Skocz do zawartości

XYZ 26cm


Irek M

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już wspomnialem w innym miejscu pod drzwiami znalazłem takie zawiniątko:

xz26poprawlw0.jpg

Po złożeniu wygląda tak;

boklewyrm4.jpg

Z zewnątrz wszystko jest OK, jednak tłumik lekko zadrapany i w dwóch miejscach pęknięta izolacja na przewodzie od hall...przy wtyczkach. Korciło mnie bardzo rozebranie silnika.

tok1lr8.jpg

tok2og9.jpg

Jak widać tłok lekko osmolony, na stronie UH uprzedzają, że silniki poddawane są próbie pracy przez 15min. Dekla niestety nie zdjąłem bo wał jest i w tym miejscu łożyskowany. Gładź cylindra wydaje się OK, oczywiście i tu widać ślady pracy silnika;

xz26010vd3.jpg

Silnik z tłumikiem i zapłonem waży 1120g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Uwagi to bym im raczej nie zwracał- wiesz to prawie Chiny... Za takie niedbalstwo gotowi pracownika skazać na dożywocie, a rodzinę zesłać do Mongolii... Chciałbyś codziennie oglądać nowelę lub balet mongolski? :rotfl:

 

Rozstaw otworów górnych - licząc od osi każdego - 71mm

dolnych ................................. - 71mm ( może o 100/mm więcej)

Rozstaw więdzy górnymi a dolnymi liczac od osi - 51mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dziś stało się... silnik przemówił :lol2: Ale zanim do tego doszło musiałem go jakoś zapakować do samochodu;

xyz26wmodeluprzewoenie1lc1.jpg

Sam rozruch nie był kłopotliwy, pewne problemy natręczało zassanie paliwa. Nie powiodło się poprzez pokręcanie smigłem, trzeba było ordynarnie zalać gaznik. Potem to już normalka, kilka obrotów i słychać strzały dokładnie tak jak na filmie. oczywiscie niczego narazie nie regulowałem; na biegu jałowym ok 3.5 tys obr, a na maxa 6500 na śmigle 18x8

xyz26wmodelu002ib6.jpg

Generalnie bardzo przyjemna praca i łatwosc rozruchu. Z pakietem i zapłonem też nie było problemów. Film będzie gdy się załaduje.

 

EDIT: ...i film z odpalenia

 

http://video.google.pl/videoplay?docid=-7401891585419508607

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robraf - gdybyś przez chwilę zastanowił się nad swoim pytaniem to nie zadawałbyś tak głupich!! Model jest dosć pokażnych rozmiarów, dlatego stateczniki są odejmowane do transportu. Linek sterów juz nie podłączałem bo i po co do odpalenia silnika. To strumień zaśmigłowy tak " steruje" sterami wysokości a nie gażnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja obecnie leje mineralny (lub to jest polsyntetyk) husqwarny, bo akurat taki mialem pod reka, ale kupie pewnie syntetyk mobil, albo castrol 2T to nie bedzie tak smierdziec :) kiedys jezdzilem skuterem to lalem jeszcze do dozownika Agip 2T. Nie zauwazylem zeby oleje mialy jakies specjalne oznaczenia, wazne zeby byl 2T. Mysle ze kazdy bedzie dobry za wyjatkiem mixolu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.