Skocz do zawartości

micro samolot od podstaw


korniW
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów!

Znalazłem w sieci przypadkiem ten oto filmik: http://www.maxior.pl...erowany-samolot i pogoglowałem. Nie znalazłem nic co mogło by mi pomóc ,jedynie wasze forum. A więc licząc na wasze długoletnie doświadczenie i obeznanie w temacie mam pytanie:Gdzie mogę dostać części z filmiku lub zamienne. Z góry oświadczam iż nie chce inwestować w taki modelik nawet 100 zł. Jeśli złapie zajawkę kupię najpotrzebniejsze rzeczy aparaturę itp. Na razie dążę do wykonania właśnie takiego "domowego" modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom takie modele trudniej zrobić niż większe, wyposażenie również bywa o wiele droższe.

Pozostaje Ci szukać uszkodzonej zabawki, ale, ze sprawną elektroniką. Może coś wtedy wymodzisz z tego.

 

Dzięki! Ale kolejne pytanie czy to może być właśnie elektronika z pierwszego lepszego auta zdalnie sterowanego czy nie oraz czy istnieje polski sklep internetowy zaopatrzony w takie też części? I jeśli tak to jaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z "autka" raczej nie, bo odbiornik z regulatorem będzie za ciężki (chociaż kiedyś widziałem mikroautka rc - więc może?).

Najprędzej to chyba z mikro helikopterków których w sprzedaży jest "od groma" (często tanio - uszkodzone na allegro)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mój gust to da się zrobić, co prawda nie za 0zł ale za ~80zł wersja RTF możliwa. Tak jak pisze Robert możesz kupić zabawkę wyjąć z niej co się da i wykorzystać. Robienie własnego pseudo serwa to na mój gust raczej nie porozumienie, ale to moje prywatne zdanie. Ja bym to zrobił tak:

 

- kupił np. takie cuś: http://allegro.pl/he...3575758240.html

- zrobił dwu silnikowiec więc zakręt miałbyś poprzez sterowanie różnicowe ciągiem, a wysokość poprzez położenie przepustnicy czyli tak jak na filmiku z pierwszego postu

- plusy takie że wszystko wymontowujesz z helikopterka i nie musisz nic zmieniać, nawet zostanie Ci chyba jeden silnik

- WAŻNE: Nie polatasz tym na polu bo pilot jest na podczerwień i nawet w zachmurzoną pogodę słońce go zakłóca więc pozostaje tylko duzy pokój/hala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo lepsze, bo właśnie radiowe a nie IR są modele zabawkowych samolocików. Nawet po 3 dyszki sprzedawały się takie połamane twory.

Elektronika z tego jest bardzo lekka, zasięg spory a jedyny minus to sterowanie tylko różnicowym ciągiem dwóch silników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.