Jump to content

Czasopisma modelarskie w polsce


Arek Pniewski

Recommended Posts

Witam

 

mam pytanie czy w polsce ukazuje sie, przelozone na jezyk polski czasopismo czeskie

RC Revue ?

dlaczego pytam ?

jest tam naprawde bogata tematyka dla kazdego ... opisy sa szczegolowe z tego co widzialem , duzo na temat nowosci i elektroniki modelarskiej

duzo porad ,materialow zdjeciowych itp. niestety czeskigo nie znam ...

 

prosze o komentarz

 

link na strone czasopisma

 

http://www.rcrevue.cz/casopis-rc-revue/archiv-casopisu/&cislo=8/2007

Link to comment
Share on other sites

W naszym "rynkowym" empiku wszystkie gazety modelarskie są na pierwszym, piętrze z gazetami, ze schodów na lewo i 1 czy 2 regał od ściany, na ścianie na końcu są o lotnictwie.

Rozrysowany plan podeśle na maila :wink: .

Link to comment
Share on other sites

Witam,

 

w Bielsku-B w empkiu jest chyba ze 8 gazet anglo i niemiecko języcznych o tematyce modelarskiej szkoda tylko ze kosztują ok 50zł za sztuke :x zgroza dlatego kupuje tylko modelarza oraz przegląd modelarski. Faktycznie artykuły oraz wiedza są super ale jezyk i cena nie ta.

Link to comment
Share on other sites

Eeee, no bez jaj! Ja w "Galerii Kazimierz" kupuję AFM, FSM i AMI /oczywiście , kiedy mi "spasi"/ i nigdy nie płaciłem więcej niż 33 zł. Do MPiKu na RG nie chodzę, bo nienawidzę tłumów, a w GK i GK /Galerie Krakowska i Kazimierz - trzeba by je ponumerować - GK1 i GK2 :D / czasopism czeskich nigdy nie znalazłem. Widocznie szukałem nie tam, gdzie trzeba...

Link to comment
Share on other sites

RC Revue jest do dostania (było jak ja byłem) w KAL-POL przy Hali Targowej (kupowałem numery archiwalne) oraz widziałem też w innych sklepach modelarskich. W Katowicach w Model-Fan na ul Mikołowskiej, był też kiedys u Pana Leszka w Andrychowie.

Link to comment
Share on other sites

Moim skromnym zdaniem jeśli chodzi o nasze rodzime czasopisma madelarskie to raczej nie ma dużego wyboru no i ceny jakieś kosmiczne :crazy: - 12 zeta za pare fotek (RC Przegląd Modelarski) treści tam nie wiele, no oczywiście papier pierwsza klasa. Osobiście wolał bym nieco gorszy papier ale więcej merytorycznej wiedzy i stron :evil: , czasem mnie to dziwi jak to możliwe że można wydać czasopismo dla naszych szanownych Pań z kilkudziesięcioma stronami na dobrym papierze za 5 czy 6 zł a tu za parę kartek 12 zł :ass: . Tak się zastanawiam może ta nasza wiedza modelarska jest taka cenna, gdyby nie to forum, szanowni Koledzy i nie internet to pewnie jeszcze długo bym się nie wzbił w powietrze. :jupi:

Link to comment
Share on other sites

Cały ból jest w tym, że nie ma na naszym rynku wydawniczym pozycji, która by dotyczyła wyłącznie modelarstwa lotniczego- nawet tego najszerzej pojętego :evil: . Jeśli w jednym czasopiśmie upchane jest wszystko co tylko modelarstwem pachnie to trudno nie być zawiedzionym, gdy po miesięcznym oczekiwaniu okazuje się, że w całym numerze jest co najwyżej kilka stron, na których jest coś interesującego :-( .

Tu też z całą bezwzględnością potwierdza się reguła, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego.

Link to comment
Share on other sites

Ja żeby tak troche dobić polską literature modelarstwa lotniczego, kilka faktów:

w Polsce od 1932 do 1939 roku wydano 34 pozycje wydawnicze (książki i broszury o tematyce modelarstwa lotniczego) a w 1939 roku wydawano 9 czasopism o tematyce młodego lotnika i lotnika, było 266 modelarni i 1300 instruktorów modelarstwa. Oraz co ciekawe w Warszawie produkowano silnik JZ-5 dwusuwowy z zapłonem iskrowym 0.17KM 290g. A w zawodach w LWOWIE w 1935 roku startowało 371 modeli lotniczych.

 

A teraz :oops:

Link to comment
Share on other sites

Swego czasu w RC przeglądzie pojawił się artykuł na temat łodzi mojego taty, gdy pytaliśmy czy jakieś artykuły o tematyce lotniczej załatwić to powiedzieli że dużo ludzi się zgłasza z lotniczymi (mają już na następne miesiące) a mało ze szkutniczymi.Dużo mają artykułów ,ale w gazecie max5- pewnie trzymają na następne miesiące co by im nie brakło :wink:

Link to comment
Share on other sites

Witam

Znowu qrna narzekanie, że nic niema w "naszych" pismach. A jaki problem, napisać (narysować), wysłać, wydrukują i będzie można poczytać. Przecież to takie proste :D . Najlepiej tylko narzekać. Przepraszam Arek za lekko OT :D .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Dziwi was cena Modelarza? Przecież to miesięcznik LOK , a zarząd jaki jest rozbudowany i każdy bierze kasę, a jaką -to każdy sobie niech odpowie. Pewnie tak jak kobiety ,doczekały się tanich pism w których są dobre artykuły i na temat, tak i ja i inni modelarze doczekamy się prywatnego wydawnictwa modelarskiego, które będzie traktowało temat modelarstwa bardziej poważnie. Cóż, modelarz jak i jego wydawca, zatrzymali się jeszcze w PRL-u, a tu prawie XXIIwiek i dostęp do sprzętu modelarskiego nieograniczony. Widać nie każdy zdążył na pociąg jadący szybko do przodu. :roll:

Link to comment
Share on other sites

A mnie /zgodnie z upodobaniami/ szkoda jest tego, że przestał być sprowadzany do MPiKU angielski miesięcznik FSM /Flying Scale Models/. który z wielką przyjemnością onegdaj kupowałem, chociaż za każdym razem bardzo mocno musiałem walczyć z takim cholernym wężem siedzącym mi w kieszeni. :wink: . Ale tam też i funt brytyjski był przeliczany zawsze powyżej 7 zł/szt tej waluty. Ach, żeby tak znalazł się jakiś nasz, "swojski Angol", z którym mógłbym wejść we współpracę w zakresie pozyskania tej gazetki...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.