Skocz do zawartości

ULTIMATE NAC 6mm depron


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

na stówe to przez to ale jak masz dostęp chociaż tyle żeby zlutować te druciki o ile popękały przy kabelku to lepiej poleć po nich cyną zamiast przewijać bo ciężko z drutem poza tym to żmudna i niewdzięczna robota wystarczy że zadrzesz delikantnie lakier z drutu dotknie do masy i 2 godziny lub 3 na marne... w zasadzie jak jest ok to powinien lekko się kręcić jeśli kable nie są zwarte jeśli szybko się zatrzymuje po zakręceniu palcami wirnikiem tzn. że jest zwarcie między fazami to tak jakby kable byłe zwarte ze sobą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie linka dodałem z tel. i tak wyszło mobilny YT...  ale się cholernie kiepsko nagrało zmieniłem śmigiełko z 9x6 na 10x5 jest ciut lepiej już chwilę powisi na śmigiełku ale tyłka nie urywa... :) zmienię na jakiś inny silniczek... tylko na razie brak pomysłu i szkoda trochę kaski sprubuję prawie taki sam tylko turnigy 1450 kv z tym że na mniejszym śmigiełku np. 7x4 lub 8x4 cf na 10x5 trochę ciepły ale w paluchy nie paży... :P


a co do lotu i londowania moim zdaniem bardzo średnie i to i to...


a już w ogóle to filmik do bani mój szajssung s3 kręci filmy jak pralka czy lodówka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nabyłem grogą wymiany za walutę polską a dokładnie 200pln multiplexa Twistera gotowego do lotu przerobiłem na 4s tzn po pomiarach wyszło 49A na reglu 44A z wbudowanym becem więc strach przed przegrzaniem i odcięciem wszystkiego czyli kontroli nad modelem nie pozwolił na dalsze próby na tym reglu i poszedł regiel 80A więc jest zapas dla bezpieczeństwa BEC 3A i pakiet narazie lekki bo taki posiadam 4s 1800 mah 35C zippy compact około 220 gram lata na nim jakieś 4 do 5 minut około 140 km/h i pakiet poprostu dorze ciepły ale nie gorący. Już zamówione 3szt. 2700 mah 35C też zippy compact Więc mam nową wyścigówkę :P Mimo tego ultimat towarzyszy mi już dobre 2 weekendy na lotnisku i pomimo jego ślimaczego lotu jest bardzo wdzięczny i fajnie lata więc jest więcej w powietrzu niż twister... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hej, mój ultimate jest w końcu skończony.  Trochę biednie oklejony resztką folii po RWD :P Miałem problem z doważeniem przodu przez co musiałem dać taki duży kołpak i dość duży pakiet 1800mAh. Waga do lotu 710g. Silnik Emax 272W, śmigło 9x4.5.

Parę fotek po kołowaniu: :)

 

post-12909-0-47513100-1398862028_thumb.jpg

 

post-12909-0-81874100-1398862033_thumb.jpg

 

post-12909-0-73753800-1398862042_thumb.jpg

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny :)

Też mam w planach siakiegoś 2płata.

A z doważeniem - to są skutki oklejania oracalem.

Fajnie zabezpiecza depron, ale ciężka z niego cholera.. 140g/m2 - przy oklejeniu ogona to tak, jakby tam walnąć balast 20g.

Dlatego do następnej maszynki zastanawiam się nad jakąś alternatywą (Avery, 3M oklejanie sniadaniówką na wikol? się obada ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Jest dokładnie tak jak mówisz - oracal :P

 

Mogłem to w sumie przewidzieć i wydłużyć go kilka CM. Na szczęście nie ma tragedii :)

Śniadaniówka na wikol wydaję mi się, że wagowo by wychodziła podobnie jak oracal niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniłem w swoim śmigiełko na 10x5 i lata o wiele lepiej jednak w planach zmiana silniczka o dziwo na tym śmigle lata tak samo dobrze na pakiecie 2200 jak i na 1300 może nakręcę jakiś lepszy filmik a tym czasem w miare pogody w górę idzie spalinowy ultimate... :P mam taki 1.4 metra balsa sklejka 15cc benzyna firmy black horse ...


tak swoją drogą polecam wzmocnić węglem najlepiej oba płaty mój niby depron 7mm i w obu rurka węgiel dość zacna to i tak widać jak się lekko wyginają przy beczce...


Jaka waga Ci wyszła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem jak Tomek ale ja swojego wzmocnilem na obu platach pret weglowy 2 i 3 mm oraz na natarciu na obu platach jest przyklejony plaskownik 0,6x4 ale jeszcze chce wkleic prety2mm takie na skos od gornego plata do dolnego wkleje tuz przy laczeniu z kadlubem mysle ze bedzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam w oba płaty wklejone pręty 3mm. Dodatkowo w lotki pręciki 2mm.

 

Jestem po oblocie, niestety filmu brak. Model zwinny troszku nerwowy ale to przez duze wychylnia. Z drugiej strony potrafi latać bardzo powoli. Na nastepne loty juz zakładam dedykowane śmigło 10x4,7 bo na tym mniejszym troche brak mocy przy kręceniu jakichś akrobacji, przez co miałem pół awaryjne lądowanie w trawie i nie wiem jakim cudem ale skrzywiłem wał :P

 

Na dowód, że jeszcze żyje wrzucę zdjęcia po czwartkowym lataniu :)

 

post-12909-0-86434700-1399192119_thumb.jpg

 

post-12909-0-82849900-1399192215_thumb.jpg

 

post-12909-0-71664500-1399192280_thumb.jpg

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.