Skocz do zawartości

Kontroler Li-Po


Peter

Rekomendowane odpowiedzi

Będzie wersja Li-Fe?
Mowisz i masz :)

Minimalna ilosc ogniw 3s .

Wystarczy zaznaczyc,by soft byl tez na Li-Fe i...juz.

Dodatkiem bedzie zworka,te trzeba przelozyc recznie-rodzaj bateri.

Reszta jw.Czyli napiecie cel ustawiamy sobie jak chcemy,takze plynna regulacje

mocy silnika od 0 do 60 % gdy jakas cela osiagnie zaprogramowane przez nas minimum.

Czyli i tak i tak dziala li-po i Li-Fe.

Nalezy zaznaczyc to przy zamowieniu (email) gdyz generalnie kontroler byl logistycznie przygotowany pod li-po,ale skoro taka jest porzeba chwili :D

Z diodami jest tak-pola lutownicze sa na tyle duze,by dalo sie dolutowac ,,satelite'' :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Po kilku dniach testów można śmiało powiedzieć , że jest to idealne rozwiązanie dla ludzi używając dużych i drogich pakietów.

Po stracie 2 pakietów do Łosia i jednego do katany co w sumie kosztowało mnie ponad 700 zł żałuje ,że wcześniej nie mogłem skorzystać z takiego kontrolera.

Mi do pełni szczęścia brakuje jeszcze wbudowanego BEC-a.

Szczególnie ,że urządzenie raczej dedykowane jest pod te większe modele (to moje zdanie) .

Więc mam cichy apel do twórcy tego fajnego urządzenia o popracowaniem nad wbudowaniem BEC, wtedy taka płytka była by obowiązkowa w każdym większym i średnim elektryku.

 

A nie będę ukrywał ,że do mojej Katany z Artexu (tej elektrycznej ) do której lada moment dojdą ogniwa Fe ,zamierzam stale używać kontrolera.

 

Jedyną zmianą jaką sobie dorobiłem ,to wyświetlacz na kabelku ,o ułatwia to korzystanie z wbudowanego w model kontrolera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym samym myślałem - wyświetlacz na kabelku. Idąc dalej tym tropem może by tak oddzielić wyświetlacz od kontrolera w ofercie handlowej? Osobiście uśmiechnąłbym się po 3 takie kontrolery(poczekam na wersję pro :P) ale wyświetlacze 3 to mi nie są potrzebne. W ofercie firmy GY cały sprzęt elektroniczny jest wyposażony w wyjście "G view" pod które podłącza się osobno kupowany wyświetlacz z klawiaturą. Może by pójść tym tropem? W ten sposób na płytce będzie mniej gratów, będzie można zrezygnować z ciężkiego i dużego gniazda wyświetlacza i poprawi się wygodę użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc dalej tym tropem może by tak oddzielić wyświetlacz od kontrolera

Z tym raczej nie bedzie problemu :)

W ofercie firmy GY cały sprzęt elektroniczny jest wyposażony w wyjście "G view" pod które podłącza się osobno kupowany wyświetlacz z klawiaturą. Może by pójść tym tropem? W ten sposób na płytce będzie mniej gratów, będzie można zrezygnować z ciężkiego i dużego gniazda wyświetlacza i poprawi się wygodę użytkownika.

Kolejna sluszna uwaga.Jestem co prawda na biezaco (takze z wersja PRO) i dostaje regularnie info o zmianach,ale zmiany beda raczej w innym kierunku.Bardzo przydatne sa Wasze wskazowki,konstruktor nie raz juz mi pisal o tym.Ale trzeba tez wziac pod uwage widelki cenowe,proces technologiczny i mozliwosci.Trend jest taki,lekki,maly.Co troche sie kloci z funkcjami-logger,pomiar napiecia i pradu,BEC =moze nawet kilkanascie amper,switche sterowane z radiem-np. podtrzymanie zarzenie itd.Ciezko to zmiescic na tak malej plytce :lol2:

Ale idzie w dobrym kierunku.W wersji obecnej do Li-Po,a po uzgodnieniu (przy zamowieniu trezba wyslac email ze chcemy wersje na dwa rodzaje bateri) i zmianie softu na Li-Po i Li-Fe, zmian juz raczej nie bedzie.Osiagnieto zamierzony cel,plus dodatkowa funkcja - dzieki forum- kontrola Li-Fe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja zmniejszenia mocy przy dojściu do progu jest idealna.

Nie muszę się martwić ,że po kilku minutach latania muszę latać wysoko na wypadek odcięcia ,abo czego strasznie nie lubię - latać na czas.

Wiem ,że niektórzy dbając o swoje pakiety latają 10 minut zamiast 14 .

Ale ja jestem ciągle nienalatany i latam do oporu .

Czyli aż padnie pakiet ,albo model :mrgreen:

 

Gdyby jeszcze wyszła wersja Super pro z BEC-em min.3A to od reki sprzedaje wszystkie silniki żarowe.

 

W każdym razie idąc za ciosem ,postuluje zadbać o tych większych elektro-maniaków dla których te 200 zł na porządny kontroler,BEC , i obsługa 10ogni to nic strasznego.

A waga 10 czy 40 g to tyle ile waga naklejek ozdobnych na ich modelach, nawet się tego nie zauważy przy modelu 3-5 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz zakonczymy ten temat , powstanie nowy .Z dopiskiem PRO

 

A wiec tak.

Projekt kontolera Li-Po i Li-Fe PRO bedzie zawieral te same funkcje co poprzedni plus

kontroler zuzytego pradu (programowane)

jeden lub dwa sterowane kanalem z radia switche-przelaczniki, 1 x 5A PLUS 1x 10A

byc moze podtrzymanie zarzenia

logger wszystkich zdazen-historia

zdublowane zasilanie-power box z automatycznym przelaczeniem w razie spadku napiecia na jednym z pakietow do zasilania RX.

jeden lub dwa BEC - tu jeszce nie wiem,ale max ilosc to chyba 10 serw.

ten drugi BEC o wydajnosci kilku-kilkunastu Amper,wiec pradu chyba starczy dla wszystkich :lol2:

No a reszte koncertu zyczen to juz w temacie jak dostane prototyp do lapek :lol2: .

To tylko informacja , nie ma potrzeby pisac o w/w tym watku.

 

Nastanie pogoda lotna, to zapewne odswiezymy go.Moze inni uzytkownicy cos dopisza,bo sa juz tacy :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chyba nadszedl czas zakonczyc ten temat.

Cel projektu zostal osiagniety.

Ostatnia ciekawosta, wprowadzona w ostatniej chwili - jest zwiekszony zakres regulacji mocy,potocznie blednie zwany odcieciem.

Na wniosek szybownikow (pozdrawiam) wprowadzona zostala regulacja od 0 do 100%.

Reszta pozostaje bez zmian-jesli ktos potrzebuje wersje na dwa rodzaje ogniw

Li-Po i Li-Fe przy zakupie prosze to zaznaczyc (skontaktowac sie ze sprzedawca)

kontakt :

http://www.lipol.pl/lipol/

Dziekuje wszystkim za wziecie udzialu w dyskusji,testerom za opinie a innym za ciekawe pomysly i propozycje (czesciowo wprowadzone) np. logger,Li-Fe.

 

Peter

 

(moderatora prosze o zamkniecie tego tematu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.