Skocz do zawartości

Krótki zasięg FrSky


skraf
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jakiś czas temu zamontowałem sobie moduł FrSky 2,4Ghz do Sanwy. Ostatnio pojawił się problem w postaci bardzo krótkiego zasięgu - ok. 60m. Sprawdziłem wszystkie kabelki, luty... Nic nie mogę temu zarzucić.

Może ma ktoś pomysł czym może to być spowodowane? Gdzie uderzać, a może do kogo?

Dzięki za sugestie i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jak dla mnie to jest trochę dziwnie. Range ogranicza moc kilka RAZY a więc w Twoim wypadku 2 razy, co jest jakimś absurdem dla tej opcji - może masz jakieś dodatkowe ustwienia do tego testu? Nie wiem, konkretne wielokrotności(jakkolwiek dziwnie by to nie brzmiało, kto wie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Moduł mam ten: http://abc-rc.pl/p/105/2148/modul-frsky-dht-2-4ghz-graupner-futaba-long-range-telemetria-frsky-telemetria-moduly-odbiorniki-aparatury-i-osprzet-rc.html

-Zasięg tracę całkowicie, czasem jak podskoczę np. to znowu łapie na 2-3s i koniec.

-Nie mam czegoś takiego :P

-Sprawdzałem na lotnisku i na blokowisku. Było to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=14502

 

obczaj to i sproboj skrocic antenki

 

ja mam problem z tym ze czasem nie chce sie zalogowac odbiornik...

 

pod domem ok, a jak pojade na nasze "pole" to dopiero za 3- 4 razem sie zaloguje.. a kiedys to juz zupelnie sie rozbindowalo.. od czego to zalezy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu nabrałem dystansu do tych frskajów. Mianowicie zauważyłem że włączając moje wszystkie modele w sumie pięć sztuk, mogę je sterować jednocześnie :o .Sprawdzałem na lotnisku u kolegów ,nikt kto posiada oryginalne aparatury hitec ,spektrum , graupner takich cudów nie ma. Obawiam się że ktoś mając takiego frskaja może zasterować moim modelem. Czy to normalne? Może zrobiłem błąd przy bindowaniu? Moduł mam zamontowany w graupnerze mx16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie zmieniać, to od razu na koniczynki, inaczej szkoda czasu

 

Od pewnego czasu nabrałem dystansu do tych frskajów. Mianowicie zauważyłem że włączając moje wszystkie modele w sumie pięć sztuk, mogę je sterować jednocześnie :o .Sprawdzałem na lotnisku u kolegów ,nikt kto posiada oryginalne aparatury hitec ,spektrum , graupner takich cudów nie ma. Obawiam się że ktoś mając takiego frskaja może zasterować moim modelem. Czy to normalne? Może zrobiłem błąd przy bindowaniu? Moduł mam zamontowany w graupnerze mx16.

 

Jak masz zbindowane pod jeden nadajnik, to czego się spodziewasz????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu nabrałem dystansu do tych frskajów. Mianowicie zauważyłem że włączając moje wszystkie modele w sumie pięć sztuk, mogę je sterować jednocześnie :o .Sprawdzałem na lotnisku u kolegów ,nikt kto posiada oryginalne aparatury hitec ,spektrum , graupner takich cudów nie ma. Obawiam się że ktoś mając takiego frskaja może zasterować moim modelem. Czy to normalne? Może zrobiłem błąd przy bindowaniu? Moduł mam zamontowany w graupnerze mx16.

 

Z tego co mi wiadomo tylko Spectrum / JR w DSM/DSM2/DSMX ma MODEL MATCH - przypisanie modelu do KONKRETNEJ pamięci w KONKRETNYM nadajniku i tam nie "posterujesz" kilkoma modelami w tym samym momencie. Pozostałe systemy - tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graupner MC19 z Frsky też nie "posteruje"wieloma modelami na raz :) ale wracając do tematu to mam frsky-ja w mc19 i w hitec-u flash5 i w hitec-u miałem podobny problem. hm. nawet niestety spadł mi model. Szukałem,problemu, myślałem że kamera na pokładzie przeszkadza, że odbiornik padł itp,itd a problemem był kabel antenowy w module!.Przeciąłem koszulkę,zdjąłem kabelek, miernik do łady i "dupa" Kupiłem nowy , założyłem i zasięg się znalazł a było tak jak Rafał pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie posprawdzam miernikiem wszystko. Dam znać co i jak.

Chcę doprowadzić do poprawnej działalności tego i sprzedać to wp..... Niestety już nigdy nie byłbym pewien czy nagle w locie nie stracę łączności... Rozbiłem już jeden, niestety nie tani, model i uraz zostaje. Forumowy kolega Grzdam przez dokładnie to samo też rozbił swoje dwa modele.

A następnym moim radiem będzie wyżej wspomniany Graupner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że ktoś mając takiego frskaja może zasterować moim modelem. Czy to normalne?
Nikt nie posteruje Twoim modelem chyba, że mu pozwolisz wcześniej zbindować swój odbiornik z jego nadajnikiem. Jest to jak najbardziej normalne. Ty musisz jedynie pamiętać aby w nadajniku mieć ustawiony właściwy model. Ale przecież tak było i jest we wszystkich nadajnikach na 35 MHz.

 

Rozbiłem już jeden, niestety nie tani, model i uraz zostaje
Gdybyś miał poprawnie ustawiony failsafe to pewnie model był by cały.

 

A co do antenek odbiorczych Frsky, to są za długie. Ja przycinam na ok. 30 mm i sygnał wzrasta o 2-3db. Większość antenek nadawczych też jest nieco rozjechana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.