Skocz do zawartości

Co na pierwszy raz - ANKIETA


bart07
 Udostępnij

Od czego zacząć  

243 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaka aparatura?

    • Turnigy 9x /9xr Mode 1 (gaz po prawej)
      20
    • Turnigy 9x /9xr Mode 2 (gaz po lewej)
      149
    • Inna
      74
  2. 2. Jaki pierwszy model latający?

    • Beta/Bixler/SkySurfer i klony
      106
    • Easy Gilder/Easy Fly i podobne
      43
    • Toto 0
      28
    • FunBat
      9
    • inny
      57
  3. 3. Jaka wersja wykonania?

    • wszystko w pudle
      38
    • bez aparatury
      58
    • KIT (wyposażenie do dokompletowania)
      74
    • budowany od podstaw samodzielnie
      73


Rekomendowane odpowiedzi

2 miesiące, wiem że to niewiele ale moge poświęcić na to prawie każdy dzień no i chetnie wieczorami katował bym symulator. Nie ukrywam że myśle nad alternatywną metodą lądowania, w siatce czy ze spadochronem, jednak w pierwszej kolejnosci chciałbym kupic coś do trenowania żeby czasu nie marnować a nastepnie zacznie dogłębnie analizować forum, obiecuje :) Jak sie okaże że jednak nie da rady w takim czasie bede rozpatrywał zlecenie dla kogoś z forum ;) Tak czy inaczej chce spróbować podjąć wyzwanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja cię zmartwię dodatkowo, bo na Mac OS nie ma prawie żadnych symulatorów godnych polecenia. Sam szukałem i nic nie znalazłem, dlatego zainstalowałem Windowsa 7 na osobnej partycji. Żyjąc w Polsce to chyba jedyne wyjście....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam przesiąść się od razu z symulatora na ten docelowy samolot do robienia zdjęć. Symulator pomoże nabyć odruchów, ale real to zupełnie coś innego.

Statystycznie nie obejdzie się bez kraksy w pierwszym locie na żywo.

Przydałby się jednak ten pionier, lub klon. Taniej to możesz kupić Wing Dragona, za ok 400zł lub zbudować samemu coś z podkładów pod panele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Nie czytalem calosci ale ankieta slaba i ukierunkowana na TURNIGY brak konkretow aby podac cos innego. jestem poczatkujacy i wnioskuje ze kazdy tym lata bo tanio a na SPEKTRUM to szkoda kasy a przytacza sie opinie kogos innego a nie swoje. Takie mam odczucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

Pozwolę sobie pociągnąć troszkę ten temat i zasięgnąć tutaj porady ekspertów.

Zamierzam wrócić do hobby po wielu latach. Na razie interesują mnie szybowce, ale nie mam żadnego doświadczenia w lataniu RC więc na początek nauka.

Po przestudiowaniu tego forum doszedłem do wniosku, że kupię Turnigy 9XR + Easy Glider. Myślałem wcześniej o Foxie, ale może Easy Glider będzie lepszy do nauki.

Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź. Czyli lepiej SkySurfer? Lub może jakieś inne propozycje?

 

Rozumiem że co do aparatury wszyscy zgodni że jest ok? Nie mam nic przeciwko kupowania Graupnera czy Futaby za kilka tys ale wolałbym taki wybór podjąć świadomi i w pełni rozumiejąc dlaczego ta apratura jest lepsza od innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.