Skocz do zawartości

[P] EM-11C Orka


Leda_g

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jakieś dwa tygodnie temu zacząłem rysować ten samolot z myślą o budowie makiety.

 

Narazie mam tyle:

 

cb808b53e978cebcm.jpg

 

Kształtu skrzydła i statecznika raczej nie zmienię ale kadłub przynajmniej w części przedniej jest do przeróbki. Planuje to w rozpiętości 1,5 metra, około 23dm2 powierzchni skrzydła wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 1 rok później...

Mam plik PDF z EM-11, ale wersji mieszanej, czyli już z chowanym podwoziem, ale starym sterem wysokości. Chyba na podstawie pierwszej wersji SP-MIM (edit: Ale na planach jest podany SP-YEP, a ten jak wiadomo jest już w rękach prywatnych i nie przeszedł modernizacji). Są to rzuty 3D w dużej rozdzielczości i w dodatku z wymiarami.

Niestety jako PDF- będzie to trudny format do wykorzystania jako baza do planów.

 

Plik dostałem wprost od przedstawiciela Margańskiego, z którym się pogadało na jednym z poprzednich Air Show Radom. Pogadaliśmy, powiedział, że może mi coś podrzucić, wysłałem maila, dostałem rysunek. I co ciekawe z adnotacją "Wyłącznie do celów Modelarskich"... :mrgreen:

 

Jak ktoś chce, mogę podesłać tego PDF-a.

 

Jeżeli kogoś ciekawi, czemu przekonstruowano ster wysokości, to ponoć klasyczne usterzenie miało tendencję do wpadania we flatter, w strumieniu zaśmigłowym.

 

Ja chcę zbudować depronową Orkę 1:10, ale jakoś ciężko idzie. Dlatego na razie próbuję zaprojektować mniej skomplikowane modele. Mam już kilka rysunków i wersji, ale żadna nie jest dokończona. Za to mam już śmigła... :lol2:

 

Ostatnio pomyślałem o zaadoptowaniu KFm3 do skrzydła... :wink:

Ale lepiej by to pasowało do modelu sylwetkowego i chyba w takiej wersji zrobię pierwszą Orkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.