Skocz do zawartości

Jedno źródło na dwie ładowarki ?


tomekst16
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Można ładować dwoma ładowarkami na raz( imaxb 6 i accunel 6 ) i jako źródło zasilania użyć jednego PB-ka 12v ?

Bez uszkodzenia ładowarek?

Pytam bo miałem przypadek że "mądry" kolega podpiął mi raz wejścia na wyjście w redox alpha v1 , włączył ładowanie PB-ka, i ładowarka poszła z dymem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Używam czterech takich ładowarek http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__6792__iCharger_106B_plus_250W_6s_Balance_Charger.html Jakiego zasilacza (A) muszę użyć aby zasilić wszystkie cztery ładowarki poprzez rozdzielacz podany wyżej w linku. Chodzi o likwidację plątaniny kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Podłączenie do ładowarki akumulatorów o różnych pojemnościach i różnym stopniu rozładowania to proszenie się o kłopoty.

 

Niby tak... Choć z mojego doświadczenia wygląda to tak, że latam jednym samolotem, potem drugim, czasem trzecim. Powiedzmy, że każdy ma inny pakiet (albo liczba cel albo pojemność), ale w obrębie jednego modelu mam powiedzmy 3 pakiety takie same. Gdy latam samolotem to generalnie do momentu jak bzyczek zacznie pikać, więc stopień wyładowania każdego pakietu będzie zbliżony.

 

Podłączam wszystkie trzy, ładuję, potem drugi komplet, w razie potrzeby trzeci. Zajmuje to mniej miejsca na stoliku niż trzy ładowarki a przejściówka jest zdecydowanie tańsza niż kilka kolejnych ładowarek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Adaś

Prosta sprawa - ilość ładowarek x maksymalne prąd ładowania = prąd zasilacza

czyli 4 x 10A = 40 A wychodzi że zasilacz powinien mieć prąd 40 A żeby wszystkie 4 ładowarki mogły ładować po 10 A

Oczywiście można zastosować "mniejszy" ale wtedy napięcie może spadać przy max prądach ładowania i ładowarki będą się wyłączały, lub sygnalizowały zbyt niskie napięcie na wejściu zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomek. Tak sobie na "chłopski rozum" kalkulowałem,ale wolałem się upewnić. Czyli z pewnym zapasem powinien wystarczyć jeden z tych dwóch http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__22821__Turnigy_1200W_200_240V_Power_Supply_24VDC_50amp_.html lub http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__20612__Turnigy_1080W_220_240V_Power_Supply_13_8V_18V_60amp_.html . Mają już przygotowane poszczególne wyjścia i stosowanie tego rozdzielacza już nie jest konieczne.

Dlaczego cztery ładowarki ? Dlatego że już je posiadam i jestem z nich bardzo zadowolony. Jednak podłączanie każdej z osobna i plątanina kabli oraz konieczność zapewnienia sporo miejsca na stole podsunęła mi taką myśl. Zresztą takie kombajny już są produkowane. Mają odpowiednią cenę, więc zainwestowanie w taki zasilacz jest rozwiązaniem bardzo ekonomicznym.

Niestety żaden ze mnie elektronik :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.