Skocz do zawartości

J3 PUB 1/4


pacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

właśnie wczoraj stałem się posiadaczem takiego oto żółtego czegoś :)

 

 

20130916_163421.jpg

 

20130916_163432.jpg

 

20130916_163445.jpg

 

Zrobiony jest z jakiegoś zestawu, jakiego nie mam pojęcia, kryty koverallem i malowany, tu jest niestety mały zonk, bo wygląda mi to na farbę bez utwrdzacza, planowałem ulotnić go na tym silniku który ma czyli na ST G20 a dopiero potem kombinować z jakąś benzynką, ale w takiej sytuacji chyba zacznę od silnika, bo nie chcę mi się go malować ponownie, albo co gorsza oklejać.

 

Myślałem żeby wykorzystać go jako holownik do niezbyt dużych szybowców, no i jako cukierkowy bombowiec.

 

Na chwilę obecną mogę mu założyć jc evo 30, da radę na tym coś poholować, sam model to jakieś 7kg rozpiętość 265.

 

no i jeszcze jak zrobić hak i gdzie go zamocować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś tak w tym sezonie mam, że jak już uda mi się czymś polatać to raczej większym, ale o kombacie pamiętam, nawet wznowiłem treningi WWII, żeby pomóc OTB ostatecznie zniszczyć WWS - nie zorientowanych o co chodzi odsyłam na forum Aces, od razu zaznaczam żeby nie traktować wpisów zbyt poważnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miało być szybko i przyjemnie, oblot w sobotę, ale im dalej w las tym większe schody, tzn tragedii nie ma ale o oblocie w sobotę mogę zapomnieć. :(

 

silnik benzynowy jest 3 cm dłuższy więc trzeba będzie zrobić "odwrócony" domek żeby złapać brakujące cm, ktoś po wyrwaniu zawiasów w kierunku tak je profesjonalnie wkleił (upaćkał klejem), że wszelkie próby ich uruchomienia skończyły się na odcięciu i teraz muszę pozbyć się ich resztek.

 

farba którą jest pomalowany piperek coraz bardziej mnie wkurza, nie dość że jest jej stanowczo za dużo, to w miejscach gdzie model najprawdopodobniej miał kontakt z czymś twardszym po prostu odskakuje. Najchętniej to bym to wszystko zerwał, ale wtedy to oblot może na wiosnę by się odbył.

 

Plan mam taki, że po zamontowaniu silnika, oblot w takim stanie jak jest, a potem się zobaczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i po oblocie :) niestety byłem sam, więc filmu niet.

jc evo 30 to aż nadto dla niego, lot na 1/3 gazu, ale do holowania i ewentualnego startu z wody pewnie będzie ok.

Sam lot w miarę ok, ale model ma tendencje do samoczynnego wznoszenia tzn jest wytrymowany ale po wznoszeniu trzeba go skontrować żeby przestał się wznoscić, a jeśli skieruję go w dół to też po odpuszczeniu nie wraca do lotu prostego tylko nadal leci w dół, coś z tym trzeba będzie zrobić.

Teraz czeka mnie trochę przeróbek, chyba wywalę serwa od wysokości i kierunku na ogon, bo obecne rozwiązanie jest chyba ciut kiepskie tzn długie cienkie popychacze w nie budzą mojego zaufania.

Skrzydła wsuwane są na centropłat na sklejkowe bagnety, ale zauważyłem że mają tendencje do rozsuwania się, tu też trzeba bedzie coś wymyślić jakieś zabezpieczenie

no i na szybko muszę zrobić hak do holowania, może jakaś podpowiedź jak go zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada ze mam dokladnie taki sam model, u mnie siedzi silnik z kosy solo 40cm3, serwa wywalilem na ogon z racji popychaczy i wywazenia, zbiornik paliwa wyladowal w fotelu pilota ( doslownie :) ) bagnety sklejkowe wymienilem na duralowe a skrzydla sciagane sa przez sprezyne i haczyki w skrzydlach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

podjąłem jednak decyzję, że obedrę piperka ze skóry

 

20131011_201204.jpg

 

to pokrycie to jakaś porażka, na mój gust to szyfon celonowany a potem pomalowany jakimś dziadostwem

 

20131011_201227.jpg

 

szok

20131011_201259.jpg

 

nie dość, że dziadostwo to jeszcze waży, myślę że mogę urwać prawie 1kg, zalety tego pokrycia to to że dość łatwo odrywa się od konstrukcji :)

 

a przy okazji może zrobić go w innym kolorze niż piper yellow ?

 

gdzieś widziałem w malowaniu szwajcarskim tzn" karetka pogotowia" biały z czerwonymi elementami i białym krzyżem na czerwonym tle, a może przerobić go na wojskowo ?

w końcu to tylko wyrób piperkopodobny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

SC mam w 1/4 od krawędzi natarcia rozpiętość modelu 2320 mm, na pływakach też latałem waga modelu ponad 6 kg (zobacz tu http://pfmrc.eu/inde...m-zemborzyckim/ )

Mam takiego samego wymiarami.Gdzie kupiles pływaki,i jakie dlugie są?Poszukuje do swojego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

odpowiedzią na Twoje pytanie jest totalny brak czasu i masa rozpoczętych projektów, ale może fakt że jeden z kolegów rozpoczął renowację jantara 1/5 pomoże w mobilizacji, bo holownik by się przydał :) . No i jeszcze muszę pomyśleć o zakupie jakiegoś motorka, bo nie chce mi się przekładać jedynej benzyny jaką posiadam miedzy modelami, a może ma ktoś na zbyciu coś około 30 ccm za rozsądną kasę i w rozsądnej cenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.