Skocz do zawartości

EASY GLIDER PRO


nazar1703
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jest to mój pierwszy post na forum zakupiłem tak jak w temacie EG oglądając filmiki to fajnie wyglądało ale rzeczywistość okazała się inna Dwie próby i dwie kraksy

co mam w środku

Silnik C2836/06 KV1400 - 310W

Śmigło - łopatki 9x5 i 9x6

Przedłużacz do serw (JR) 60 cm, 3x0,25 Uniwersalny

Taśma szklana z klejem - 25mm/50mb - zbrojenie krzyżowe

Pręt węglowy 3 mm -1mb

Serwo TowerPro SG-92 Carbon 9g - 2,5kg/cm (X4)

Pakiet Li-Po2200

Jak sprawić żeby to latało bo zanim się nauczę to model zniszczę i tak po ostatniej kraksie mam co kleić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawić żeby to latało bo zanim się nauczę to model zniszczę i tak po ostatniej kraksie mam co kleić

 

Polecam tańszy i przede wszystkim lżejszy model - co prawda moje doświadczenie jest żadne ale EG szkoda do nauki podstaw.

Moja opinia, którą staram się wcielić w życie to nauka latania na ultralekkim (100-130g) i bardzo wolnym modelu, który uderzając w ziemię nie uszkodzi się :-)

Bo niestety początki latania to ciągłe uderzanie w ziemię. Przy czym czasami można próbować dalej a czasami trzeba poświęcić

trochę czasu by truchło poskładać do kupy...

Być może opanowanie perfekcyjne symulatora będzie pomocne, ale myślę że bardzo lekki model w bezwietrzną pogodę więcej pomoże w nauce podstaw/opanowaniu prawidłowych odruchów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie najlepszy model na 1 niestety szkoda go trochę.

No do rzeczy, wyważony jest model ? jak masz ustawione wychylenia lotek skrzydeł i ogona? nie powinno być więcej jak 1cm w dół i górę, serwo kierunku w ogonie najlepiej puki co zablokuj i odłącz od odbiornika.

Ustawiłeś skłon wykłon silnika bo nie wiem czy w tym modelu jest fabryczny daj jakieś zdjęcia mocowania śmigła z profilu i od góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze i najważniejsze. To jest szybowiec i ma latać jak szybowiec. Zanim zaczniesz latać to tag do ustaw (wyważ) żeby latał BEZ silnika i sterowania. Po wyrzuceniu poziomo ze sterami na "0" ma wylądować na brzuchu. Wyrzut silny poziomo, lot równy i lądowanie łagodne. Nie bój się cofać się SC do tyłu. Z wyrzutu z wys. 1,5m spokojnie powinien przelecieć 15-20m.

Po takim ustawieniu jak będziesz lądował to wystarczy nie przeszkadzać i model sam wyląduje. Najwyżej się przespacerujesz :D

Każdy manewr przeprowadzaj wg planu. Określ sobie kiedy idziesz na drugi krąg.

 

Do sterowania ustaw expo w nadajniku na 50-75% zobaczysz, że model zrobi się od razu łagodniejszy.

 

Ja dodatkowo dorobiłem sobie stabilizator do nadajnika co by mi nie dyndał po brzuchu.

 

Patryk ma rację - do nauki lepszy model ze śmigłem pchającym. Mniej drogich elementów cierpi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W koncu mądra wypowiedź! Tak jak pisze @bart07, Wytrymuj model rzucając go z reki az uzyskasz lot poziomy i łagodne lądowanie. Oczywiście startuj pod wiatr! Sprawdź rewersy, czy wszystkie stery wychylają sie jak potrzeba. Drążek lotek w prawo, prawa lotka do góry, lewa w dół i odwrotnie; wysokość, drążek do siebie ster wysokości do góry i odwrotnie. Tak samoster kierunku. Wyważenie ustawiaj zmianą położenia pakietu. Moi uczniowie, a mam ich dwoje, trzeci już lata samodzielnie, nauczyli się latać na modelach ze śmigłem ciągnącym i bez jakiś tam dużych kretów. EG polecam do nauki bo to dobry i stabilny model który nie lubi lądować. Pamiętaj ze lepiej 100m iść po CAŁY model niż 10m po jego szczątki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, nie wytrymuj, a wyważ. Można wcześniej sprawdzić kąty zaklinowania, dlatego lepiej latać sprawdzonymi modelami.

