Skocz do zawartości

Foam-X(foam adams) co o tym sądzicie?


Adampl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynając swoją przygodę z modelarstwem głownie bazuje na zagranicznych filmach pokazujących jak zbudować samolot i bardzo często natrafiam na wyrażenie "foam board firmy adams" z tego co się dowiedziałem w Polsce występuję to pod nazwą Foam-X dostępne tutaj: http://allegro.pl/plyta-kartonowo-piankowa-foam-x-5x700x1000-i3500917516.html#tabsAnchor i teraz mam pytanie: czemu to jest tak mało popularne w Polsce? Czy jest to gorsze od depronu? Czy w ogóle mogę to porównywać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taniej wychodzi biały depron a za 2-3 płyty tego ustrojstwa jest paczka 3-6 mm w sklepie budowlanym. Chociaż odważny sie przyda żeby sprzwdzil jak to wagowo wychodzi. Robertus masz w tym wprawe :)

Jaka jest różnica pomiędzy depronem ze sklepu budowlanego, a sklepu modelarskiego? bo patrząc na cenę depronu w sklepie modelarskim to cena odpowiada temu foam-x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jedną płytę bym się skusił, ale już Ci mogę powiedzieć, że jest sztywniesza, cięższa i droższa. :)

Wg specyfikacj jaką znalazłem ciężar 5mm pianki to ok 0,580kg/m2, czyli w jednostach modelarskich to 580gram/m2.

Najcięższy niemiecki depron 6mm waży 238gram/m2 , a zielony arbitron 135gram/m2. Nie trzeba chyba tłumaczyć jak to się przekłada na wagę samolotu.

Poza tym plany pod depron musiałbys przeprojektować pod tą piankę, bo jest o wiele bardziej sztywna i nie potrzeba tyle wręg np jak przy depronie.

 

Porównanie depronów i pianek jest również w warsztacie

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem wspomnianą płytę kartonową piankową, niestety nie mam doświadczenia ze standardowymi płytami więc ciężko mi powiedzieć o różnicach.

Do cięcia stosuje nóż olfy Ak-1 i zauważyłem, że ostrze bardzo szybko się tępi wystarczy kilka cieć i już po ostrzu, bardzo fajnie ustawią się kąt 90 stopni oraz nawet łatwo się ją zagina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funbata można zrobić ze zwykłych podkładów pod panele...

Tak wiem ale jestem mega początkujący i dlatego zdecydowałem się na rozwiązanie opisane na filmie gdyż wydaje mi się łatwiejsze.

 

A to w sumie bardzo dobrze :D , zrób funbata z tej pianki i zapodaj relację w tym wątku.

http://pfmrc.eu/inde...i/page__st__340

Będziemy mieli porównanie między funbatem podkładowym a z x-foam.

Miałem zamiar zrobić nowy wątek i opisywać co robię - liczyć na wasze poprawki ;) ale wrzucę to w tamten wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.