Skocz do zawartości

Jaki 'uniwersalny' pakiet do kilku modeli?


Marcin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Konkretnie - bo w sumie to sam nie wiem.

 

3 modele :

 

Hobbyking Stinger EDF

Multiplex Dogfighter

Quadrocopter

 

Wiem tyle, że potrzebuję coś w granicach 2100 - 2300 mAh (kwestia wymiarów i masy) i oddającego spokojnie prądy 40A czyli celujemy w 30C (dla zapasu).

 

Zastanawiam się czy iść w Turnigy/Zippy czy jednak coś lepszego? I np kupić 2 lepsze niż 4 gorsze. Co myślicie?

 

Takie typy mam z tych "lepszych"

 

http://www.nastik.pl/dualsky-2100mah-35c5c-111v-p-3036.html

 

http://www.nastik.pl/dualsky-2300mah-35c5c-111v-p-3037.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są lepsze.Puchną.Mam 4S 4000 i 5S 3300.Kiepskie. 5S spuchły po dwóch lotach przy poborze 50A

Kiedyś były 40C ale już nie produkują ,teraz są 65 C http://www.marvio-rc...sc,3,1108,1837.

Tyle że to są twarde pakiety i nie każdy taki lubi.

Są też 30 C http://www.marvio-rc.pl/pakiet-lipo-prismalia-2200-mah-11-1v-30c,3,1108,481

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłbym chyba jednak Turnigy/Zippy. Używałem pakietów różnych firm i nie zauważyłem wielkiej różnicy w ich jakości. W moim przypadku jedynie trzy pakiety Kokam, które posiadam od końca 2006 roku zasługują na wyróżnienie - do dziś są sprawne i można z nich uzyskać deklarowaną pojemność. To jedyne pakiety które używam, warte swej wyższej ceny. Zakupione były w Perfect Hobby, przez nich pakietowane z pojedynczych ogniw. Dziś już chyba firma nie bawi się w takie rzeczy. Pakiety Dualski (miałem tylko trzy, jeden używam do dziś) oceniam jako bardzo przeciętne. Dlatego też obecnie wyznaję zasadę: Kokam, ale kupowany z pewnego źródła lub pakiety z HK (zawsze kupowne z dużym zapasem w stosunku do deklarowanej przez producenta wydajności prądowej). Oczywiście jest to tylko moje zdanie, na podstawie moich osobistych doświadczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem ZIPPY Flightmax 2200mAh 3S1P 25C w Trexie 500 (oczywiście łączone szeregowo po dwa). Spuchły dosyć szybko, czego można było się spodziewać (tylko 25C) ale cały czas można było na nich latać. Obecnie, po trzech sezonach w heli pakiety te używa kolega w mniej prądożernym samolocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest takiego w tej instrukcji że przedłuża żywotność?.Bo poza firmowym ""bla ,bla ,bla" to nie ma nic.

 

Witaj,

 

po pierwsze - w ogóle jest instrukcja, a to zazwyczaj rzadkość.

Według mnie ważne informacje o tym jak traktować pakiety:

  • jak ładować - jakie C
  • jak przechowywać (V i temperatura)
  • informacje, żeby nie rozładowywać nadmiernie
  • inf. o bezpieczeństwie
  • o nie katowaniu nowych lipoli
  • itp.

Napisałeś kilka postów wyżej, że twarde pakiety to: "Trzymają do końca i nagle następuje spadek."

Co to znaczy koniec - 3V? Spadek następuje zawsze (4,2-3,0 V).

Z doświadczeń osobistych zauważyłem, że pakiety dłużej "żyją" jak się rozładowuje do ok 3,8V Wtedy spadek mocy np. w 3D jest mało zauważalny. Plus tego - od razu po locie mam w napięciu storage.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozładowujesz pakiety tyko do poziomu "storage"? Według instrukcji którą podlinkowałeś jest to 50% naładowania, zatem wykorzystujesz też tylko 50% pojemności. Być może pakiety to lubią, ale czy to nie przesadna troska o ich zdrowie?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozładowujesz pakiety tyko do poziomu "storage"? Według instrukcji którą podlinkowałeś jest to 50% naładowania, zatem wykorzystujesz też tylko 50% pojemności. Być może pakiety to lubią, ale czy to nie przesadna troska o ich zdrowie?

 

W 3D nie czuję spadku mocy. Mam sporo pakietów i tak mi pasuje. Jak nie przestawię timera (różne modele i pojemności lipo) to czasem schodzę do 3,6V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK rozumiem, że nie ma spadku mocy. Ale ciekaw jestem ile potem do takiego pakietu (rozładowanego do 3,8) "wchodzi" mAh podczas ładowania? Jaka to część jego znamionowej pojemności?

 

Witaj Mariusz,

 

o ile pamiętam do 2200 mAh wchodzi ok 1050-1100 mAh, a do 2700 ok 1250-1350 mAh. U mnie to ok. 3,8 V to jest czasem i 3,87V

Mam krótsze latanie ale zebrało się tych pakietów i mi to nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.