Skocz do zawartości

Nowe nadajniki Grauper/SJ z kolorowym wyświetlaczem


cZyNo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wkrtce pojawi sie nowa seria nadajników Graupnera:

MZ12 w cenie 199EUR (cena detal w sklepie) - odświeżona wersja MX12

MZ18 w cenie 449EUR - nowy 9 kanałowy pulpit z 3,5" dotykowym ekranem dotykowym i dwoma bocznymi suwakami

MZ18 ceny detalicznej jeszcze nie znam- nowy 12 kanałowy pulpit z 3,5" dotykowym ekranem dotykowym i dwoma bocznymi suwakami

 

http://www.graupner.de/en/products/1736df13-32af-4183-aa8e-80f31a7f03cb/S1006/product.aspx

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jaki to ma sens???????????

 

Aparatura ma być dotykowa, owszem, ale w sensie alfabetu brajla.

 

Dotykiem muszę wyczuć co zmieniam. Ekran dotykowy ma sens, moim zdaniem, co najmniej głęboko ukryty. Jak ktoś nie potrafi zaprojektować poprawniej guzikologi to niech ją zleci komu innemu. Będzie fajnie poczytać "kupiłem apkę za 2k zł i padł mi dotyk - co robić - w serwisie wołają 750 zł za nowy"

 

Ale cóż NOWOCZESNOŚĆ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też to nie odpowiada, jak i ekran kolorowy, ale...ale nadajniki mają też klasyczne klawisze. I nie takie "dotykowe" jak teraz były tylko normalne klikające. Więc nie ma co biadolić zawczasu. Poczekaj może na więcej danych zanim wyrazisz fachową opinie np. na temat guzikologi?

Na szczęście radia wyglądają rozsądnie jeśli chodzi o pstryczki, suwali, potencjometry i klawisze..

 

Dawno nie byłem na stronie producenta ;) Się zmieniła mocno:

http://snake0324.host45.wotonet.com/transmitter_air

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie chociaż co to za dotykowe ekrany? Bo sam opis tft specialized touch panel - to jakby na każdym innym rodzaju kleju pisało po prostu ... "klej" nic więcej i bądź tu mądry ;) Ciekawe na ile to będzie praktyczne. Mi się podobał mini monitorek w "przeźroczystych" goglach narciarskich, podląd z gps, prędkości itp. treck buddy, bez odrywania wzroku od trasy - i to by było COŚ !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wcale nieprawda. Ale lubię merytoryczne wypowiedzi. A nie pierdzielenie o D...Maryny.

Rownież lubię mnochromatyczne wyświetlacze w nadajnikach ;) i komunikaty słowne. W czasie latania nie ma możliwości (najcześciej) nawet zerknąć na wyświetlacz nie mówiąc o jakiś klikaniach. Wiec dla mnie kolorowy wyświetlacz to przesada i bajer. Ale funkcjonalnie radia wyglądają na lepiej niż nadajniki serii MX. I chyba wykonanie rownież jest lepsze (chociażby łożyska w drążkach, normalne klawisze). Czyli masz racje-poprawnie wyglada ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, fpv to przeciez zupełnie co innego niż możliwość podglądu i modelu i parametrów lotu w tymsamym momencie :D Nie widzisz różnicy? ;)

 

A instruckja też g*o Ci powie o wyświetlaczu. A to jednak ważna sprawa. Równie dobrze mechanik mógłby Ci zamienić silnik w samochodzie z diesla na benzyde i powiedzieć - w końcu silnik to silnik więc o co Ci chodzi chłopie? :D Też proszę o merytoryczne wypowiedzi w takim razie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiesz co fpv pokazuje. Albo co moze pokazać. A to szkoda. Bo to najbliższe Twoim wspomnianym okularkom

I nie za bardzo rozumiem o sens twego pytania o wyświetlacz z nakładką dotykową. Przecież to jest TYLKO ekran :) nadajnik służy do ustawienia i sterowania modelem. Jak będziesz sie gapil w czasie lotu nawet w najpiękniejszy ekran z najcudowniejszym interfejsem, to zostanie Ci nadajnik. Model juz nie specjalnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi o to żeby model widzieć normalnie a jednocześnie mieć możliwość nie spuszczając go z oka wgląd do parametrów lotu - fpv tego "nie potrafi" bo to first person a nie third person :). A o wyświetlacz to standardy, jak z telefonami czy innymi dotykowcami. Jedne można obsługiwać w rękawiczkach a inne nie, jedne trzeba mocno naduszać paluchem a inne delikatnie (lub nawet wcale!), jedne przy niskiej temp. szaleją a inne nie, jedne pochłaniają hektolitry miliamperogodzin inne nie, jedne są widoczne przy świetle dziennym (słońcu) inne nie itp.itd. :) I to wszystko byłoby wiadomo gdyby podali dokładnie parametry wyświetlacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

