Skocz do zawartości

Czasopisma modelarskie w polsce


Arek Pniewski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

mam pytanie czy w polsce ukazuje sie, przelozone na jezyk polski czasopismo czeskie

RC Revue ?

dlaczego pytam ?

jest tam naprawde bogata tematyka dla kazdego ... opisy sa szczegolowe z tego co widzialem , duzo na temat nowosci i elektroniki modelarskiej

duzo porad ,materialow zdjeciowych itp. niestety czeskigo nie znam ...

 

prosze o komentarz

 

link na strone czasopisma

 

http://www.rcrevue.cz/casopis-rc-revue/archiv-casopisu/&cislo=8/2007

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

w Bielsku-B w empkiu jest chyba ze 8 gazet anglo i niemiecko języcznych o tematyce modelarskiej szkoda tylko ze kosztują ok 50zł za sztuke :x zgroza dlatego kupuje tylko modelarza oraz przegląd modelarski. Faktycznie artykuły oraz wiedza są super ale jezyk i cena nie ta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee, no bez jaj! Ja w "Galerii Kazimierz" kupuję AFM, FSM i AMI /oczywiście , kiedy mi "spasi"/ i nigdy nie płaciłem więcej niż 33 zł. Do MPiKu na RG nie chodzę, bo nienawidzę tłumów, a w GK i GK /Galerie Krakowska i Kazimierz - trzeba by je ponumerować - GK1 i GK2 :D / czasopism czeskich nigdy nie znalazłem. Widocznie szukałem nie tam, gdzie trzeba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem jeśli chodzi o nasze rodzime czasopisma madelarskie to raczej nie ma dużego wyboru no i ceny jakieś kosmiczne :crazy: - 12 zeta za pare fotek (RC Przegląd Modelarski) treści tam nie wiele, no oczywiście papier pierwsza klasa. Osobiście wolał bym nieco gorszy papier ale więcej merytorycznej wiedzy i stron :evil: , czasem mnie to dziwi jak to możliwe że można wydać czasopismo dla naszych szanownych Pań z kilkudziesięcioma stronami na dobrym papierze za 5 czy 6 zł a tu za parę kartek 12 zł :ass: . Tak się zastanawiam może ta nasza wiedza modelarska jest taka cenna, gdyby nie to forum, szanowni Koledzy i nie internet to pewnie jeszcze długo bym się nie wzbił w powietrze. :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały ból jest w tym, że nie ma na naszym rynku wydawniczym pozycji, która by dotyczyła wyłącznie modelarstwa lotniczego- nawet tego najszerzej pojętego :evil: . Jeśli w jednym czasopiśmie upchane jest wszystko co tylko modelarstwem pachnie to trudno nie być zawiedzionym, gdy po miesięcznym oczekiwaniu okazuje się, że w całym numerze jest co najwyżej kilka stron, na których jest coś interesującego :-( .

Tu też z całą bezwzględnością potwierdza się reguła, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja żeby tak troche dobić polską literature modelarstwa lotniczego, kilka faktów:

w Polsce od 1932 do 1939 roku wydano 34 pozycje wydawnicze (książki i broszury o tematyce modelarstwa lotniczego) a w 1939 roku wydawano 9 czasopism o tematyce młodego lotnika i lotnika, było 266 modelarni i 1300 instruktorów modelarstwa. Oraz co ciekawe w Warszawie produkowano silnik JZ-5 dwusuwowy z zapłonem iskrowym 0.17KM 290g. A w zawodach w LWOWIE w 1935 roku startowało 371 modeli lotniczych.

 

A teraz :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu w RC przeglądzie pojawił się artykuł na temat łodzi mojego taty, gdy pytaliśmy czy jakieś artykuły o tematyce lotniczej załatwić to powiedzieli że dużo ludzi się zgłasza z lotniczymi (mają już na następne miesiące) a mało ze szkutniczymi.Dużo mają artykułów ,ale w gazecie max5- pewnie trzymają na następne miesiące co by im nie brakło :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

ja kupuje tylko FMT w niemczech (piec euroli) i powiem, ze faktycznie macie panowie racje mowiac o naszych rodzimych czasopismach modelarskich. poki co to najwieksza skarbnica wiedzy sa fora internetowe.

do tego fmt jak i reszta czasopism z tego wydawnictwa ma dzial download w interneciehttp://www.vth.de/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi was cena Modelarza? Przecież to miesięcznik LOK , a zarząd jaki jest rozbudowany i każdy bierze kasę, a jaką -to każdy sobie niech odpowie. Pewnie tak jak kobiety ,doczekały się tanich pism w których są dobre artykuły i na temat, tak i ja i inni modelarze doczekamy się prywatnego wydawnictwa modelarskiego, które będzie traktowało temat modelarstwa bardziej poważnie. Cóż, modelarz jak i jego wydawca, zatrzymali się jeszcze w PRL-u, a tu prawie XXIIwiek i dostęp do sprzętu modelarskiego nieograniczony. Widać nie każdy zdążył na pociąg jadący szybko do przodu. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie /zgodnie z upodobaniami/ szkoda jest tego, że przestał być sprowadzany do MPiKU angielski miesięcznik FSM /Flying Scale Models/. który z wielką przyjemnością onegdaj kupowałem, chociaż za każdym razem bardzo mocno musiałem walczyć z takim cholernym wężem siedzącym mi w kieszeni. :wink: . Ale tam też i funt brytyjski był przeliczany zawsze powyżej 7 zł/szt tej waluty. Ach, żeby tak znalazł się jakiś nasz, "swojski Angol", z którym mógłbym wejść we współpracę w zakresie pozyskania tej gazetki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.