Skocz do zawartości

Krótki zasięg FrSky


skraf
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem kiedyś Sanwe rds 8000 co jakiś czas aparatyra głupiała i traciła zasięg rozbiłem przez nią kilka fajnych modeli , teraz mam Futabe 7 latam na 35 ale mam też zamontowany Frsky i u mnie na zmniejszonej mocy zasięg mam 120-140mm.Więc może niekoniecznie szukaj przyczyny po stronie modułu może to wina radia sanwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podłącze się do tematu. "Cierpie na to samo. Moduł zewnetrzny DFT i odbiornik V8FR-II. Z tym że traci na około 200 metrach przy normalnej pracy modułu. Czasem mniej. Sprawdzone wszystko. Antenki na swoim miejscu. Wszystko tak jak być powinno. Dł. antenek 33 mm. Co zrobić z tym fantem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie posprawdzam miernikiem wszystko. Dam znać co i jak

 

Rafał sprawdziłeś może to? Bo tak myślę sobie że faktycznie problem może tkwić w tej antenie w module a nie w długości antenek w odbiorniku. Tylko zastanawiając jest fakt dlaczego tak jest od nowości?

 

Wysłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest od nowości, to może trafił Ci się uszkodzony egz. Reklamuj. Teraz tak jest, że coś działa albo nie. Ja z FrSky jestem zadowolony. 3 różne odbiorniki.

 

Jak pracowałem w sklepie komp. to była grupa klientów, którzy kupowali sprzęt z wystawy - taki który pracował min. 2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do hk? Jakoś nie bardzo to widzę.. Na ziemi przy normalnym trybie pracy modułu ( Sprawdzałem z kolega ) zasięg napewno 400 m. W powietrzu tak tak by tracił na chwilę ( około 5 sek ) i wraca do normy i znów traci. Wysokość to około 40 do 60 m i odległość mniej więcej 150 do 200 m.

 

Wysłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazłem wade. Dzisiaj rozkręciłem ponownie moduł. Nie chcący ( czysty przypadek ) śrubokrętętem zahaczyłem bardzo delikatnie za konektor antenowy. I co się okazuje: końcówka anteny gdzie wkręcamy antene zewnentrzną poprostu odpadła. Po dokładnych oględzinach stwierdziłem że trzymała się tylko i wyłącznie na termokurczce która łączy antene z tą końcówką. Nie wiem czy to było zarobione czy nie. W każdym razie zamówłem już nowy konektor. Zdam relacje po otrzymaniu go i po teście ;)

Załącze jeszcze foto tego co zastałem po rozkręceniu modułu :)

 

post-11400-0-15725500-1381419691.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co zamówiłeś. Pewnie pod kabel RG174 - będzie za grube... Weź z tego gniazda co masz wypchnij bolec do tyłu (w kierunku kabla) i polutuj to co jest. W termokurczce powinna być tulejka metalowa, którą zaciskasz ekran na wtyczce. Długość gorącej żyły która wejść powinna do wtyczki to około 8mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem dokładnie to http://helipad.pl/pl/p/Konektor-antenowy-z-kablem-do-modulow-nadawczych-FrSKY-70mm/4151 to o czym piszesz jest nie wykonalne bo tuleja zaciskowa nie jest w termokurczce tylko na śrubie co zresztą widać na zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety występuje.. i to w różnych długościach ;) jak kto woli :) tylko kolorów brak :P a i może nie koniecznie zamienna. Może podlegać wymianie na np dłuższy. Tak jest w moim przypadku. Zamówiłem 20 cm. Z racji tego że posiadam Optica 6 a moduł kupiłem zewnętrzny a nie chcę mieć anteny pod radyjkiem, więc umieszcze ją w mięjscu gdzie powinna być ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.