W zasadzie funkcjonalność została już osiągnięta na każdym nadajniku da się zrealizować wszystko teraz kierunek rozwoju to więcej bajerów za mniej papierów ...Pierwsza sprawa to jedyny nadajnik za takie pieniądze z kolorowym lcd i grajkiem MP3 . Do tego teraz zabawa jest typu mniej kabli , mniejsze i lżejsze wyposażenie i tania i funkcjonalna telemetria . Za chwile zostanie jakiś "bus" i łączenie wszystkiego jak leci w jedną pętelkę potem kliku , kliku i po krzyku . Nadajnik , odbiornik z gyro , vario i resztą w środku i za chwile jeszcze w telemetrii kamerka i obraz na lcd z modelu bo telemetria to już gada w uchu po BT . Brakuje tylko przycisku ratuj i nadajnik sam wyprowadzi model o ile będzie to możliwe . Kolejny grok porysujemy na mapie trasę i lądowanie podamy wysokość położymy nadajnik a reszta niech się męczy ...Parametry wyświetlacza 480*320 PIX ,TRUE COLOR TFT czyli kolorków ma więcej niż rozróżni oko do tego panel dotykowy i rozdzielczość całkiem znośną i 3,5 cala przekątna ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie nadajniki ładne. Ekran dotykowy to niepotrzebny bajer windujący cenę. Kolorowy wyświetlacz jak najbardziej może być. Z tego co mi brakuje w nadajnikach to polskich komunikatów głosowych, chociażby żeby to "Iwona" mówiła. Przy lataniu spokojnym modelem da się zerknąć na Jeti box'a czy Fld-2. Ale już samodzielne latanie akro gdzie przyda sie znać poziom paliwa czy czas lotu to już nie tak łatwo zerknąć na ekran.

@Kamyczek_RC dobrze mówi, jeszcze trochę to będziemy tylko włączać nadajnik i model i będziemy czekać aż wyląduje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie ekrany w detalu nie szokują ceną a co dopiero w hurcie (a w tej rozdzielczości to już w ogóle)! Chyba nie każdy wie że te czarno białe przy nie milionowej produkcji są droższe - bo projektowane i produkowane pod konkretne zamówienie ! A kolorowe to standard, sterowanie takim wyświetlaczem to też prostsza sprawa (choć pewnie niektórzy się zdziwią, ale tak jest ze względu na brak konieczności stosowania "dużych" procków albo dodatkowej elektroniki, autonomiczne sterowniki w wyświetlaczach to standard już od wielu, wielu lat). Prądożerność na niekorzyść. A dane o których wspominacie nic mi nie powiedzą czy w zimie żeby coś tam pozmieniać będę musiał ściągać rękawiczki czy nie. Telefony komórkowe mają więcej elektroniki niż te super zaawansowane apki a są o kilka rzędów wielkości tańsze. I nie chodzi tu tylko o masowość, bo producencie którzy nie są liderami na rynku (produkują wręcz mało) tez sprzęt o podobnych parametrach sprzedają i to nie żadko TANIEJ niż ci masowi liderzy jak samsung czy kilka lat wcześniej nokia.

 

Jeśli to pojemnościówka to ja bym już na wstępie powiedział, nie dziękuje, kupie coś tańszego i praktyczniejszego choć może odrobine mniej "nowoczesnego".

 

A piszę nie tak by se piepir****olić na forum. Powoli rozglądam się za czymś co będzie praktyczne, będzie działać i to przez co najmniej kolejnych lat 10 :D A wydawać dużo więcej za coś co będzie działać krócej (niż moja obecna nadajnik) i do dodatku będzie mniej praktyczne - to musiałbym byc zdrowo **** - rozrzutny ;)

 

*** Do moderatora/admina - "niż moja obecna nadajnik" - CO TO KUR*A MA BYĆ? autokorekta bez mojej wiedzy? To sobie taka autokorekta niech wisi i razi was w oczy ;) Tak to jest jak ktoś komuś na siłę "dobrze robi".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi o to żeby model widzieć normalnie a jednocześnie mieć możliwość nie spuszczając go z oka wgląd do parametrów lotu - fpv tego "nie potrafi" bo to first person a nie third person :). A o wyświetlacz to standardy, jak z telefonami czy innymi dotykowcami. Jedne można obsługiwać w rękawiczkach a inne nie, jedne trzeba mocno naduszać paluchem a inne delikatnie (lub nawet wcale!), jedne przy niskiej temp. szaleją a inne nie, jedne pochłaniają hektolitry miliamperogodzin inne nie, jedne są widoczne przy świetle dziennym (słońcu) inne nie itp.itd. :) I to wszystko byłoby wiadomo gdyby podali dokładnie parametry wyświetlacza.

Praktycznie w słońcu widoczne sa tylko amoledy ;) Wszystkie inne to tragedia. Nawet flagowiec Futaby ma z tym problemy. I dlatego wole monochromy w tym zastosowaniu. A czemu jedne naciska sie mocniej, a drugie słabiej i czemu jedne w rękawiczkach można a innych nie można to poczytaj sobie o rodzajach powierzchni dotykowych. Tylko w czym problem-pisałem że radio ma klasyczne guziki, tak więc ZAWSZE je obsłużysz. No chyba że wejdziesz pod wode. Każdy ekran LCD kolorowy pochłania więcej prądu niż monochromatyczny. Pobór prądu przez CAŁY nadajnik jest w instrukcji czy karcie katalogowej do których link załączyłem powyżej. Możesz sprawdzić i porównać ze starszymi modelami. Jak również jest tam zakres temperatur pracy aparatury. I dalej zauważam nic rzeczowego w Twoich wypowiedziach. Po prostu lanie wody. Nawet nie raczysz poszukać i przeczytać danych technicznych urządzenia. A tak przy okazji - kolorowymi ekranami LED z powierzchniami dotykowymi zajmuje sie od 20 lat i coś tam sie naoglądałem i nadotykałem.

Może jakoś odniesiesz się merytorycznie do możliwości funkcjonalnych aparatury? I porównasz je z innym GR lub z radiami innych producentów?

 

Nadajniki Graupnera mogą wysyć informacje po Blutooth i telefony z Androidem je mogą odbierać - jest aplikacja. Tak więc technologicznie nie ma problemu żeby to zrobić na okularach googla. Wystarczy aplikacja. Ale to już nie problem nadajnika.... jak i nie żaden problem technologiczny.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.