Skocz do zawartości

FPV z "nieograniczonym" zasięgiem?


wakul
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Taka ciekawostka:

 

FPV z wykorzystaniem modemu na pokładzie modelu i istniejącej sieci komórkowej do transmisji, dzięki czemu "odpada" problem z zasięgiem linku video, dodatkowo z podglądem na telefonach/tabletach:

http://www.indiegogo.com/projects/sky-drone-fpv#!

 

 

Projekt na etapie zbierania funduszy od "społeczności", zobaczymy jak się rozwinie, ale pomysł ciekawy!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

zakładając loty w centrum dużego miasta może się przyjmie ... niestety sieci telefonii wciąż pozostawiają wiele do życzenia :( :( To jak z LTE 100 mega ... bywając w PL jestem dosłownie 300 metrów od BTS'a z anteną zewnętrzną i sukcesem jest 25 - 30 pomijając długie pingi i zdarzające się rozłączenia. Jak to ma mieć przyszłość w FPV to ja już zwijam graty i nie przyznaję się do pięknego hobby, które znów będzie napiętnowane błaznami z ułańską fantazją i wiarą w tajemne moce ..

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Lagi - ping na poziomie 1500 raczej zabije urzadzenie.

2. Ograniczona wysokośc lotu.

3. Potrzeba instalacji karty telemetrycznej a nie zwykłej coby nie zrzucało z BTSa - bo jak zrzuci to będzie wesoło.

4. Potrzeba postawienia VPNa z servera gdzieś w świecie ...

 

IMHO ta technologia jako zwrotna ew. jako przesyłajaca waypointy do autopilota może ujdzie do sterowania bezposredniego nie nadaje się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajmuję się zawodowo systemami bezpieczeństwa w tym CCTV i nie widzę jakoś pomysłu przesyłania Video nawet przez GSM LTE. Zakładając że mamy kamerę HD łączoną poprzez IP i pracującą w kompresji H.264 przy średniej kompresji sygnału i z 20klatkami/sek to strumień danych kształtuje się na poziomie 900-2500kb/sek (przepływy danych mierzone przez serwer wizyjny) Opóźnienie transmisji jest widoczne (tu trudno stwierdzić jakie jest w ms ale w najlepszym razie 1-2sekundy) Pomijając opóźnienie sieci dochodzi tu problem czasu jaki zajmuje kamerze obrobienie obrazu , kompresja danych , wysłanie ich do sieci i zdekodowanie po drugiej stronie. Tu systemy analogowe są zdecydowanie szybsze. Ponad to wyskakiwanie z połączeń IP w sieciach GSM jest dość częste-przez kilka lat używania internetu PLUS-a najpierw HSDPA a potem aż do LTE i Play LTE bardzo często miałem tak że sesja połączenia nie była rozwalona ale modem nie łączył się z siecią (lampka modemu wykazywała połączenie z netem a go nie było) po kilkunastu sekundach strony się ładowały ponownie ale modem miał już inne IP. Walczyłem z Plusem w tej sprawie do takiego stopnia że sprawdzano BTS-y w okolicach, wymieniano mi modemy i karty, ja ze swojej strony próbowałem na  różnych komputerach. Przy zdalnym programowaniu pewnych systemów stabilność łącza jest podstawą. Jako że Plus nie był w stanie poprawić usługi przeniosłem się do Play-a i tu jest lepiej - prędkość UP/DOWN jest bardzo dobra i nie ma problemu z wyskakiwaniem połączeń.

  Nie wszystkie sieci komórkowe dopuszczają stosowanie VPN-ów, w tamtym roku mieliśmy problem z zarządzaniem inteligentnym budynkiem ze smartfona właśnie ze względu na to że połączenie VPN nie było możliwe z powodu jakiejś tam blokady.

 Generalnie rzecz biorąc to elementów które mogą zawieść jest za dużo a ze względu na opóźnienia transmisji i czasy logowań do LTE po utracie połączenia latanie FPV z użyciem sieci komórkowej to bardzo ryzykowna zabawa, chyba że modelem balonu (na zasadzie - gdzie oczy poniosą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.