Jump to content

Hitec HS 322HD czy HS 325HB


marcinlota1977
 Share

Recommended Posts

Witam ..proszę o wyłumaczenie jak ma się sprawa z tymi serwami i czym się różnia tak naprawdę i czy warto dokładać do HS 325HB i dlaczego..? Poczytalem trochę i wiem e maja te same parametry 4,8V 3kg wiec niby to samo ale czy praktycznie to samo czy nie ?

Link to comment
Share on other sites

Serwa są identyczne elektrycznie. Zaś różnią się ułożyskowaniem ostatniego trybu (na którego rdzeń nakładasz orczyk) pierwsze ma łożyskowanie ślizgowe (bushing) a drugie jedno łożysko kulkowe (single bearing).

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

no to co za różnica jakie serwo dasz? model to model, serwo to serwo... Chcesz dobrą poradę to trochę więcej danych podaj. Jak nie chcesz to czytaj. Na forum jest wiele wątków.

Ja dobieram serwo do modelu, do jego wagi, prędkości lotu i funkcji jak i również do ceny modelu (bo po co dawać drogie serwa do pianki). A te serwa jak koledzy napisali róznią sie łożyskami. I już

Link to comment
Share on other sites

no dobra jest w tym trochę racji.....ale model 3kg pianka i 3 kg balsa to i tak 3 kg jak dla mnie i tak to rozumiem....a o prodkosci hmm to już calkiem nie kumam bo powinno sobie poradzić.....model to balsa piper o rozpietosci 1850 do 2100...lub mustang do rozpietopsci 1700........

Link to comment
Share on other sites

Różnica między pianką a balsą jest w sztywności konstrukcji... Po co Ci rewelacyjne centrowanie w modelu, który jest mniej sztywny od balsiaka.

 

Podsumowując różnica między tymi serwami jest taka, że to z bushingiem szybciej złapie luzy od tego z łożyskiem. Ale jeżeli będziesz go używał w trenerku to:

1. Takie luzy nie będą miały krytycznego znaczenia na lot.

2. Luzy mogą nie zdążyć się pojawić (delikatne ruchy serwa, mały zakres wychyleń przy lataniu, mała ilość operacji serwem - w stosunku do np modelu 3D czy serw cykliki w heli)

3. W serwie z łożyskiem po jakimś czasie potrafi się wyrobić gniazdo łożyska i też masz luzy...(zwykle trwa to dłużej niż wyrobienie się bushingów;) )

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.