Skocz do zawartości

Małe latające skrzydło z profilem KFM4 pod silnik AP .09 Hornet


grafvader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ są święta i mam troszkę więcej czasu postanowiłem zbudować latające skrzydło zgodnie z tematem postu (pomysł dosłownie chwili). Chce zrobić je w maksymalnie 2 dni. Startuje jutro, razem z fotorelacją. Dokładniejszy opis jak to będzie wyglądało zamieszczę dzisiaj rano :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadziłem następujące założenia:

1. Latające skrzydło jest spalinowe napędzane silnikiem AP .09 Hornet.

2. Kadłub zostanie wykonany w balsie i będzie posiadał podwozie.

3. Skrzydło zostanie wykonane w depronie przy użyciu profilu KFM3 (zmiana ze względu na wygodę montażu na kadłubie)

4. Skrzydło do kadłuba będzie montowane za pomocą gumek.

5. Skrzydło i kadłub zostanie pomalowany zwykłą farbą akrylową do metalu i drewna z odpowiednim pigmentem.

6. Chcę zmieścić się w wadze 600 - 700 gram.

 

Silniczek przeznaczony do montażu:

 

33cq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zrobiles mi problem :) silnik niby łożyskowany wiec mogłby pelnić role silnika pchajacego. Dodatkowo konstrukcja silnika zacheca do takiego zastosowania go (wylot spalin z tłumika bardzo ładnie da sie skierowac za pomoca deflektora w odpowiednia strone). Również niska waga silnika przemawia za tym. Nie miałem jeszcze spalinowego skrzydła z napędem pchającym. Ale to wymagałoby przekonstruowania planów skrzydła. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzydełko z puszerem - jedeny słuszny napęd latającego skrzydła!

Tylko, wydaje mi się, ciut komplikacja z podwoziem.

 

Życzę ukończenia projektru w zakładanym czasie. Sam mam ten problem, kilka dni wolnego i wręcz nerwowe gonienie z pracą nad modelami. A tu jeszcze pogoda piękna i pozadzierać głowę na polu by się chciało - jak na złość.

 

Oczywiście materiał filmowy z odpalenia silnika na modelu, albo i z oblotu uważam za obowiązkowy :)

Dźwięk wściekłego szerszenia to jest to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.