 

Model ma latać ze sterami na "0". Inaczej będzie zmieniać sposób latania wraz ze zmianą prędkości. Trymowanie w locie wówczas będzie delikatne.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za podpowiedzi a wiec spróbuje jeszcze raz dokładnie ustawić cały model.Symulator na razie odpada nie mam kasy a moja aparatura nie ma wyjścia Skłon silnika jest już ustawiony fabrycznie Tu na forum znalazłem jedną osobę z Giżycka. Może zechce zerknąć fachowym okiem i pomoże wykonać pierwszy lot (jak się uda skontaktować)

Ustawienie tych lotek patrzymy od przodu czy od tyłu na modelu. Moja aparatura to cadet4 v3 czyli czyli chyba spełnia minimum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trzeba pozbierać trochę floty i zainwestować

W czwartek spróbuje jak pogoda dopisze sprawdzić model jeszcze raz bez napędu zakładam ze lot równy ląduje na brzuchu.Zastanawia mnie tylko jeśli źle wyrzucę np zły kąt itd

Pierwsze próby leci niby równo próbuje jeszcze raz i daje w bok a nic nie zmieniałem. to kiedy uznać ze jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem Turnigy 9X za 300zł na gwarancji w Polsce.

Przepraszam, że się czepiam... Jakie było pytanie Andrzeja? Domniemam, po tym co piszesz, że chyba jeszcze Ani razu jej nie używałeś, więc jak możesz komuś polecać jakiś sprzęt bez uprzedniego, dobrego, zapoznania się z nim? Tym bardziej, że raczej nie masz go zbyt długo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy Żyd swój towar chwali ;) Trudno powiedzieć ile trzeba wydać na porządny sprzęt. Popatrz na cenę Futaby :D Osobiście jakoś nie przemawia do mnie nadajnik Turnigi. Takie wewnętrzne coś mnie odpycha. Posiadam Graupnera MX 16S(teraz już na 2.4GHZ FrSky) latam na nim już chyba 4 lata i jeszcze nie wykorzystałem jego pełnych możliwości. Sprzęt nigdy mnie nie zawiódł i z czystym sumieniem polecam. Sam kupiłem używany za 600pln a na niecały rok temu zmieniłem mu moduł na 2.4Ghz FrSky, co by się nie stresować zakłóceniami bo trochę u mnie siało...

 

Co do lotu na silniku jak już go dobrze wyważysz to gaz do dechy, modelem mocno PRZED siebie i delikatne, spokojne, nie chaotyczne ruchy. A wszystko będzie w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zielony w lotach jak dla mnie to powinno wyglądać tak

Jeśli model bez silnika leci równo około15metrów to znaczy dobrze wszystko ustawiłem

1 wyrzucam model silnik powiedzmy na max u mnie wychudzi gdzieś 80% i rwie w górę

2 lotka wysokości górze

3 pułap powiedzmy 100 metrów

4 toczę kręgi i spada wysokość

5 loduje pod wiatr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że się czepiam... Jakie było pytanie Andrzeja?

A ile trzeba wydać na apke (minimum) żeby starczyła na parę lat.

Ja zakupiłem Turnigy 9X za 300zł na gwarancji w Polsce. Dużo osób poleca na początek tą apkę :-)

 

Rafał, a Ty coś Andrzejowi odpowiedziałeś, czy posty nabijasz?

 

Tak. TGY 9x jest dobrym nadajnikiem na początek. Jak inni producenci wyprodukują coś w tej relacji cena/jakość to napisz...

 

Pierwsze próby leci niby równo próbuje jeszcze raz i daje w bok a nic nie zmieniałem. to kiedy uznać ze jest ok.

 

Środkiem ciężkości ustawiasz reakcję na ster wysokości. Korygujesz pompowanie lub nurkowanie. Skręcanie i obrót wokół osi to tylko trymowaniem. Skręcanie może powodować nawet niewielki wiatr. Model rozbija się niewprawnie operując SW ew. lotkami. Sterem kierunku raczej ciężko.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby starczyła na parę lat.

Takie było pytanie Andrzeja.

Kolega odpowiedział na to pytanie praktycznie nie znając tej aparatury. Bo skąd? Sam pisze, że model ma w budowie i jedynie co, to na symulatorze ćwiczy. Więc jak może odpowiadać na takie pytanie?

Ja jestem bardzo zadowolony ze swojego radia. Pewnie, mógłbym je teraz polecać, bo jak Marcin słusznie zauważył, każdy żyd swój towar chwali, ale niestety nie znam go jeszcze na tyle abym mógł komuś polecać na lata.

Tyle w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.