Skocz do zawartości

Turnigy nano-tech 6S 4000 35-70C nie daje się ładować większym prądem niż 2,2A


Lech Mirkiewicz

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co się dzieje.Pakiet jest nowy, ładowany dosłownie kilka razy.Był obciążony prądem maksymalnie 45A , nigdy nie był gorący.Początkowo ładowałem go prądem 4A bez problemu a ostatnim razem po ustawieniu 4A na ładowarce i uruchomieniu ładowania ( zawsze z balansowaniem) wyświetla się zaledwie 2,2A. Oczywiście ładowanie trwa długo ale wszystkie cele są równe,nie są spuchnięte, dają dużą moc w czasie lotu. Mam drugi identyczny pakiet, starszy który doznał krótkiego zwarcia w wyniku podłączenia wadliwego regla. Regulator poszedł z dymem a pakiet zanim zdążyłem go odłączyć mocno się zagrzał i trochę spuchł. Jest teraz trochę "słabszy" ale również ładuje się prądem 2,2A, cele ma równe tylko trochę się grzeje i jest nieco spuchnięty. Co do starszego pakietu pomyślałem,że to normalne po krótkim zwarciu ale nowy? dlaczego nie daje się ładować większym prądem? Sprawdzałem na kilku ładowarkach. Teraz mam zamiar kupić następny pakiet i nie wiem jaki.Czy miał ktoś podobny przypadek? i potrafi wytłumaczyć mi takie zjawisko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie rozładował Ci się kiedyś poniżej dopuszczalnego napięcia, bo zbyt głębokie rozładowanie akumulatora - poniżej 3,3V/celę obniża wydajność - wzrasta opór wewnętrzny akumulatora ?

Ile pakiet władowuje i wyładowuje w cyklu?

 

 

http://www.forbot.pl/forum/topics20/dla-poczatkujacych-akumulatory-litowo-polimerowe-li-po-lipol-kompendium-vt6720.htm

http://www.microchip.com/stellent/groups/designcenter_sg/documents/market_communication/en028061.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym rzecz ,że nigdy nie latam do odcięcia przez regulator. Ten pakiet nigdy nie był rozładowany poniżej 30% swojej pojemności. Nie mam zastrzeżeń do jego pojemności i mocy, jest ok, jedynie nie daje się ładować większym prądem niż 2,2 A. Sprawdzałem na dwóch ładowarkach accucell 6, imax b6 i pelikan z jednakowym skutkiem. Wykluczam więc winę ładowarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Sprawdzałem na dwóch ładowarkach accucell 6, imax b6 i pelikan z jednakowym skutkiem. Wykluczam więc winę ładowarki.

 

Hmmm...wymienione ładowarki ładują max. 50W. Dla pakietu 6s to właśnie 2,2A.

To max. możliwości tych ładowarek i nie wiem jak udało się Panu ładować 6s większym prądem. Te ładowarki po prostu tego nie potrafią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są ładowarki o większej mocy, ale Leszek pisze, ze ładował ładowaczkami "accucell 6, imax b6 i pelikan" (nie sądzę, ze Sharkiem 30).. One mają tylko 50W dla ładowania i 5W dla rozładowania. Więc większym prądem nie da się ładować baterii 6s (mniejsze tak).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są ładowarki o większej mocy, ale Leszek pisze, ze ładował ładowaczkami "accucell 6, imax b6 i pelikan" (nie sądzę, ze Sharkiem 30).. One mają tylko 50W dla ładowania i 5W dla rozładowania. Więc większym prądem nie da się ładować baterii 6s (mniejsze tak).

Niby proste a nie przyszło do głowy. Sprawdziłem na ładowarce turnigy 150W i wszystko jest ok w obu pakietach. Dzięki Bogdan :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jakim cudem wcześniej dawał 4A..?

Dobre pytanie, sam się zastanawiałem nad tym i doszedłem do wniosku, że pewnie tylko ustawiałem na ładowarce 4A i nie zwracałem uwagi na rzeczywisty prąd ładowania a gdy w końcu to zauważyłem to napisałem tego posta :) Dobrze się stało bo dzięki temu Bogdan w prosty sposób wytłumaczył mi (nam) to co jest oczywiste. Kupiłem nową ładowarkę i już jest po problemie.

post-606-0-91315400-1388738384.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.