Skocz do zawartości

Odbiorniki Graupnera z Gyro w sprzedaży


cZyNo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Pojawila sie mala niescislosc w instrukcji i opisie nowej serii odbiornikow,chodzi o polozenie odbiornika w kadlubie.Gr-24 Pro 3G+3A+3M+Vario jest duzo wiekszy od Gr-12(Gyro+Vario) i ulozenie go w waskim kadlubie wg. instrukcji moze byc problemem.Okazalo sie ze odbiorniki dzialaja poprawnie nawet polozone na bocznej sciance,najwazniejsze zeby lezaly idealnie wzdluz osi kadluba.W instrukcji nie ma o tym ani slowa,ale na rc-network.de Graupner to potwierdza.Sprawdzilem w Gr-12 Gyro+Vario faktycznie dziala.

 

W instrukcji jest tylko taka pozycja podana jako prawidlowa:

 

post-3460-0-85130000-1383820369.jpg

 

 

W takim ulozeniu tez dziala poprawnie:

 

post-3460-0-96623500-1383820465.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Kamyczek_RC

Wiesiu a co ty tam podłączysz w wąskim kadłubie ? Ten odbiornik ma tylko 12 kanałów to jak raz do F3K ;) A taką małą 12 to lataliśmy obrzydliwie wysoko i piknął może ze dwa razy mając ze 300m wysokości . Z resztą w instrukcji podają 2000m a tego to raczej nie da się zbyt łatwo sprawdzić ;) W każdym razie do większości potrzeb sprawę załatwi nawet GR-12 . GR-24 dedykowany jest raczej pod makiety i heli bo żyroskop ma wspierać funkcje związane z Heli . Czekając do maja może pojawi się w końcu GR-18 coś pomiędzy GR-24 a GR-12 powiedział bym idealny kompromis z lekkim zapasem . Teraz trzeba się będzie zadowolić GR12 3G,3A i V . A jak ktoś ma obawy można sobie zrobić tandem z GR16 lub GR12 bez żyro . Programując SUM-in SUM-out łącząc te da sygnały razem i mając w efekcie lotki i motylka na odbiorniku z żyro a klapy i np. silnik na odbiorniku bez żyroskopu w sumie 10 kanałów do wykorzystania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Czy mżee ktoś podesłać jak ustawić parametry w odbiornik GR 12 +3G +3A+ Vario przy modelu elektryk , 2 serva na lotkach , 1 kierunek i 1 wysokość. najlepiej zrzuty ekranów i czy w nadajniku trzeba mixsować serwa lotek, czy załatwia to odbiornik. Mam instrukcje ale tlumaczenie przez google., nie wiem jak ma działać ten żyroskop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam. Nabyłem ostatnio odbiornik GR-12 +3xG i mam problem z jego uruchomieniem. Podłączyłem go, zamocowałem w modelu i żyro nie chce pracować. Wszystkie kanały pracują jak w zwykłym odbiorniku a przy poruszaniu modelem nic się nie dzieje. Dodam że dysponuje aparaturą mz-18. Czy spotkaliście się z podobnym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trzeba zrobić dwie rzeczy. Po pierwsze, skalibrować żyro. Wejść w telemetry -> gyro assignnment (bodajże 4 ekran), zjechać w dół i wywołać "do setup", Przy tym ustawianiu kiwa się modelem zgodnie z wychyleniami sterów tzn. ster wysokości w górę - model o 45 stopni nosem w górę, ster kierunku w lewo - model w lewo (w poziomie) lotki w lewo - model o 45 stopni w lewo. Poprawne ustawienie jest potwierdzane podświetleniem nastawy (tło na chwilę robi się czarne). Cała procedura jest opisana w instrukcji. Później (tylko nie pamiętam czy należy, czy warto) wejść na ekran "gyro settings" i przyporządkować COEFF. np. do kanału 6. Da ci to możliwość regulacji wpływu żyroskopu na amplitudę wychylenia sterów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, żyro już działa tylko nie do końca tego się spodziewałem. Brat ma aparaturę spektrum i jego stabilizator działa w ten sposób że jak przechyli model to stery zostają wychylone tak długo aż model nie wróci do lotu poziomego. Ten mój żyroskop natomiast tylko przy gwałtownym poruszaniu modelem kontrował wychylenia sterów. Czy da się to jakoś ustawić czy ten odbiornik po prostu tylko tak działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też tak działa - stery wychylają się tylko podczas ruchu modelem i przeciwdziałają mu. Niemniej jednak, tak na ziemi (podczas startu model trzyma kierunek i idzie jak po sznurku), jak i w powietrzu świetnie spełnia swoją rolę. Nie kombinowałem za wiele z ustawieniami. Z algorytmu PID masz zaimplementowane tylko bodajże części "P" oraz "D". Tę pierwszą ustawiasz w czasie kalibracji, tę drugą (a w zasadzie trzecią - "D") , aby przeciwdziałać oscylacjom (jeśli w ogóle występują). Wydaje mi się jednak, że niezależnie od ustawień żyro działa tak samo "mądrze" tzn. reagując na ruch i przeciwdziałają mu. Gdyby reagowało na wychylenie, to np. na ziemi, podczas startu położenie modelu z nosem zadartym w górę powodowałoby kontrę steru wysokości. Ustaw, poleć, wyreguluj, nie martw się - będziesz zadowolony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.