/szt., ale dokładnie będzie wiadomo po rozliczeniu przysłanym z banku. Lubiłem też w MPiKU kupować "Godło i barwę w lotnictwie polskim", ale też od jakiegoś czasu to czasopismao z tego sklepu znikło. Czy nadal wychodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
A mnie /zgodnie z upodobaniami/ szkoda jest tego, że przestał być sprowadzany do MPiKU angielski miesięcznik FSM /Flying Scale Models/. który z wielką przyjemnością onegdaj kupowałem, chociaż za każdym razem bardzo mocno musiałem walczyć z takim cholernym wężem siedzącym mi w kieszeni. :wink: . Ale tam też i funt brytyjski był przeliczany zawsze powyżej 7 zł/szt tej waluty. Ach, żeby tak znalazł się jakiś nasz, "swojski Angol", z którym mógłbym wejść we współpracę w zakresie pozyskania tej gazetki...

 

Jest jeszcze opcja elektroniczna. Jeżeli posiadasz iPada to możesz kupić tą aplikację - http://itunes.apple.com/us/app/flying-scale-models-magazine/id489151886?mt=8 - koszt: 2.99EUR i w cenie jest jeden numer, każdy kolejny numer kosztuje również 2.99EUR. Wadą jest oczywiście brak planów w wersji papierowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewertowałem prawie całą ofertę tej PELTY i tego tytułu nie znalazłem, co świadczy jedynie o tym, że źle szukałem. :wink: A szukałem z ciekawości, aby zobaczyć cenę, po jakiej tę gazetkę oferują.

 

Może to moja wina że podałem link do sklepiku zamiast telefon bo kupuję tam "nogami" czyli chodzę do tego sklepu i biorę z półki. Nie sprawdzam oferty w sklepiku internetowym ale zwykle tam dzwonię czy jest. Cena to ok 36-38zł. Jest to w zasadzie równe ofercie wydawcy (5 + 2.5 dostawa = 7.5 funciaka).

Może tytuł znika ze sklepiku po sprzedaży ? No nie wiem jak to wytłumaczyć.

 

Polecam natomiast czasopismo "R/C Scale Aircraft". Przestało wychodzić w 96 ale można kupić archiwalne numery na eBayu albo

TUTAJ . Plany na wkładce (zwykle są) są doskonale opracowane. Treść też ciekawa ale rozwiązania techniczne na miarę tamtych lat (90-tych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezłe materiały są też publikowane w czeskim Modelar i rosyjskim (radzieckim) Modelist Konstruktor... mam tego pół szafy, zawartość często niestety już "archiwalna" ale plany są często pierwsza klasa. A przy okazji - szukam planów zamieszczonych w Modelarzu na początku lat dziewięćdziesiątych planów RWD 9 Wiesława Schiera... może ma ktoś np. skan ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Koledzy za podane sposoby zdobycia FSM, jak również za wskazanie innych wydawnictw, w których można znaleźć ciekawe plany. Mój problem ze zdobyciem FSM już rozwiązany i po wykupieniu prenumeraty regularnie dostaję tę gazetę. Mam już 3 nowe numery. Cena po przeliczeniu wynosi 28 zł, co jest moim zdaniem ceną zupełnie przyzwoitą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku FSM jest dostępny u nas w sklepie.Co prawda dostajemy jeden egzemplarz który ląduje u mnie w szufladzie :mrgreen: ale nie jest problemem zamawianie dwóch .Mamy też duży wybór zagranicznych czasopism dla modelarzy (AMI,FSM.ModellFlugzeug,FMT) heli (Rotor), plastikowych i kołowych (Airfix ,Tamiya)

Ostatnio coś jednak kiepsko z dostawami od dystrybutora ,ale myślę że związane jest to z końcem roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.