Skocz do zawartości

Dobór śmigła do MVVS 35


jaroglider
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeżeli nie potrzebujesz dużej prędkości w locie możesz zmniejszyć skok śmigła np. 20x6. Będzie większy ciąg kosztem prędkości przelotu. Jaki to model napędzasz? (charakter?, waga?).

POZDR.>

PS.

Generalnie MVVS genialnie wspólpracują z rezonansem, ale minusem tego jest to, że osiągają najwyższą sprawność przy wysokich obrotach powyżej 6 - 6,5 tys. rpm (przynajmniej ja tak miałem w swoim 26 IFS). Silnik był super do makiet (bezproblemowy, stabilne obroty niskie, nie gaśnie - żadnych uwag, ale do latania akrobacyjnego - gdzie potrzeba szybko podciągnąć model do góry - um-nie. Zamieniłem go na RCG 30 i jestem zadowolony bo: nie mam rury, mniej masy, więcej mocy, większe śmigło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie potrzebujesz dużej prędkości w locie możesz zmniejszyć skok śmigła np. 20x6. Będzie większy ciąg kosztem prędkości przelotu. Jaki to model napędzasz? (charakter?, waga?).

POZDR.>

PS.

Generalnie MVVS genialnie wspólpracują z rezonansem, ale minusem tego jest to, że osiągają najwyższą sprawność przy wysokich obrotach powyżej 6 - 6,5 tys. rpm (przynajmniej ja tak miałem w swoim 26 IFS). Silnik był super do makiet (bezproblemowy, stabilne obroty niskie, nie gaśnie - żadnych uwag, ale do latania akrobacyjnego - gdzie potrzeba szybko podciągnąć model do góry - um-nie. Zamieniłem go na RCG 30 i jestem zadowolony bo: nie mam rury, mniej masy, więcej mocy, większe śmigło.

Darek ma rację, eksploatowałem MVVS 26 cm na puszce, hm.porażka ( no moze nie do końca)ale po założeniu dedykowanej rurki-pokazał swoje możliwości.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest 7 kg na mejzliku 19/8 tylko 6 kg to kres możlwosci tego silnika czy może być więcej?

pozdr.Jarek

Dwu metrowy akrobat o masie do lotu 6,5 kg zastanawiałem się nad wymianą na dle55 ale jeszcze tego pomęcze

pozdr.Jarek

Odwieczny problem co wsadzić do 2m,akrobata.. ;)

Przy wymianie na DLE 55 będziesz miał ciąg w granicy 12,5 kg na śmigle 23x8 i będzie to spooorrroo ,z modelu zrobi się pocisk ;) ale zwiększy się masa ,ogólnie będzie sporo przewymiarowany silnik

Miałem kiedyś taki silnik jak MLD 35 i na śmigle 21 x 8 generował ciąg ok 10 kg ! .Zamontowany był w akrobacie 1860 mm rozpiętości,wadze ok 5,5 kg i tarmosił nim zdrowo. Wszystko zależy na jakim stylu latania Ci zależy ale przy tym co piszesz ciąg do masy to akrobacja raczej przez małe a.. :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.